Gravimetrická vlna naruší cestu Voyageru. Vlna zasáhne loď a v ní i Chakotaye. Když se z ošetřovny vydá na můstek, zajmou ho, protože je Makista. Ve strojovně následně narazí za Sesku a její stoupence. Co se to děje? (Varan)

PKD

Prijemna zalezitost. Jeden z tech lepsich dilu poslednich serii. Body za dospeleho Icheba s Naomi a dalsi, tentokrate uz posl, vstup do monochromatickeho sveta, vykradeneho z Bucka Rogerse, Flashe Gordona a dr. Satana. ()

noriaki

Nostalgická epizoda, aneb Chakotay přesvědčuje Kathryn, že toulání Delta kvadrantem má svůj smysl. Těmhle recyklujícím dílům se nedá vyhnout. Šetří peníze, ulehčují práci scenáristům a přináší radost fanouškům. Shattered byl zpracován lépe než bych čekal, takže na něj budu při hodnocení vlídný. ()

sirien

Retro-díl jehož čas-křivící zápletka dává dost smysl, aby díl docela dobře fungoval - bohužel, výběr připomenutých momentů je dost špatnej (něco by bylo lepší nechat zapomenutý, něco je dost nijaký...) - a dost chudej. Výměny a dialogy Janeweay a Chakotaye jsou místy divně strnulý a to tlačení tý jejich scénáristy vysněný romance je zas křeč. Silný 2*, ale na 3 se to nevydrápe. ()

RedRose

Časoprostorová fyzika se na školách ještě neučí, takže kdo jsme, abychom kritizovali jak to opravdu funguje a co je nesmysl :-) Retrospektivní díly po několika sériích mám rád. Asi bych vybral trochu jiná časová okna k vzpomínání, ale celkem v pohodě. ()