Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (59)

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04)

Trapne. Bylo to uz tenkrate a je to porad. A to jak se zde flaka skoro odpad predchozim dilum, je bez komentare. ()

Alice (1999) (S06E05)

Sice to není Alenka, ale jinak dobrá (a škoda, že ne Rkovo hororová) a poněkud nevyužitá variace na John Carpenter´s Christine in space.;) Bonus navíc...praporčík Paříž (čím ti autoři mysleli, že mu vymysleli tak stupidní příjmení? hehe) je zde ještě větší chudák, než obvykle. Nikdy jsem nepochopil, co na něm ta poloklingonska vidí. ()

Spiknutí na Voyageru (1999) (S06E09)

Takových 60% dílu mě dodnes baví. To jak sedmička vyplodí 2 teorie spiknutí a kpt. a 1. důstojníkovi řekne každému zrcadlově upravenou verzi tak, že je málem zblbne. To mě prostě baví. Plus za to, jak ze sebe rychle chrlí ta hvězdná data a jak na chodbě osočí z konspirace i malou a z 99,9% otravnou (a to jste tu ´´herečku´´ neviděli v sitcomu Reba, tam by jste ji ve vteřině oddělali) Naomi Divokou. Mohla ji rovnou urvati palici a byl by to plný počet. Ha! Ale stejně, co ten detail na ten tažný paprsek, při výbuchu Správcovi stanice? Mysteriózní :) ()

Přístav v bouři (2000) (S06E11)

I posádka se musí někdy baviti. Ale proč k čertu se na to máme dívat? Haha. Jo a to nováčci netuší, že je čeká ještě nášup v podobě pokr. tohoto brilantního dílu, checht. No, pořád lepší, než Shitcovery. ()

Památník (2000) (S06E14)

Ztěží 10min. díl, natažen na stopáž běžného dílu. ()

Duchové (2000) (S06E17)

A je to tady! Pokr. Fér Hejvnu. Někdo by mohl zoufalstvím zakřičeti....to nejni fér;-))) Ale myslím, že 3 už není, hehe. ()

Prach jsi a v prach se obrátíš (2000) (S06E18)

Tady něco smrdí. A není to mrtvola. Ballardová prý byla zabita před 3 lety Hirogeny, kdy se s nimi ještě posádka Vojádžeru nesetkala? Hmm. Sekla se o rok. Vedlejší linka s borgskými haranty je na pytel. Icheba nepočítám. ()

Dětská hra (2000) (S06E19)

Už chybí jen Chucky:-) ()

Dobrá pastýřka (2000) (S06E20)

Pár moc pěkných vizuálních záběrů. Plus, okno na spodku trupu, ze kterého čučí pan Mortimer a které jsme dosud a vůbec nikdy při všech těch bitkách z růz. úhlů, neviděli, heh. Ale prorážeti ho extra do svého modelu tedy k vůli tomu, nebudu. Stačí ty 4 další poklopy (které na pův. pláncích nejsou a též se objevili až mnohem později) záchr. modulů kousek za můstkem.;-) A ta trojka vyděděnců (rozuměj normálních lidí, které obvykle potkáváte jako kulisu na chodbách a tak) taky ok. No prostě další střípek k tématu Lower decks.;) ()

Žij rychle a blaze (2000) (S06E21)

Tohle je prostě bžunda. A dosti dobrá;-))) Hl. ty obří  odznaky. Z toho se pokaždé válím.:) A falešný Tuvok nemá taky chybu.;-) Je vlastně pohříchu zajímavější, než ten opravdový, což nepřekvapuje. ()

Záchranné lano (2000) (S06E24)

Special quest star, Angela Perryova z Odysea 5.;-) ()

Unimatice nula, část první (2000) (S06E26)

Zde zazněla snad nejzáhadnější věta v dějinách ST. Tedy já aspoň vysvětlení neznám. Když se borg queen loučí při rozhovoru skrze obrazovku s kpt.Káťou,dodá ještě-,,uvidíme se,Harry´´. A naprosto zmatený (není sám), Harry Kim se zeptá, ,,co tím myslela´´? To by mě taky sakra zajímalo. Ještě víc,než celý tenhle 2díl dohromady. ()

Přednostní péče (2000) (S07E05)

Special quest star...Robert G. Durant from Darkman. Ve 3 hrála tuším na oplátku B´Elanna.:) Jinak, nic extra (jako většina dílů s nesnesitelně arogantním doktorem, který mi za posl.10 let začal lézti děsně na nervy). Až na tu lítací nemocnici, haha. ()

Vlastní krev (2000) (S07E09)

Sympatak z V the series zde v roli sileneho holoBajorana. Palce nahoru. Plus za klasicke rasy, z Alpha quadrantu, ktere v STV pocholitelne moc neuvidite. ()

Roztříštěný v čase (2001) (S07E10)

Prijemna zalezitost. Jeden z tech lepsich dilu poslednich serii. Body za dospeleho Icheba s Naomi a dalsi, tentokrate uz posl, vstup do monochromatickeho sveta, vykradeneho z Bucka Rogerse, Flashe Gordona a dr. Satana. ()

Rodokmen (2001) (S07E11)

Waw. Beelana bude miti haranta. A nechce si pockati, co to bude, haha. Ja bych ji poslal na potrat a nazdar. 3 za tu retrospektivu jejiho detstvi. ()

Proroctví (2001) (S07E13)

Jak to obycejne nedelam, s temi Klingony si davno myslim to same co rudaruze. Ale to s tim Neelixem, to je proste narez. Po1., jsem byl presvedcen, ze ho Tuvok fakt zabije. ;-) ()

Autor, autor (2001) (S07E19)

,, Boli me, kdyz udelam tohle. No, tak to nedelejte". :)))) ()

Friendship jedna (2001) (S07E20)

Friendship One jest hl. Star tohoto dilu. R. I. P. por. Carrey. ()