Q se objeví na Voyageru v domnění, že okouzlí Janeway na tolik, že se stane jeho. Ať se snaží sebevíc, Janeway odolává. K tomu se na Voyageru objeví Q (bývalá žena Q). Hádky stranou, Voyager totiž čelí několika rázovým vlnám najednou. V tom má však opět prsty Q. Dojde k nárazu a Janeway s Q se octnou v kontinuu Q, kde probíhají boje. Má to ale háček. Kontinuum Q vynalezlo zbraně, které mohou Q ublížit. Zbytek lodě se mezitím snaží dostat za kapitánem... (Varan)

noriaki

Já mám tuhle epizodu rád. Krásně ukazuje ambivalentní podstatu Q. Je neotesaný dobrodruh, nezodpovědný hazardér, ale i revolucionář, reformátor a neúnavný kritik rigidního systému potlačujícího vůli ke změně. Suzie Plakson si tady střihla svou třetí nejlepší postavu ve Star Treku. Říkám třetí nejlepší, ale i tak byla skvělá. ()

DocBrown

Díly s Q vždy patřily k těm nejlepším a i tady je začátek velmi vtipný. Jenže velmi rychle se ukáže, že to scénáristi myslí vážně a děj se rychle mění v naprostý výplach mozku vhodný jedině do odpadu. Horko těžko dávám jednu za to, že jsem se zasmál, ale děj a závěr je stejný odpad jako Threshold. Zároveň nevěřím, že by Janeway nevyužila tuhle nabídku odčinit svojí chybu (-y) a dostat posádku zpět za trochu toho (jistě) kvalitního sexu. V TNG by Q jen lusknul prsty a Katka by se mu plazila u nohou. ()

Martinius

zacalo to velmi slubne. zjavil sa Q a dala sa tusit sialena zapletka s ikonickymi dialogmi. lacna analogia s obcianskou vojnou a este lacnejsi zaver to ale cele sabotovali. janeway si mohla galakticky zatrtkat a nevyuzila to. ()

sirien

A opět jsme u toho, jak se absurdní humor Q mění ve ztrapňující frašku. Nejhorší je, že ten koncept navazující na Death Wish je fakt dobrej - ale ta zápletka do který je vtělenej je příšerná (a předzvěst budoucího ještě horší, i kdybych to už neznal z YouTube klipů) a totálně to shazuje. Téma ne/potřeby války v pokročilé kultuře? Neexistující. Nad vše povznesené kontinuum ponížené na partu blbcůů. Z historického zasazení maj amíci nejspíš mokrý orgasmy, ale mě to spíš zoufale nudilo. ()