Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995–2001, 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels, Cari Shayne, Bruce Bohne, Cyia Batten, Carlos Palomino, Miguel Pérez, Mark Major, Derek McGrath, Ivar Brogger, Jeff Austin, Jack Shearer, Hamilton Camp, Josh Clark, Ryan Bollman, Wren T. Brown, Ryan Spahn, John Walter Davis, Beans Morocco, Michael Reisz, Warren Munson, Marie Caldare, James Sloyan, Christopher Curry, Don Pugsley, Vaughn Armstrong, Yvonne Suhor, Stephen Davies, Anthony Crivello, Michael Krawic, Cecile Callan, Michael Spound, Henry Brown, Susan Diol, Jeffrey Alan Chandler

Komentáře uživatele DocBrown k tomuto TV seriálu

Velky pokles kvality od Nove generace. Posadka mizerna az na Doktora. Zbytek bud nevyrazna nuda (Chekotay, Kes, Kim) nebo vylozene protivny (parodie na Vulkance Tuvok, Neelix, floutek Paris a hlavne hrozna kapitanka). Zacatek jeste usel, ale brzo zacaly dochazet napady, takze v pulce dilu byli Borgove a v druhe pulce zapletka se simulatorem. To jak rozvinuli postavu Q povazuji za poradne fiasko. Jedinym ozivenim pak byla Sedma, serii jeste na chvilku zachranila, nicmene utnout to producenti museli tak jako tak. Pochopitelne bylo nekolik skvelych dilu, ale tech bylo mnohem min nez tech mizernych (zejmena zaverecny dvojdil). Jeste ze je z toho nenapadlo udelat film. 45%(10.1.2006)

Pilotni dil nevypadal spatne, i kdyz nova Nova generace se od toho cekat nedala. Bohuzel, kvalita pak behem serialu zacala postupne klesat.(17.2.2006)

Taková promarněná šance odstranit Neelixe už na začátku seriálu a vylepšit tak jeho kvalitu.(25.4.2017)

• Mrak (S01E05) (epizoda) (1995)

... a o Neelixovi to platí 2x. A platí to i o tvůrcích seriálu, pro které je mlhovina velikosti mraku. Ještě že je tu Doktor.(26.4.2017)

No Janeway dokázala být v prvních sériích ještě setsakramensky sexy(20.1.2018)

• Ex Post Facto (S01E07) (epizoda) (1995)

Na druhé straně galaxie mají paničky stejně hnusné zakrslé čokly jako na Zemi? :-O(28.4.2017)

• Vyzařování (S01E08) (epizoda) (1995)

Lidské nebe?!? To je jenom pohádka, kterou si někdo vymyslel, aby se lidi nezbláznili.(1.5.2017)

Jedna z nejlepších epizod Voyageru. A závěr jak z TOSky.(7.5.2017)

Další z epizod, která stojí pouze na Doktorovi. Než se tam objevil, směřovalo to téměř do odpadu.(7.5.2017)

• Cathexis (S01E12) (epizoda) (1995)

Tužka a papír v budoucnosti už neexistuje? A když ne, co počítačový záznam? Zajímavé jen odkazy na BTTF.(5.5.2017)

Zajímavý námět, ačkoli částečně kopie TOS Enemy within. Ale ten proces rozdělení a sloučení byl tak nesmyslný, vždyť by si takhle Vidiiané mohli replikovat kolik orgánů by chtěli. A nebyl důvod aby byla lidská B'Elana tak ufňukaná jako Kirk v originále.(14.5.2017)

• Jetrel (S01E14) (epizoda) (1995)

A mlžil tak dlouho jako proč?(9.5.2017)

• Série 2 (série) (1995)

Nápady došly hodně rychle.(14.10.2018)

• Projekce (S02E03) (epizoda) (1995)

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru stodvacátá první. Ani Doktor to nezachrání.(21.5.2017)

• Elogium (S02E04) (epizoda) (1995)

Jéé, to je pěkné jezírko plné pijavic, hrrr do něj. A o Kes jsem právě ztratil zájem.(16.5.2017)

• Non sequitur (S02E05) (epizoda) (1995)

My jsme blablabla a změnili jsme realitu protože blablabla, jo a tady je mobilní tranportér (ten prodávají Arabové v Marseille v každém bazaru), jinak ti blbci na to potřebujou celou loď. A nebylo by lepší točit dál Voyager s panem Byrdem? Ten byl daleko zajímavější postava než Kim, a to i přes to, že se tam vůbec neobjevil. No ještě vyměnit scénáristy.(21.5.2017)

Tak ten úplný konec si mohli odpoustit. Takhle se extrahuje genetický materiál na umělé oplodnění?(28.5.2017)

Díl plný odkazů - zmínka o Datovi asi moc nepřekvapí, ale flux capacitance je jen drobná variace na flux capacitator z Návratu do budoucnosti, robot není podobou i hlasem vzdálený Legii z Červeného trpaslíka, ale především, na stole tam leží ruka Čísla 5 (to není jen podoba, ale skutečný díl).(29.5.2017)

• Spojenectví (S02E14) (epizoda) (1996)

It's a trap! Jak zničit potencionálně dobrou epizodu nesmyslnými chybami. To ještě některým Makistům nedošlo, že Seska byla kardassianský zvěd (jejich úhlavní nepřítel)? Jak se tam ta loď na konci nepozorovaně dostala, aniž by si toho všiml jak Voager tak Kazoni? A ta zbraň kterou stříleli, to byl nějaký lehký kulomet? Přemýšlení tak bolí.(31.5.2017)

• Překročit práh (S02E15) (epizoda) (1996)

V TOS, TAS i TNG vesele lítali přes warp 10 a tady si vymyslí takovou kravinu. Odmítám tohle počítat do kanonu. Kdyby to nazvali třeba ... absurdní rychlostí, aspoň by se tomu dalo zasmát. A to je teprve začátek jedné z nejhorších epizod celého Star Treku (nenapadá mě teď žádná horší), úplné popření evoluce. Seznam blbostí by vydal na hodně dlouhý list a za to mi můj čas nestojí ## Dodatek: epizody z Holoirska byly snad ještě horší.(31.5.2017)

Nejen výborný Brad Dourif, ale i Tuvok, tohle je asi jeho nejlepší epizoda. Komorní, ale velice působivé. Jen vůbec nechápu, proč tam nacpali tu vatu s kulečníkem v simulátoru. (z odpadu do 5* během jedné epizody)(4.6.2017)

Nejen Kirk umí ukecat počítač, i když ten by to asi zvládl rychleji než B'Ellana(2.6.2017)

Oh, well, I guess that's what we get for having a woman in the Captain's seat. S Q byla doposud vždy sranda a tohle je asi nejvtipnější díl Voyageru, tedy aspoň první polovina. V té druhé už začíná pomalu docházet, že námět, tedy že by Q nechal o osudu rozhodovat kapitánku, není až taková bomba.(11.6.2017)

• Známky života (S02E19) (epizoda) (1996)

Už chybělo jen to Háčko na čele do úplného kopírování RD(11.6.2017)

Dobrý námět, škoda, že je půlku stráví technoblábolením. Kima si mohli nechat, a poslat třeba druhou B'Ellanu(8.6.2017)

• Nevinnost (S02E22) (epizoda) (1996)

Pultanela patří do pohádek a ne do Star Treku. Tam se aspoň snažili chovat jako dospělí. Druhá hvězda horko těžko jen za doktora.(11.6.2017)

Měli ho tak nechat, pro seriál by to bylo jedině dobře. A nebo aspoň Neelixe skřížit s tím kulečníkovým stolem.(13.6.2017)

• Rozhodnutí (S02E25) (epizoda) (1996)

Kdyby je Tuvok načapal společně v posteli, tak bych hvězdičku přidal. Ale né, oni radši stráví polovinu dílu kecáním.(18.6.2017)

Při mém prvním sledování jsem už třetí nevydržel a na čas přestal. To byla ale chyba, protože závěr třetí série je velmi dobrý.(14.10.2018)

• Základy, část druhá (S03E01) (epizoda) (1996)

Seska ani Culluh nejsou schopní poznat, že otec dítěte je úplně jiný druh z jiného kvadrantu galaxie. A to umí lítat vesmírem.(21.6.2017)

Roku 1996 oslavil Star Trek své 30. výročí. Na počest všechny tři následující posádky natočili něco "extra". Seriál TNG už skončil, takže natočili s Picardovou posádkou The First Contact, jakýsi prequel TOSky. DS9 natočili famózní díl Trials and Tribble-ations, kde se nakvartýrovali přímo do původních scén. VOY natočil tuhle vložku do The Undiscovered Country, ale ačkoli scény se Sulu na Excelsioru působí nostalgicky, celý děj epizody působí vyloženě účelově. Tuvokovi to vytahování jak je všechny znal nežeru, v tom původním filmu na Excelsioru prostě nebyl (naproti tomu byl Russ hned v následujícím filmu se Scottym). Sakra, a loni to bylo už 50 let.(19.6.2017)

• Skluzavka (S03E03) (epizoda) (1996)

Don McManus herecky hodně převyšuje všechny ostatní. Chtěl jsem dát tři, ale ten konec byl hodně odfláknutý, vše zachraňuje magický střih.(25.6.2017)

Lahodná italština ve Star Treku Piu cretino non esiste, lmbecille! Zase epizoda, která stojí pouze na doktorovi. Tu patnáctiměsíční zajíždku (když je to zkratkou několik hodin až dnů) bych chtěl teda v 3D vesmíru vidět.(1.7.2017)

Příjemné zpestření Voyageru Ferengy, bohužel tady jsou schopní scénáristi zpackat cokoli. Ačkoli to prvně vypadalo, že ti dva jsou úplně vygumovaní a předají svůj zisk prvnímu kdo přijde. Nakonec dostanou rozum, co už se ale nedá říct o Janeway, kterou by měla správně rozzuřená posádka dát na tu hranici místo Ferengů. Chápu, že ta epizoda vzhledem k seriálu musela skončit tak jak skončila, ale jak to scenáristi vymysleli (nebo spíše nevymysleli) byla fakt hrůza. Ve Voyageru ne poprvé.(22.6.2017)

• Posvátná půda (S03E07) (epizoda) (1996)

Jůůů, téměř side boob(3.4.2018)

Slušný remake čtvrtého filmu. A také dost vtipný. Podobnost trojce Tuvok-Paris-domorodkyně s tou z filmu je zcela evidentní. Stejně jako podoba Braxtona s Emmetem Brownem.(4.7.2017)

Druhá část už je vtipná spíš jen kvůli Doktorovi. Ten výmysl že za rozvojem elektroniky může Starling si mohli odpustit, to by bývalo změnilo časovou osu.(4.7.2017)

No vida, Kes nebyla nudná kvůli herečce Jennifer Lien, ale protože jí scénáristi nenechali žádnou pořádnou příležitost. Tohle je teprve druhý (a poslední) díl kdy tu šanci dostala a potenciál zjevně měla slušný. Námět je víceméně recyklace DS9: The Passenger, ale zpracovaný trochu jinak (bez toho prvku nejistoty).(2.7.2017)

• Jih proti severu (S03E11) (epizoda) (1996)

Díly s Q vždy patřily k těm nejlepším a i tady je začátek velmi vtipný. Jenže velmi rychle se ukáže, že to scénáristi myslí vážně a děj se rychle mění v naprostý výplach mozku vhodný jedině do odpadu. Horko těžko dávám jednu za to, že jsem se zasmál, ale děj a závěr je stejný odpad jako Threshold. Zároveň nevěřím, že by Janeway nevyužila tuhle nabídku odčinit svojí chybu (-y) a dostat posádku zpět za trochu toho (jistě) kvalitního sexu. V TNG by Q jen lusknul prsty a Katka by se mu plazila u nohou.(30.6.2017)

Pěkná tak-tak hororová epizoda s Janeway jako Sarah Connor v hlavní roli. Huh, pěkný ramena.(3.7.2017)

Wix dokazuje, že né všichni Talaxiané jsou otravní. Pěkně dostal Neelixe do rozpaků.(4.7.2017)

• Temná stránka (S03E18) (epizoda) (1997)

Doktor a Mr Hyde(8.8.2017)

• Hýčkaný syn (S03E20) (epizoda) (1997)

Kim odolá i planetě nadržených modelek. A nikomu nepřipadalo divné, že všechny vypadají jako lidi a jak se dostaly na Zemi? Nebo už se domů dostat nechtějí?(15.7.2017)

• Před tím a potom (S03E21) (epizoda) (1997)

Další výplach mozku, tentokrát si z časových paradoxů udělali trhací kalendář.(14.7.2017)

• Opravdový život (S03E22) (epizoda) (1997)

Ačkoli to na začátku může vypadat, že bude zase s Doktorem sranda, opak je pravdou a díky B'ellaně se to rychle změní v tupé americké rodinné klišé. Nějaké holopostavy mě nechaly naprosto chladným. Hvězdička jen za Klingony.(17.7.2017)

Pěkný námět, dinosaury jsem měl vždy rád. Klidně tu první část bez Voyageru mohli prodloužit. Pak to začíná zase trochu váznout. Extrapolace evoluce bez informace o prostředí byla dost směšná, autoři stále nepochopili jak evoluce funguje. Stejně tak představa, že by vyvinuli vesmírné lety už na Zemi, čekal jsem že to svedou na někoho jiného nebo na to, že byl kus Země vymrštěný do vesmíru.(30.7.2017)

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru stodvacátá druhá, ale tentokrát velmi zábavná. Hlavně první půlka je skvělá, až bych dal plný počet, druhá už se utápí v překombinovasti. Mimochodem, nebyla Seska stejný zrádce Maquistů jako Tuvok?(20.7.2017)

Borgové bojují proti 8472? Tak to pro mě už jen kafíčko.(24.7.2017)

Ze Sedmé se hned stává druhá nejlepší postava po Doktorovi a dost mění celý seriál. Bohužel, téměř celou čtvrtou sérii se snažili postavit na těchto dvou postavách a to bylo opravdu až příliš.(14.10.2018)

Z tohohle dvoudílu měli udělat film a bylo by to lepší než všechny filmy TNG kromě VIII. Dle IMDB je tahle dvojepizoda druhá nejlepší.(29.7.2017)

Nevrátíme tě Borgům! Mně (kapitánce) je to jedno, ale chlapi na palubě si odhlasovali, že musíš zůstat a nosit tenhle přiléhavý obleček. Doktore, hrudní implantáty nechat! A Kes už je prý najednou vůbec nezajímá.(25.7.2017)

• Nemesis (S04E04) (epizoda) (1997)

První půlku jsem si fakt myslel, že tohle už není Star Trek, ale nějaký cross-over s Predátorem. Že Chakotay vůbec neřešil, jak se dostali lidi tak daleko a mají zbraně z konce dvacátého století (proudové letadlo potěšilo). Ale záverečná pointa nebyla vůbec špatná, škoda, že to scénáristi zase totálně odflákli.(27.7.2017)

Hnus, je to co cítím ke Kimovi. Nevím, zda mam body strhnout nebo přidat za kopírování RD, fakt jsem tam viděl jasného Krytona skříženého s Rimmerem. Ještě že tu má Doktor zase pár citátů a s veteránem ST Lelandem Orserem tvoří zajímavou dvojci. Did you realize that we organics are a bunch of inferior, disgusting animals? ... Now that you mention it.(28.7.2017)

• Vědecká metoda (S04E07) (epizoda) (1997)

Chápu ten nápad s pokusnými krysami, ale co mají znamenat ty přístroje, co nosí na těle? Jak je možné, že necítí tu váhu navíc? Jak asi spí s těma trubičkama v hlavě?(7.8.2017)

• Rok pekla II (S04E09) (epizoda) (1997)

Scénáristi odešli na pivo a dvoudíl dokončila uklízečka?(3.8.2017)

• Náhodné myšlenky (S04E10) (epizoda) (1997)

Kdyby si tak pan scénárista mohl koupit lepší myšlenky(7.8.2017)

Fakt je to nefér, je to sice blbost, ale vtipná a s vždy výborným Rhys-Daviesem, který akorat opustil Sliders. Nejen Tuvok (ostrov u Sicílie se ve skutečnosti jmenuje Vulcano), ale i Sedmá s Doktorem. A odkaz na Bixbyho Requiem for Methuselah.(7.8.2017)

• Tělesná pouta (S04E12) (epizoda) (1997)

O posmrtém životě už jedna epizoda byla v první sérii. Pár vtipů se Sedmou to nezachrání, ale aspoň to není odpad. Budete asimilováni - Teď nemám čas, možná později.(8.8.2017)

Moc pěkný nápad, akorát rok před Matrixem, bohužel klasicky voyagerovsky odfláknutý :-(. A je to oficialní, Kim je první gay ve Star Treku, taková ošklivá noční můra.(9.8.2017)

Hahaha, velká sranda, jedna z nejvtipnějších epizod Star Treku. EMH². Škoda, že je to taková blbost a scénáristi asi ani nevěděli, co to takový počítačový program je. Celý díl je spíše parodie na Star Trek, ale mimořádně povedená. Mimochodem, v televizním vysílání vstoupili Romulani do války s Dominiem o pouhé tři měsíce později v DS9 In the Pale Moonlight.(10.8.2017)

Takže Katherin je volná? To bude mít Q radost. No Hirogeni už nejsou tak srandovní jako v předchozím dílu, ale sluší jim to! Mělo tam být víc Hirogenů a méně dopisů.(20.8.2017)

Seven tam skutečně není jen na okrasu.(20.8.2017)

• Hra na zabíjení, část první (S04E18) (epizoda) (1998)

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru dvěstěpadesátá druhá. Tohle mají být ti samí Hirogeni z předchozích dílů, kde vykosťovali své oběti? Tady tak akorát chlemtají holovíno, poslouchájí Sedmou a nějakého árijce a Kima tam nechají pobíhat bez dozoru, aby mohl kdykoli aktivovat Doktora. A taky se nějak zmenšili. Pod pojmem pozorování kořisti si asi představují pozorování, jak luští kódované informace britské tajné služby, to se bude Hirogenům ve vesmíru jistě hodit. Chápu, že by mohli najít zálibu v simulátoru (viz úvodní scéna), ale posádka s nějakým implantátem (kde se vzal?) působí tak hrozně prvoplánovitě (chceme posádku bojující proti esesákům ...). Už z těch holodílů a holopostav (kromě Doktora) mám holofobii a scénáristi by zasloužili na holou. A to jsme teprve v půlce seriálu ....(20.8.2017)

• Hra na zabíjení, část druhá (S04E19) (epizoda) (1998)

Holografický fetus, aha. Hirogeni dokázali ovládnout loď, vsugerovat posádce jiný život, ale nedokážou vypnout debilní simulaci. Ono to teda jde, ale jen s devítiminutovým odpočítáváním. A proč pak Hirogeni uzavřeli příměří, když jim zůstali reálne zbraně, zatímco posádka o ty holografické přišla? To dá rozum přece, je to sci-fi.(17.8.2017)

• Směrnice Omega (S04E21) (epizoda) (1998)

Já nechci pořád rejt, ale 300 000 km² (rozloha Německa) zničeno a páni vědci mají v epicentrum zranění jako od petardy ve flašce? A jak vlastně dopadli, vyhodili je do vesmíru, aby nemohli experiment zopakovat? No ještě víc mi vadí představa, že Voyager ukradne něco cizí civilizaci, jen tak aby to mohl zničit. Janeway si holt umí dělat přátele. Za dvě jen kvůli Seven.(22.8.2017)

• Nezapomenutelná (S04E22) (epizoda) (1998)

Pan scénárista se večer ožral, ráno se probudil s cizí rašplí a nemohl si vzpomenout, co se stalo. A tak aspoň napsal ve značně idealizované formě epizodu Voyageru, na kterou já s radostí zapomenu.(22.8.2017)

Konečně vysvobození po sérii podprůměrných až vyloženě špatných dílů. Jak jinak kvůli Doktorovi a "alternativní" posádce. Epizoda vychází z logického předpokladu, že program lze zálohovat a duplikovat, což je v rozporu s předchozími nesmysly (nahráním Doktora do přenosného holoemitéru či vysláním do alfa kvadrantu program zmizí). Watch your mouth, hedgehog!(27.8.2017)

• Sama (S04E25) (epizoda) (1998)

Chápu, že Doktor a Sedmá jsou nejlepšími postavami Voyageru, ale čeho je moc, toho je příliš ...(25.8.2017)

Ne rozmontovat Voyager(4.12.2017)

• Extrémní riziko (S05E03) (epizoda) (1998)

Chtělo to víc Malonů a míň nesmyslů s B'elannou. No aspoň ukázala skákací kozy.(9.12.2017)

Mohlo to být ještě lepší (věrohodnější), kdyby do toho nemotali 8472. Ti byli tak úplně jiní a najednou se chovali jako tuctová startrekovská humanoidní rasa.(20.12.2017)

• Bylo nebylo (S05E05) (epizoda) (1998)

A máme tu nový rekord. Odpad ještě před úvodními titulkami a ve zbytku jsem o tom nezapochyboval ani na sekundu. Už aby někdo vytrhnul ten holoemitor z holodecku a narval ho Neelixovi do *(21.12.2017)

Sedmá pářící se s B'elannou? Takový potenciál ta epizoda měla.(6.9.2017)

• Nelidské metody (S05E08) (epizoda) (1998)

Úžasné, jak je jednoduché vytvořit hologram, zvládlo by to i osmileté dítě a snad i dokonce scénárista Voyageru, ale změnit podobu a osobnost už nelze. Kdyby tam byl pravý Cardassian, tak by se to dalo pochopit, ale další holografické moralizování už je úděsné. A Tuvokova zvrácená logika? Potřeby jednotlivce převažují potřeby většiny?(7.9.2017)

• Třicet dní (S05E09) (epizoda) (1998)

Extrakcí kyslíku z vody se zvýšila její hustota a začalo to drtit zařízení uprostřed. OMG. Námět s oceánem dobrý, ale totálně nedomyšlený, včetně toho co měl Paris udělat.(13.1.2018)

Tak trochu Columbovská epizoda včetně naivního závěru.(17.9.2017)

• Skrytý obraz (S05E11) (epizoda) (1999)

Celá epizoda je posazena špatně. Nebylo to vůbec těžké rozhodnutí. Bylo to poměrně jednoduché a Doktor to podělal. Ženy na lodi vždy první, navíc, když jsou na Voyageru v menšině. Krásná mladá micka, která by mohla splodit na dlouhé cestě spoustu potomků (v každém druhém díle někoho z posádky zabijou) nebo nudný otravný Kim, který profesně jen dubluje B'elannu a Parise a především gay, který odmítl i největší sexbombu v delta kvadrantu. Jsem stejně rozhořčený jako Doktor, protože svým rozhodnutím zhoršil kvalitu seriálu.(17.9.2017)

• Chaotikova nevěsta (S05E12) (epizoda) (1999)

Smysl této epizody je jasný odpad. Opět nejde vypnout simulátor, protože "controls are offline" a nikdo se dál nesnaží to vypnout. Nicméně černobílé záběry z parodie na Flash Gordona jsou zábavné, hlavně samotný Chaotica. Chápu tu touhu natočit parodii, ale její zakomponování do Voyageru bylo tragické. Přitom v DS9 to s Bondem zvládli na jedničku. Dal bych možná i za tři, ale neustálé omílání holoepizod, kde nejde vypnout simulace už hodně nudí. BTW Je tohle skutečně úplně první epizoda, která prolamuje třicetileté tabu a připouští existenci záchodů ve Star Treku?(13.9.2017)

l'm a Doctor, not a battery. Mohlo být i lepší, být méně romantických keců a více nájezdníků. A vůbec, Tuvok to mohl svést na to, že na šukání s mimozemšťany potřebuje svolení kapitána, jak to zazní za 3 díly. Líbil se mi Joseph Ruskin, který si zahrál ve čtyřech ST seriálech a filmu (setkal se tak se všemi pěti posádkami)(30.9.2017)

Doktor a Sedmá zase a opět zachraňují Voyager (jak loď tak seriál)(15.9.2017)

Začátek výborný, konečně jim tam transportovali torpédo, tohle jsem si říkal už od prvního setkání s Borgy v TNG. Janeway má konstantní orgazmus při pomyšlení, že zase někomu něco čmajzne. Takhle mám ráda Borgy - na kousky. Ale druhá půlka už vázne. Vůbec mi není po chuti znovupředstavení Královny, kterou už Picard jednou zlikvidoval. Samozřejmě, může to být jiná, ale to bych čekal nějaké vysvětlení. Navíc její funkce se od té z STVIII mění. Jde to zcela proti konceptu Borgů, kteří neměli žádného vůdce a najedou je to nějaký matriarchát. A její ústní rozkazy Sedmé jsou už dost mimo. Susanna Thompson už v DS9 olizovala Jadziu a tady nemá moc daleko k Sedmé, to může být asi jediné logické vysvětlení, proč jí neasimilovala. No a ten útěk z centra Borgů, to bylo také slušně naivní. 80/50%(24.9.2017)

• Choroba (S05E16) (epizoda) (1999)

Tak na šukání s mimozemšťanem je potřeba razítko velícího důstojníka a doktora? WTF. Že Kirk ho nikdy od McCoye a admirality nepotřeboval.(30.4.2018)

• Směr: zapomnění (S05E17) (epizoda) (1999)

Falešná posádka není tak špatný nápad, ale představa, že z té hmoty replikují celou loď včetně warp pohonu a především, že nějak odletí a nějak si to nikdo nepamatuje, ačkoli v tom předchozím díle jednoznačně odletět nechtěli, to už je úplně mimo. A když po tisíci světelných let letu nazpět, když už byli jen pár týdnu od té planety, potkali původní Voyager, to už je fakt totální odpad. Od půlky dílu už jsem se jen těšil na konec, zda tam bude nějaké vysvětlení a leda se smál jak se roztékají, při vzpomínce na RD:Meltdown. Žel, žádné vysvětlení se nekonalo.(29.9.2017)

Chytří hoši. Kdybych si měl vybrat jedinou věc z Voyageru, tak bych se rozhodl stejně. Ale nejsem si jistý, zda přemýšlím stejnou částí těla.(1.10.2017)

Toxic Avenger. B'elanna ze sebe strhává oblečení častěji než Kirk ... a je to lepší pohled.(16.12.2017)

ASIMILUJ MĚ ... PROSÍM!! Mimořádně vtipný díl, jak jinak s Doktorem, Sedmou a ambasadorem v hlavní roli. Úplně se mi vybavil Black Adder II: Beer. Má tak někdo štěstí a neváží si ho, i za tu natrženou šlachu by to stálo. Our small talk is terminated.(1.10.2017)

• Minuta před půlnocí (S05E22) (epizoda) (1999)

Naprostý odpad, tohle nemá ve Star Treku co pohledávat. Ani samotný příběh bez smyslu o bezvýznamné gerontofilce není nijak zajímavý a jak to dopadne vykecali už na začátku. Ty tři vtipy (kupodivu dva od Neelixe) to fakt nezachrání. Nejzajímavější na tomhle díle je to, že ty anglické titulky, co jsem k tomu stáhl, vytvořil nějaký Čech.(2.10.2017)

• Bomba (S05E24) (epizoda) (1999)

Ani Sedmá ani blonďatá kormidelnice nenažhaví Kima tak jako kapitánské křeslo. V takovém opojení udělá takovou věc, za kterou by ho doživotně měli vyhodit ze Star Fleet. Bohužel se to neubírá stylem Čísla 5. Nakonec ale to nejhorší na epizodě je to, že je to recyklát pouze tří let staré epizody Dreadnought. To nejlepší je ten veselý mimozemšťan, ale Katka by zase radši nechala zničit celou svou posádku, než dát někomu zbraň.(14.10.2017)

To jak druhý Doktor hned věděl, jak deaktivovat emitor (B'elanna a Kim to nebyli schopní udělat po celý předchozí díl), a jak ho bez problémů pustili, to bylo docela trapné.(8.10.2017)

• Série 6 (série) (1999)

Nebýt dvou naprosto příšerných epizod s holoirskem, tak bych dal za tři(7.10.2018)

• Bárka mrtvých (S06E03) (epizoda) (1999)

Už jsem si říkal, že B'elannu po příchodu Sedmé hodně upozadili. Konečně zase mohla dostat šanci, to by ale scénář nesměl psát nějaký náboženský fanatik (už s tím začínali na konci DS9). Ateista Roddenberry se musel otáčet v hrobě. Musím se hodně přemáhat, abych dal aspoň tu jednu.(6.10.2017)

Kde by byl Voyager bez Doktora? Loď zničená a seriál nekoukatelný. Tahle vtipná epizoda má navíc narozdíl od jiných i smysl a s přihlédnutím k tomu, že Sedmá ukázala aspoň něco, tohle je nejlepší epizda Voageru. Jedna z nejvtipnějšich epizod celého Star Treku. "We are the Borg."- "I know very well who you are. Stand down your weapons."- "State your designation."- "Emergency Command Hologram... at your service."- "Designation unknown."- "Not for long!"(15.10.2017)

• Alice (S06E05) (epizoda) (1999)

Další epizoda se zajímavým námětem a zmršeným závěrem. John Fleck předvádí další ze zábavných postav ST.(10.10.2017)

• Hádanky (S06E06) (epizoda) (1999)

Neelixova otravnost probudí i mrtvého(17.10.2017)

Další epizoda na obehrané (ačkoli zábavné téma) jako např. Alliances, Night nebo Favorite Son. Chystal jsem se dát i lepší hodnocení, ale ten konec zase pohnojili, jak se asi Tuvok mohl transportovat, když Voyager potřeboval štíty když byl pod palbou a v radioaktivní atmosféře (to bylo řečeno na začátku). Navíc před tím nemohli na dálku zaměřit ani zbraně. No a ten boost, to byla taky pěkná volovina.(15.10.2017)

• Malý krok (S06E08) (epizoda) (1999)

Ještěže máme Hatefree i na csfd, aby nás poučili, jaká epizoda je nedoceněná.(14.10.2017)

Čekal jsem poněkud údernější pointu než sentimentální blábolení o "děkuji" za romantické hudby. Škoda potenciálu, Janeway si mohla jít s Chekotayem víc po krku.(22.10.2017)

Ještě štěstí, že Brokolice nevěděl, jak vypadá Sedmá. Kdyby tu měl v simulaci, tak už toho moc nevymyslel.(17.10.2017)

• Přístav v bouři (S06E11) (epizoda) (2000)

U většiny odpadních epizod je aspoň nějaké napětí a motivace to dokoukat, zda to bude skutečně odpad nebo aspoň *. Ale tady, to bylo jasné už po 10 minutách a vydržet do konce bylo obrovské usilí. Ani tu šukací scénu Katka neukázala. Myslel jsem, že Threshold je bezkonkurenčně nejhorší epizoda Star Treku, ale vypadá to, že byla trumfnuta.(28.10.2017)

Dle IMDB nejlepší epizoda a pro mě jedna z těch nejpamátnějších z prvního sledování. Ačkoli rozdíl plynutí času byl ve Star Treku už dvakrát, ten vliv Voyageru na vývoj celé civilizace je hodně originální a zajímavý. Škoda omezeného rozpočtu, tohle by vydalo na celý film. Ačkoli je tam několik chyb a Naomi a politická korektnost začínají být už hodně otravné, i tak musím dát za nápad plný počet.(22.9.2017)

• Virtuoso (S06E13) (epizoda) (2000)

První půlka tradičně zábavná, po "doktorsku", tentokrát sekunduje B'elanna. Pak přijde to totálně nesmyslné rozhodnutí. Jak už bylo v epizodě Silent Witness, program samozřejmě lze bez problémů duplikovat. A i kdyby ne, mohli by spustit původni EMH. Následuje deset minut totálních blbostí a "morálního dilema", naštěstí to nakonec vyřeší logicky Qomariané sami (takže aspoň za 2*)(22.10.2017)

• Památník (S06E14) (epizoda) (2000)

Jediná sekunda ledního hokeje ve Star Treku! A tím pozitiva končí a začíná recyklace dílu Remember (se špetkou Nemesis). Díky názvu epizody byla pointa jasná po deseti minutách.(29.10.2017)

Herci důležitých vedlejších postav DS9 Jeffrey Combs (Weyoun, Brunt) a J.G: Hertzler (Martok) se už nudili, tak jim VOY věnoval taky jednu epizodu. No hrají prakticky totožné postavy co v DS9, jen s jiným maskováním. A k tomu Dwayne Johnson. Sice poněkud klišé, jak je modelka nejchytřejší, a navíc každého stříská, v bojových scénách jí totiž najednou narostou ramena (body double Dana Hee hrála i tu první bojovnici), ale na obě herečky se kouká dobře. Pěkný dvojsmysl, když Combs přejíždí Sedmé hrudník nějakým sensorem, a říká Borgy vylepšená fyziologie.(4.11.2017)

Ve Star Treku je takový zvyk cpát do každého seriálu dětské epizody a tahle je z nich asi tak nejméně otravná. Bohužel, tu otravnost si nechali na další epizody.(29.10.2017)

• Duchové (S06E17) (epizoda) (2000)

Moje pocity se dají vyjádřit takto: John Hurt leží ve Spaceballs na stole, leze mu z břicha vetřelec a křičí OH NO, NOT AGAIN!. Odkdy je potřeba k editaci simulace lést dovnitř, odkdy holovýstřel při zapnutém bezpečnostním protokolu může poškodit simulátor a odkdy nejde ze simulátoru transportovat? A tentokrát to dokonce nejde vypnout, to se snad ve Star Treku ještě nikdy nestalo :-O. Soutěž ho nejhorší epizodu dostává žhavého favorita, laťka opět posunuta výš (a nebo níž?).(29.10.2017)

• Prach jsi a v prach se obrátíš (S06E18) (epizoda) (2000)

Takže zase nějaká praporčice, co byla kdysi zabitá, ačkoli o ní před tím žádná zmínka nebyla a dokonce dohnala Voyager po všech těch skocích (třeba katapult). Námět by nebyl ani takový problém, kdyby u toho nebyl Kim, který ještě vyčítá její oživení. Za něj jedna * dolů a druhá za zbytečné a otravné děcka.(29.10.2017)

Vypadalo to na další klišoidní morální dilema, ale pointa nakonec velmi dobrá. První půlhodinu mohli zkomprimovat do deseti minut.(5.11.2017)

• Dobrá pastýřka (S06E20) (epizoda) (2000)

No to bylo tak milounké, teta Katka je tak hodná. Vůbec jsem nečekal, co se stane a jak to dopadne, nikdo totiž neměl červené triko. No a taky by se ta epizoda asi jmenovala jinak. Doporučuju úplně přeskočit první půlku.(31.10.2017)

Jestli ještě něco ve Voyageru funguje, tak je to humor. Nevadilo by mi, kdyby tahle posádka vystřídala Voyager na pár epizod.(1.11.2017)

• Zuřivost (S06E23) (epizoda) (2000)

1) Chápu, že Jennifer Lien mohla být řádně nasraná, že jí ze Star Treku víceméně vyhodili, jako jedinou postavu v historii ST (když nepočítám "utlumení" Wlezlýho Crushera). Nakonec se i skutečné zbáznila. Ale představa, že by takhle byla nasraná Kes, která Voyager opustila dobrovolně a nechala by povraždit celou posádku je šílená. Hlavně když by svůj cíl se svými schopnostmi mohla vyřešit na 100 způsobů lépe. 2) Chápu, že má Tuvok vidiny budoucnosti, ale jak může mluvit s někým z budoucnosti a z otázek získávat informace? 3) Z časových paradoxů si opět udělali trhací kalendář. 4) To už je spíš jen k pousmání, zajímavé jak nikdo nepostřehl, jak najednou Kes přibrala 10 kg :-). Ale ona už ani Janeway není to co bývala v prvních třech sezonách.(6.1.2018)

Sólo pro Doktora. Nebo duet?(13.1.2018)

• Strašidlo z paluby dvanáct (S06E25) (epizoda) (2000)

Nakonec to nebyla až taková hrůza, některé poznámky dětí byly i docela vtipné.(20.1.2018)

• Unimatice nula, část první (S06E26) (epizoda) (2000)

Když mohl být Jean-Luc asimilován, tak Katka chce taky. Jenže tehdá, to byli úplně jiní Borgové, těm nevelela nějaká nána. BTW Jak se dá dostat do snu Sedmé?(20.1.2018)

No vida, poslední série je zase slušná, spolu s 1 a 3 patří k těm nejlepším. Narozdíl od TOS, TNG, ENT a zejména DS9 netrpí syndromem nejhorší poslední série.(14.10.2018)

• Unimatice nula, část druhá (S07E01) (epizoda) (2000)

Od té doby, co si Borgové do svého čela zvolili tu slepici, tak to s nima jde hodně z kopce. Kolektivní inteligence klesla tak na setinu. Jejich neschopnost najít na své lodi někoho, kdo není spojen s kolektivním vědomím je šokující. Takže si na asimilaci můžou chodit vesele jak do sauny. Když vidím ten kontrast s Borgy v TNG, tak je mi opravdu smutno, co s nima scénáristi VOY udělali :,-((20.1.2018)

Janeway je ze stejného města jako Henry Blake :-O(28.1.2018)

• Přednostní péče (S07E05) (epizoda) (2000)

Reklama na Obamacare? Doktor zase nemá zálohu, když už jí v jednom díle měl?(19.11.2017)

Čeho jsme se nedočkali v TNG a už ani nedoufali, tak toho jsme se dočkali aspoň částečně ve VOY. ### Ty červené blikající zářivky jsou přesně ty samé (s malou úpravou), nad kterými před 18 lety stál v Airplaine II William Shattner a ptal se, k čemu vlastně jsou a že by neutratili tolik peněz za světla, která se jen hýbají dopředu a dozadu. Mezitím byly použité v TNG:Datalore(23.11.2017)

• Nightingale (S07E08) (epizoda) (2000)

Ten pohled na Kima hrajícího si na kapitána, když odmítali poslouchat jeho rozkazy, byl k nezaplacení. Jak když děcku seberete hračku.(20.11.2017)

• Roztříštěný v čase (S07E10) (epizoda) (2001)

Chápu potřebu natočit chvíli před koncem seriálu retro-epizodu s úryvky z minulosti, ale jako celek je to příšerný nesmysl (podobně jako polovina časových epizod VOY).(23.11.2017)

• Lítost (S07E12) (epizoda) (2001)

Hrozné klišé předvídatelné od začátku do konce. Borgské nanosondy mimoděk opravují svědomí. Parafráze na dnešní dobu, kde jsou stejně tak vězení plná příslušníků jistých minorit, kterým genetika taky to svědomí potlačila.(3.12.2017)

Kterak se gayovi podařilo utéct před další ženou. A mám jasno, Kim je horší postava než Neelix (tomu tu skutečně závidím). Mimochodem, na ten můstek chráněný štíty se transportovali jak?(28.11.2017)

• Pracovní síly, část první (S07E15) (epizoda) (2001)

Ahoj, já jsem B'elanna a vůbec nevím, kdo mi to dítě udělal a ani mě to nezajímá. A už vůbec nevím, že jste mi ho udělal vy, pane Parisi.(3.12.2017)

• Lidská chyba (S07E17) (epizoda) (2001)

Další holonesmysl. Mimochodem, jak dokáže najednou holosimulace zakrýt impantát a odkrýt kozy? Doteď si do simulátoru nosili vlastní oblečení, i když to byla hokejová výstroj.(10.12.2017)

Několik tradičně zábavných momentů s Q, na druhou stranu smutné, jak postupně udělali z Q vesmírné šašky a karikaturu lidství.(10.12.2017)

První půlka zábavná parodie (poručík Marseilles, Voyeur :-D), druhá půlka už dost patetická. Proč by měl v dole pracovat lékařský holoprogram? Škoda nevyužitého potenciálu.(6.12.2017)

• Nový domov (S07E22) (epizoda) (2001)

Kdyby to byla třetí epizoda a ne třetí od konce, tak bych dal i za víc. Ale nakonec se od čvrté série, kdy mu utekla Kes, dalo na Neelixe zvyknout a v otravnosti ho předčil Kim. Mimochodem, zajímavé jak daleko se dokázali Talaxiané dostat, když na to Voyager potřeboval extra skoky od Q, Kes, katapultu atd.(11.12.2017)