Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (1)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995)

Najväcsim kladom Voyageru je to, ze vdaka nemu bol prilis konzervativny producent Rick Berman natolko zaneprazdneny, ze scenaristi DS9 dostali väcsiu volnost a mohli stvorit najtemnejsi a pravdepodobne aj najlepsi Star Trek. Namet Voyageru zostal dost nevyuzity. Potom co je nutena spojit sily jak klasicky dokonala posadka federacie s rebelantskou posadkou Makistov, tak sa behom par dielov aklimatizuju a uz do konca serialu nedôjde k ziadnym sporom. To, ze je Voyager bez podpory federacie nie je prilis casto vyuzite a neprinasa to nejaku tiazivejsiu atmosferu. Ani na psychike postav prilis nebadat, ze sa najskôr domov uz nikdy nedostanu. Vzhladom na namet mal Voyager vyzerat beznadejne a temne ako Battlestar Galactica, ale namiesto toho to je dalsi naivny a pohodovy Trek. No a cele to zabila nevyrazna posadka z ktorych si väcsinu skoro ani nepamätam. V jednej epizode sa nejakou nahodou spojil Tuvok a Neelix a docasne vznikol Tuvix, ktory bol ovela zaujimavejsi a dost ma sralo, ked na konci z Tuvixa znova urobili tych dvoch otrapov. Vyraznejsie su len dve postavy. Kapitanka Janewayova, ktora ma skoro kazdym svojim rozhodnutim srala. Az som mal pocit, ze zakazdym, ked sa mala nejak logicky rozhodnut, tak urobila opak. A potom Doktor. Jedina skutocne zaujimava postava s fantastickym vyvojom. Potom ma este strasne bavili Borgovia, aj ked z nich postupne urobili strasne velkych luzrov a niekolkym borgskym kockam dokazala vzdorovat jedna lod federacie. Obcas sa tam objavila nejaka postava z inych serii. La Forge, Riker, Troi, Barcley, Q, co vzdy potesilo. Rovnako ma bavilo, ze sa to odohrava v rovnakej dobe ako TNG a DS9. Trikova stranka uz bola skvela. S tou som bol uplne spokojny. Po TOSke to bol prvy Trek v ktorom sa mi nepacila ziadna zenska z posadky. TOSka to aspon vynahradzovala neustale novou epizodnou sexicou. Tu mala byt hlavnym tahakom Seven of Nine, ale bohuzial nie je môj typ a ako herecka je mizerna. Aspon ze finale sa vydarilo, takze som bol s nim spokojny. Vysledkom je taky nemastny neslany Trek, ale stale to pre trekkies stoji aspon za jedno pozretie. 5/10. ()