Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995 - 2001, 172x45 min

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels, Cari Shayne, Bruce Bohne

Peter Lauritson

Kostýmy:

Robert Blackman

Voyageru dlužím ze všech Star Trek seriálů rozhodně nejvíce. Nebýt jeho, pravděpodobně bych Star Treku tak vášnivě nepropadl a všechny Trekkies bych považoval za podivné hňupy. Nicméně, co se samotného hodnocení týče - ačkoli jsem na začátku považoval Voyager za to nejlepší, co mě kdy potkalo, dnes už jsem kritičtější a příběhy posádky Voyageru mi nepřipadají tak skvělé, jako kdysi. Stejně mám ale stále Voyager strašně rád, a na seriálu se mi líbí ta originalita, co se ST seriálů týče - koumání emzáků a to všechno jsme tu měli už snad stokrát, teď tu máme loď, která putuje Delta kvadrantem a zoufale hledá cestu domů. To nám dává možnost poznat posádku lodi blíže než kteroukoli jinou a s postavami více sympatizujeme. Je to zábavné, ale jak jsem již psal - jsem kritičtější, takže po těch letech Voyager rozhodně není na prvním místě.(8.2.2015)

Je to výborný trekkies, ale k nové generaci chybí kus.... Emancipace v podobě kapitánky Genveyové(zapoměl jsem jak se to píše :(( )... Dále 7 z 9 to je opravdovu krásný kousek :o)) Je to taková náhražka za Data z NG. Celkově je posádka více rozličná a celistvá. Díly jsou někdy opravdu skvělé(Borgové, rasa... nějaký čílsa z tekutého vesmíru ;-)) a někdy nudné .... to je ale osud :)(30.7.2004)

O Star Treku jsem si vždycky myslel, že je to něco jako "Tak jde čas" ve sci-fi balení. O jeho fanoušcích jsem si myslel, že to jsou ubozí blázni, kteří onanují při každé příležitosti, když zaslechnou větu jako "Nastavte deflektory!" nebo podobný pseudoblábol. Pak jsem ovšem chvíli sdílel pokoj s takovým člověkem a po počátečním opovržení jsem postupně viděl sem tam jeden dva díly a už jsem se vezl. Následovala několikaměsíční závislost, kterou si dodnes nedokážu vysvětlit. Když se konečně Voyager dostal z Delta kvadrantu domů, tak jsem se zapřísáhl, že se od dalších sérií budu držet v uctivé vzálenosti. Musím ale přiznat, že jsem si to královsky užil, díky Hanzi:-)(25.4.2008)

Takže Star Trek, jsem jeden z mnoha českých diváků, kterého tento kosmický skvost, minul velkou oklikou, svůj vůbec první pokus o alespoň částečnou orientaci v této značce, jsem podstoupil až v roce 2009 u nového filmu, který pro mě stejně rychle začal jako skončil a na základě přetrpěných dvaceti minut jsem hodnotit dílo neodvážil. Nová generace, vysílaná na "kůlu" mi značku Star Trek zhnusila, ještě více, osmdesátkové, nevkusné, naivní, papundeklové peklo pro mě bylo prachsprostou nudou, co víc během traumatizujícího pobytu na psychiatrii jsem byl nucen v komunitní místnosti koukat právě na, Novou Generaci. Tím se pro mě Star Trek stal nemyslitelnou bolestivou záležitostí a už jsem o něm nechtěl nikdy slyšet. Ovšem den 1.1.2015 při náhodném, ospalém, posedávání, po silvestrovské ožíračce u televize, se všechno změnilo. Malátný polámaný člověk, najedou zahlédl na prima COOL, Star Trek, ale nějakej jinej, jiné postavy, jiná hudba a především jedna konkrétní, krásná, plavovlasá žena s velkýma modrýma očima co mě svým, neotřelým a zajímavým vystupování zaujala, hned od první chvíle, Sedmá z devíti, jsem si okamžitě zapamatoval, ačkoliv si tenhle Star Trek nese téměř všechny nezdary, které jsem doposud znal, bylo mi to jedno. Nemohl jsem za boha od ní odtrhnout oči, ihned po dokoukání a rozkoukání jsem letěl zjisti co jsem to vlastně viděl. Star Trek: Voyager 5x22 Someone to Watch Over Me, první epizoda ze Star Treku, která se mi víc než líbila a zapříčinila, že jsem se od 4. série, kde na scénu nastupuje Jeri Ryan, stal pravidelným divákem, předchozí řady by pro mě neměly smysl. V hodnocení jsem racionální, nebudu nadsazovat, ale mezi oblíbené seriály si to přidám s velkou chutí. "Irelevantní!" :)(3.1.2015)

Nechci Voyager nijak kritizovat, to rozhodně ne, je to skvělý Star Trek, má suprovou atmosféru a naprosto výborné herecké obsazení. Kate Mulgrew je výborná, Tim Russ fascinující, Robert Picardo je Doktor, nic jiného. I ostatní herci skvěle hrají, navíc se povedl i český dabing, jako i v ostatních případech Star Treku. Má nejoriginálnější zápletku, posádka je ztracena v Delta kvadrantu 75 000 let daleko od Země, takže by se mohlo zdát, že přinese nejlepší zápletky a že taky bude nejlepší. Není tomu tak. I když je seriál velice příjemný na pohled a je nejvíce podobný Nové generaci, kvalita epizod občas dost kolísá, není to ale nic tak hrozného, občas se to stalo i v TNG, ale mohlo by se zdát. že Delta kvadrant nabízí víc situací pro lepší epizody. Ovšem potkáme nové rasy (Talaxiani, Okapové), kteří jsou velmi zajímaví, Kazoni, které se povahově trochu podobají Klingonům, a potkáme znovu legendární Borgy, které jsou na celém seriálu rozhodně tím nejlepším, drahého Q v gniálním provedení á la John de Lancie a některé staré známé z jiných seriálů Star Treku. Voyager je akční, dobrodružný, fantastický, skvěle obsazený, dechberoucí, úžasně sci-fi a velice příjemný a skvěle se mi u něj relaxuje. Je vtipný, občas i dost temný. Skvěle napsaný a natočený, s povedenými zápletkami i když jejich kolísavost je vidět víc než u TNG. Ovšem je vysoce kvalitní a krásně rozvíjí mytologii Star treku, jako sci-fi je rozhodně na špičce a fandy potěší. Teď jsem momentálně na konci třetí řady a druhá je zatím nejslabší. Celkově hodnotím 85 %, ale samozřejmě by mě potěšilo, kdybych ještě mohl zvednout. Trochu mu přilepším a nechám mu pět hvězd. A Janewayové je jeden z nejlepších kapitánů, který kdy velel hvězdné lodi. Třetí řada je opět o úroveň výš. Je tu jedna úžasná epizoda s Hikaru Suluem, velmi zajímavé zápletky a konečně přišly na řadu Borgové! Potěšil samozřejmě i náhled do Q kontinua, ale ti Borgové.... Mmm. 95% za sérii, 90% za seriál. 4.série - Sedmá, boha jeho Sedmá, ta to ale oživila a udělala celý seriál mnohem zajímavějším... Zápletky výborné, kvalitu si to udržuje, mnohdy epické... prostě ST jak má být - jen Kes mi chybí míň než jsem čekal, teda skoro vůbec, ale ta Sedmá to vynahrazuje. Stále 90%. 5.série - úžasný dvojdíl s Borg Queen, pohádka pro malou Naomi Wildmanovou, občas jedny z nejlepších epizod, občas epizody horší. Jo, a potěšil mě Geordi, hodně. Ale pořád je to úchvatná pecka a hlavně sci-fi, jak má být, takže stále... 90%. 6.série Lepší, než ta minulá. Jsou tu dva úžasné díly s Reggiem Barclayem a Deannou Troi, epizoda, ve které hostuje The Rock, nebo epizoda s Kes. Kvalita se nesnižuje, ani nestoupá - stále se drží na skvělé pozici a to je moc dobře. V šesté řadě jsem se mnohokrát pobavil a některými epizodami uchvácen (za všechny - Bárka mrtvých a hlavně asi úplně nejlepší epizoda celého seriálu Voyager, naprosto dokonalá, úžasná, vtipná a ohromující Tinker, Tenor, Doctor, Spy). Robert Picardo exceluje a díl s Borgy nebyl nic moc. Za mě 90%. Těším se na finálovou sérii. V sedmičce už je trochu znát větší úpadek. Některé epizody jsou peckoidní, dokonce je jich stále většina, ale docela dost je jich i slabých. Navíc i finále je ve Star Trekovské historii asi nejslabší, i když, pravda, s fenomenální borgskou královnou. Potěšil mě Q, epizoda Autor,autor. Roztříštěný v čase, Rodokmen nebo Prororoctví. Odchod Neelixe mě dojal asi méně než měl a ani už dvojdílné epizody nemají takovou nálož co dřív. Stránka digitální je bezchyby a scénáře a epizody mají stále ohromný náboj a každý mě něčím dostal. Celkově je to ale závěrečná série velmi slušná, ale pokles je opravdu znát. A to nemluvím o tom, že VOY měl největší potenciál, ale využil ho jen minimálně. Proto 80%. Celý seriál je ale velmi slušné drama a návrat domů byl přese všechno úžasný, i když s tím strašně moc spěchali a nedotáhli to. A co dál? Voyager stále zůstává mým 3.nejoblíbenějším ST seriálem z mnoha, mnoha rozmanitých důvodů a celý seriál je za 90%, i když mu to malinko kazí ta poslední řada. Ale je to úžasnej seriál, naprosto, i když ta poslední řada byla trochu navíc + konec byl hrozně rychlej. Ovšem váže se k němu i jedna smutná pravda - Voyager je nejslabší ze všech Star Treků. Nejslabší,ano, s největším potencionálem.(5.5.2013)

• - Drobnou roli důstojníka hvězdné flotily si zahrál jordánský korunní princ Abdalláh, pozdější král Jordánského hašimovského království Abdalláh II. bin al-Husajn. (Ampi)

• - Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)

• - První série byla předčasně ukončena, když se UPN rozhodli vysílat před začátkem druhé série místo toho některé díly znova. (Galadriel)