Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995 - 2001, 172x45 min

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels

Peter Lauritson

Kostýmy:

Robert Blackman

Mnohými odmítnutý, přesto výtečný seriál. Po statickém pobytu na stanici Deep Space Nine konečně pořádná kosmická "road-movie". Postavit posádku Federace do situace, kdy je vzdálena desítky let cesty od svého domova, a tak musí konfrontovat lety prověřená pravidla vesmírné flotily s těžkou realitou, byl výtečný a svěží. Výborné herecké výkony, výborně napsané postavy a mnoho skvělých epizod. Postupem času bohužel i rutina a příliš vycpávkových dílů. I tak je Voyager právoplatným nástupcem Enterprise a kapitán(ka) Janewayová nedělá Kirkovi ani Picardovi ostudu. Holt, emancipace, milí konzervativní trekkies!(26.1.2004)

postava(a jeji charakter), ktera Next Generation priblizuje k dokonalosti a zajistuje trvale misto na hvezdnem nebi a ktera Voyageru nikdy nedovoli se tohoto nebe byt jen dotknout - kapitan... Picard vs Janeway, charismaticky vudce, za kterym bychom byli mnozi schopni jit na smrt versus stredoskolska ucitelka literatury se svym bzucivym a neprijemnym hlasem(v originale, ja nemam nic proti emancipaci, ale verim, ze by bylo mozno najit charizmatictejsi herecku nez zrovna Mulgrew)... nicmene, co Voyager zachranuje, to jsou ostatni postavy, Torres, Tuvok, Seven, Paris, Neelix, Kes, doktor... i kdyz je to dost ve stylu road-movie, tak presto lze mnohe prohresky odpustit prave pro koherenci postav teto serie... TNG pro me bylo vice o individualitach, tady dominuje vnimani celku... jinak docela zajimave jsou dvojdily, je pravda ze casto se vyuziva holopalub, ale zabava nemizi(teda prvni 4 serie, pak se prece jen dostavuje vicenasobne luhovani jedne myslenky...)(10.4.2013)

V oblíbených seriálech za všechny ST. Tak... konečně jsem se podíval na Voyager od začátku do konce a ne jen pár epizod v TV. Voyager je opravdu povedený celistvý sci-fi seriál, který se může navíc chlubit dobrou vizáží a solidními hereckými výkony. Úvodní titulky přesně vyjadřující objevování vesmíru a design lodi samotné jsou geniální. ST vybírá z řad nováčků a divadelníků a tady se posádka prostě povedla. Nikdo mi nelezl na nervy, vlastně všichni umí hrát a podávají uvěřitelné výkony (oblíbený doktor, skutečný vulkánec Tuvok a hlavně kapitán). Pořádně se to rozjede až na přelomu druhé a třetí řady. Člověk samozřejmě také musí projít patosem mnoha nudných dílů se šílenými zápletkami. Abych parafrázoval Philipa J. Frye: 172 epizod, kolem stovky dobrých. Nejvypečenější zápletka: Sýr nakazí lodní součástku horečkou.(6.3.2012)

Promiňte, ale nepřenesu přes srdce, že kapitánem je žena... A teď vážně, díky tomu, že jsem byl odkojen Next Generation a Voyager přišel až potom u mě jasně vítězí parta kolem Picarda, která mi přijde o dost nápaditější, výhodou Voyageru je zase to, že nemusí vycházet ze starších reálií, protože Delta kvadrant je o něčem úplně jiném...(26.6.2008)

Můj nejoblíbenější Star Trek, tým a seriál vůbec! Dlouhou dobu u mne vedl Jean-Luc Picard, ale jakmile po něm převzala kormidlo kapitán Janewayová, vše se radikálně změnilo. Příběhy, neustále zajímavé, dobrodružné i zábavné jsem si zamilovala. Ovšem to, čeho si na něm nejvíc cením je jeho lidskost. Od chvíle, kdy se ztratí daleko od domova, se z neznámých lidí stávají přátelé, rodina. Hledají si cestu k sobě a přestávají být tak těsně svázaní pravidly Federace. Stejně tak gratuluju výtečnému hereckému obsazení. Je těžké představit si dnes v roli kapitána Janewayové někoho jiného než sympatickou Kate Mulgrew (Patrick Stewart je přece v roli Picarda taky nezaměnitelný!). O zbývající posádce ani nemluvě – Tuvok, Tom, Chakotay a hlavně Doktor! Byť se i tady najde pár slabších míst (dílů), pro mne je to pořád 100 %.(9.11.2007)

• - Pro roli kapitána Janewayové bylo zvažováno hodně známých hereček, mimo jiné: Nicola Bryant, Lynda Carter, Joanna Cassidy, Patty Duke, Chelsea Field, Erin Gray, Linda Hamilton, Carolyn McCormick a Lindsay Wagner. (Galadriel)

• - Postava podporučíka Samanthy Wildmanové je pojmenovaná po skutečné osobě, malé holčičce, která tragicky zemřela při nehodě a jejíž orgány byly darovány manželce scénáristy Jimmyho Diggse, která díky jim přežila. Skutečná Samantha milovala zvířata, takže podporučík Wildmanová má na Voyageru na starost oddělení xenobiologie. (Galadriel)

• - Jde o jediný Star Trek seriál, jehož titulky zůstaly po celou dobu nezměněny, s výjimkou jedné změny v obsazení (Nahrazení " Jennifer Lien as Kes" za " Jeri Ryan as Seven of Nine") a změny jména Roxann Dawson z původního Roxann Biggs-Dawson. V pozdějších sériích byly ještě odstraněny hodnosti od jmen postav, s výjimkou kapitána Janewayové. (Galadriel)