Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995–2001, 129 h (Minutáž: 172x45 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels, Cari Shayne, Bruce Bohne, Cyia Batten, Carlos Palomino, Miguel Pérez, Mark Major, Derek McGrath, Ivar Brogger, Jeff Austin, Jack Shearer, Hamilton Camp, Josh Clark, Ryan Bollman, Wren T. Brown, Ryan Spahn, John Walter Davis, Beans Morocco, Michael Reisz, Warren Munson, Marie Caldare, James Sloyan, Christopher Curry, Don Pugsley, Vaughn Armstrong, Yvonne Suhor, Stephen Davies, Anthony Crivello, Michael Krawic, Cecile Callan, Michael Spound

Není obvyklé, aby seriál, který volně navazuje na jiný (v tomto případě na ST:NG) byl stejně, ne-li ještě více dobrý. Zamrzí jen zbrklý happy-end. Přece jen po 170 dílech bych čekal něco promyšlenějšího. Ale asi to autoři potřebovali rychle ukončit. Jinak cestování neprobádaným vesmírem bylo něco, co jsem si skutečně užil.(3.10.2012)

Můj nejoblíbenější Star Trek, tým a seriál vůbec! Dlouhou dobu u mne vedl Jean-Luc Picard, ale jakmile po něm převzala kormidlo kapitán Janewayová, vše se radikálně změnilo. Příběhy, neustále zajímavé, dobrodružné i zábavné jsem si zamilovala. Ovšem to, čeho si na něm nejvíc cením je jeho lidskost. Od chvíle, kdy se ztratí daleko od domova, se z neznámých lidí stávají přátelé, rodina. Hledají si cestu k sobě a přestávají být tak těsně svázaní pravidly Federace. Stejně tak gratuluju výtečnému hereckému obsazení. Je těžké představit si dnes v roli kapitána Janewayové někoho jiného než sympatickou Kate Mulgrew (Patrick Stewart je přece v roli Picarda taky nezaměnitelný!). O zbývající posádce ani nemluvě – Tuvok, Tom, Chakotay a hlavně Doktor! Byť se i tady najde pár slabších míst (dílů), pro mne je to pořád 100 %.(9.11.2007)

Pro mě nejlepší z trojice mých nejoblíbenějších Star Trek seriálů. Voyager je přesně takový, jak by mělo správné sci-fi vypadat. Jediná loď odtržená od jakékoliv pomoci v nepřátelském území jen s nepatrnou nadějí na návrat domů. Navíc jsou zde asi nejlepší postavy (snad kromě Neilixe) v čele s dokonalým Doktorem. Postupem času se u rozpolcené posádky poskládané jak ze členů Federace, tak ze členů Maquis vytvoří až rodinné pouto. Objevuje se stále něco nového a jen vyjímečně se setkáme se členy již známých civilizací. Navíc od chvíle, kdy se na scéně objeví Borgové, se prožitek ještě zvětší. Z hlediska atmosféry, humoru ,akce a napětí se pro mě jedná o zatím nepřekonanou "sci-fi road trip" vůbec. BSG nebo SGU jsou Voyagerovi podobné, ale něco jim chybí. Ať je to vážnost u BSG nebo přílišné snažení o realičnost v SGU (co má sci-fi společné s realitou?).(15.5.2013)

Už samozřejmě slabší, ale stejně stále lepší než statický a zbytečný Deep space 9. Jednou za pár dílů seriál dostává solidní obrátky a místy atmosféra totalního zmizení do jiného kvadrantu opravdu skvěle funguje. Silné tři za star-trekfila._ V nedávné minulosti jsem si 'obstaral' Vojedžr v originálním znění a uričtě bych mu křivdil ze svého pohledu trekkieho těmi třemi hvězdami. Proto zvedám o jednu. To jedu zatím jenom začátek a nápady na epizody se předbíhají v originalitě, která je daná netradiční situací hlavních hrdinů, co se týče ST světa. Bohužel posádka je mi méně sympatická než original crew i než v NG a Enterprise, na DS9 se v původním znění zatím pouze chystám. Skutečně doporučuji english version. Kes má neuvěřitelně sexy hlas (narozdíl od naivně znějící české dabérky) a chraplák Kate Mulgrew za to taky stojí._V sedmé sezoně zvedám na 5*. I k této posádce jsem si našel svůj vlastní vztah, je mi líto, že momentálně nevzniká oficiální ST seriál. Jsem již asi nadobro kovaným a pravověrným trekkiem.(17.1.2007)

Promiňte, ale nepřenesu přes srdce, že kapitánem je žena... A teď vážně, díky tomu, že jsem byl odkojen Next Generation a Voyager přišel až potom u mě jasně vítězí parta kolem Picarda, která mi přijde o dost nápaditější, výhodou Voyageru je zase to, že nemusí vycházet ze starších reálií, protože Delta kvadrant je o něčem úplně jiném...(26.6.2008)

• - Těsně před začátkem Voyageru se objevil Tim Russ (Tuvok) jako člen posádky na Enterprise-B ve filmu Star Trek VII: Generace (1994). Také hrál člena teroristického gangu, který kradl výbušniny z Enterprise-D v epizodě "Moje loď" série Star Trek: Nová Generace (od r. 1987). (Galadriel)

• - Pouze pět herců se objevilo ve stejné roli ve třech různých sériích Star Treku: Jonathan Frakes (William T. Riker), Marina Sirtis (poradkyně Deanna Troi), Armin Shimmerman (Quark), John de Lancie (Q) a Richard Poe (Gul Evek). Všichni z nich se objevili v Nové generaci a Voyageru. (Galadriel)

• - Zatím všechny seriály Star Trek měly alespoň jednu postavu, která byla první svého druhu ve Hvězdné flotile. Ve Voyageru jsou dvě: holografický Doktor (PZH) a Icheb (brunali/borg). Neelix (talaxiánec), Kes (okampa) a Sedmá z Devíti (člověk/borg) také zastávali na lodi specifické funkce, ale nikdy se nestali členy flotily. (Galadriel)