Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995 - 2001, 129 h (Minutáž: 172x45 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels, Cari Shayne, Bruce Bohne, Cyia Batten, Carlos Palomino, Miguel Pérez, Mark Major, Derek McGrath, Ivar Brogger, Jeff Austin, Jack Shearer, Hamilton Camp, Josh Clark, Ryan Bollman, Wren T. Brown, Ryan Spahn, John Walter Davis, Beans Morocco, Michael Reisz, Warren Munson, Marie Caldare, James Sloyan, Christopher Curry, Don Pugsley, Vaughn Armstrong, Yvonne Suhor, Stephen Davies, Anthony Crivello, Michael Krawic

Janewayová je jednoznačně nejschopnější a "nejodbornější" kapitánka z trekovských seriálů. Tady si člověk uvědomí, že i když je Picard velmi charismatický, tak se jen veze na znalostech druhých...typický manager :o) Scénáře jsou většinou nápadité a posádka sympatická. Celkově je to takové lidštější a nelogičností je tam rozhodně méně, než v Nové generaci. Navíc tady není snad žádná postava, která by mi vadila, což se o NG říct nedá (Riker, Wesley, Doktorka...)(19.10.2017)

Už samozřejmě slabší, ale stejně stále lepší než statický a zbytečný Deep space 9. Jednou za pár dílů seriál dostává solidní obrátky a místy atmosféra totalního zmizení do jiného kvadrantu opravdu skvěle funguje. Silné tři za star-trekfila._ V nedávné minulosti jsem si 'obstaral' Vojedžr v originálním znění a uričtě bych mu křivdil ze svého pohledu trekkieho těmi třemi hvězdami. Proto zvedám o jednu. To jedu zatím jenom začátek a nápady na epizody se předbíhají v originalitě, která je daná netradiční situací hlavních hrdinů, co se týče ST světa. Bohužel posádka je mi méně sympatická než original crew i než v NG a Enterprise, na DS9 se v původním znění zatím pouze chystám. Skutečně doporučuji english version. Kes má neuvěřitelně sexy hlas (narozdíl od naivně znějící české dabérky) a chraplák Kate Mulgrew za to taky stojí._V sedmé sezoně zvedám na 5*. I k této posádce jsem si našel svůj vlastní vztah, je mi líto, že momentálně nevzniká oficiální ST seriál. Jsem již asi nadobro kovaným a pravověrným trekkiem.(17.1.2007)

vesmirny moralny crashkurz. niekedy viac moralneho poucovania ako pribehu. oproti klasickemu star treku "TOS" s kirkom, spockom a spol je voyager najdrastickejsi posun od realpolitickeho pohladu na svet na pohlad ideologicky. asi preto je voyager doteraz jednoznacne najslabsim serialom startrekovskeho kozmu.(6.11.2017)

Star Trek Voyager sráží dva hlavní problémy. Za prvé odbyté či nedomyšlené detaily. Téměř každá epizoda má vadu na kráse v podobě za vlasy přitaženého momentu. Ať už je to cizí loď schopná vyřadit štíty dvěma výstřely protože se to zrovna hodí, nebo deus ex machina v podobě mimozemšťanů jednajících s náhlým záchvatem samaritánství, nebo jsou to zarputile neschopní Borgové. A to ani nemluvím o perličkách typu, když Janeway mluví tak nepřátelská palba z úcty utichne, či přemrštěně vyhrocené konce epizod. Ten druhý problém je mnohem zásadnější. Zápletka přímo vybízela k napínavému survivalu na způsobu Roku pekla protaženého na šest sérií, ale i když scénář tuto možnost několikrát nesměle nakousl, nikdy mu to dlouho nevydrželo. Další díl znovu přivítal opravenou loď s dostatkem zdrojů a s posádkou bez morálních šrámů. Je to věčná škoda, protože koncept vesmírné lodi putující převážně nepřátelským teritoriem nemá chybu a postavy jsou výborně napsané a zahrané. Stačilo přidat více realismu a sofistikovanosti, případně trochu temnější atmosféru a mohlo vzniknout výborné dobrodružství. Potenciál byl tak obrovský, že i se svým handicapem Voyager nemůže jít pod čtyři hvězdičky.(31.8.2012)

Seriál se odehrává zároveň s Hlubokým vesmírem devět. Posádka nové federační lodi Voyager se náhodou teleportuje z Badlands na druhý konec galaxie vzdálený 70 000 světelných let. Musí spojit síly s Makisty a snažit se společně dostat domů. Posádka je dost rozmanitá a po cestě nabírá nové členy. Jsem zvědavý na další díly. Kapitánka Kathryn Janewayová to vůbec nemá jednoduché. Posádka se neobejde ani bez zrady jednoho ze členů. Později k nim přibude i pohledná Jeri Ryan jako Sedmá z devíti. :) Po cestách kvadrantem Delta narazí na spoustu nových druhů. Přibudou i noví členové posádky. Posádka se hodně sblíží ale neobejdou se ani beze ztrát. Hlavními záporáky jsou opět Borgové, protože tento kvadrant je jejich domovina. Spoustu se toho o nich dozvíme. Dalšími záporáky jsou Kazoni, Vidiani, Hirogeni nebo druh 8472. Opět často vznikají problémy se simulátorem, nebo se zde i cestuje časem. Podle mě je to nejlepší Star Trek a je taky dost originální. Celá posádka je super. Jak to skončí si asi domyslíte... Škoda že seriál není tak známý jako například Nová generace. Určitě by si zasloužil svůj film. Je zde i pár hostujících postav z NG. "Zadejte důvod lékařské pohotovosti!"(13.12.2013)

• - Roli kapitána Janewayové měla původně hrát Geneviève Bujold, která ale po několika prvních hodinách natáčení sama odešla. (Galadriel)

• - Pouze pět herců se objevilo ve stejné roli ve třech různých sériích Star Treku: Jonathan Frakes (William T. Riker), Marina Sirtis (poradkyně Deanna Troi), Armin Shimmerman (Quark), John de Lancie (Q) a Richard Poe (Gul Evek). Všichni z nich se objevili v Nové generaci a Voyageru. (Galadriel)

• - Před premiérou se proslýchalo, že postava domorodého Američana (Chakotay) bude mít u sebe vlka jako svého "zvířecího ducha" a často ho v seriálu uvidíme. Ve skutečnosti se tento vlk nikdy v seriálu neobjevil. (Galadriel)