Star Trek: Voyager (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Vesmírná loď Voyager

Star Trek: Voyager

Voyager

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1995–2001, 129 h (Minutáž: 172x45 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien, Majel Barrett, Scarlett Pomers, Nancy Hower, Dwight Schultz, Anthony De Longis, Raphael Sbarge, Mark Deakins, Richard Herd, Larry Hankin, Brad Dourif, Lindsey Haun, Rick Worthy, Susanna Thompson, Marina Sirtis, John de Lancie, Brian Markinson, Judy Geeson, Thomas Dekker, Ed Begley Jr., Sarah Silverman, Alan Altshuld, Kurtwood Smith, John Rhys-Davies, Tiny Ron, Danny Goldring, Mark Metcalf, Ray Walston, John Savage, Titus Welliver, Olivia Birkelund, Albie Selznick, Richard Riehle, Ian Abercrombie, Zoe McLellan, Patrick Kilpatrick, Nicholas Worth, James Read, Don Most, John Aniston, Nicolas Surovy, Jerry Spicer, Aaron Lustig, Jerry Hardin, Ronald Guttman, Christopher Neame, Kenny Morrison, Sharon Lawrence, David Graf, John Rubinstein, Aron Eisenberg, Stan Ivar, Richard Fancy, Douglas Spain, Richard Chaves, Gary Graham, Joel Grey, Alan Scarfe, Tom Todoroff, Glenn Morshower, Jonathan Frakes, Gerrit Graham, Rick Gianasi, Bob Clendenin, Chris Johnston, Tahj Mowry, Michael McKean, Thomas Kopache, Carel Struycken, Tom Wright, Michael Bailey Smith, George Takei, Grace Lee Whitney, Don McManus, Robert Pine, James Parks, Dan Shor, Leslie Jordan, Bruce Davison, Eugene Roche, Athena Massey, Becky Ann Baker, Keene Curtis, Parley Baer, Harry Groener, Brent Hinkley, Brad Greenquist, Leigh McCloskey, Harve Presnell, Carlos Carrasco, Steve Kehela, James Horan, Sandra Nelson, Len Cariou, Lori Hallier, David Lee Smith, Tom Towles, Deborah May, Patrick Fabian, Kristanna Loken, Jessica Collins, Rachael Harris, Wendy Schaal, Concetta Tomei, Marshall R. Teague, Kenneth Tigar, Mark L. Taylor, Nathan Anderson, Leland Orser, Mickey Cottrell, David Anthony Marshall, Rosemary Forsyth, Gwynyth Walsh, Wayne Pére, Doug Spearman, Andy Dick, Roger W. Morrissey, Tony Todd, Michael Horton, Michelle Agnew, Virginia Madsen, Wade Williams, Ray Wise, Todd Babcock, Kate Vernon, Zach Galligan, Louis Ferreira, Wallace Langham, Christine Harnos, David Clennon, Frank Welker, Willie Garson, Ben Livingston, Mark Harelik, Randy Oglesby, Lori Petty, William Morgan Sheppard, Laura Stepp, Musetta Vander, Charles Rocket, Ned Romero, Jason Alexander, Ron Canada, Lee Arenberg, Scott Thompson, Brian McNamara, Kevin Tighe, Bradley Pierce, John Carroll Lynch, Bruce McGill, Dakin Matthews, Jay Karnes, Jonathan Breck, Karen Austin, Eric Pierpoint, Googy Gress, John Fleck, Mark Moses, Jeff Allin, Robert Knepper, Phil Morris, Victor Bevine, Jan Claire, Daniel Dae Kim, Obi Ndefo, Daniel Zacapa, Kamala Lopez, Paul Williams, Dwayne Johnson, Jeffrey Combs, J.G. Hertzler, Kim Rhodes, Mark Sheppard, Jay Underwood, Tom Morello, Kaitlin Hopkins, Ted Rooney, Kellie Waymire, Tony Amendola, John Schuck, Michael McFall, Brian George, Keith Szarabajka, Scott Alan Smith, John Kassir, Gregory Itzin, Larry Drake, John Franklin, Sharisse Baker-Bernard, Christopher Neiman, Megan Gallagher, Ron Glass, Spencer Garrett, Vanessa Branch, Jeff Kober, Sherman Howard, Robin Sachs, Scott Lawrence, Michael Shamus Wiles, Robert Joy, Jay Harrington, Lorna Raver, Joseph Campanella, Ashley Edner, Autumn Reeser, Robert Curtis Brown, Andy Milder, David Sparrow, Alice Krige, Lisa LoCicero, Amy Lindsay, Elle Alexander, Patricia Tallman, Symba, Paris Themmen, Tim McGrath, Michael Ansara, Rob LaBelle, Neil Norman, Eric Steinberg, Jay Leggett, Michael Ensign, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Robert Ito, James Greene, Charles Lucia, Armand Schultz, Paul Willson, Alissa Kramer, David Burke, Sherman Augustus, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, John Prosky, Valerie Wildman, Craig Richard Nelson, Jennifer Hammon, Lisa Kaminir, Booth Colman, Brady Bluhm, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, Estelle Harris, Jerome Butler, Rebecca McFarland, Joel Polis, Gavan O'Herlihy, Bruce French, Lise Colleen Simms, Adrian Sparks, Mark Bennington, Mark Kiely, Carolyn Seymour, Terrence Evans, Suzie Plakson, Robin Groves, Lindsey Ginter, Carole Davis, Francis Guinan, Kevin McCorkle, Fintan McKeown, Dan Butler, Ray Reinhardt, Charles Esten, Michael Braveheart, John Durbin, Norman Large, Dennis Madalone, Peter Marx, Eve Brenner, Claire Rankin, Jonathan Del Arco, Bertila Damas, Julianne Christie, Mimi Craven, Scott MacDonald, Stephen Rappaport, James Saito, Scott Klace, Michael Wiseman, Olaf Pooley, Noel De Souza, Louis Giambalvo, Mel Winkler, Judson Scott, Ray Xifo, Galyn Görg, Stoney Westmoreland, McKenzie Westmore, Javier Grajeda, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Scott Jaeck, Armin Shimerman, Alicia Coppola, Mark Allen Shepherd, Angela Paton, Stan Ivar (a.z.), Minh Collins, Spiro Razatos, Jon Cellini, Allan Royal, BJ Davis, Christopher Clarke, Majel Barrett (vyp.), Heather Rattray, Noah Huntley (a.z.), LeVar Burton, Laura Stepp (a.z.), Dana Hee, William Daniels, Robert Axelrod, Matt McKenzie, Manu Intiraymi, Tucker Smallwood, Timothy McNeil, Jack Axelrod, Lorin McCraley, Irina Lavrentěva, Marjorie Monaghan, Janna Michaels, Cari Shayne, Bruce Bohne, Cyia Batten, Carlos Palomino, Miguel Pérez, Mark Major, Derek McGrath, Ivar Brogger, Jeff Austin, Jack Shearer, Hamilton Camp, Josh Clark, Ryan Bollman, Wren T. Brown, Ryan Spahn, John Walter Davis, Beans Morocco, Michael Reisz, Warren Munson, Marie Caldare, James Sloyan, Christopher Curry, Don Pugsley, Vaughn Armstrong, Yvonne Suhor, Stephen Davies, Anthony Crivello, Michael Krawic, Cecile Callan, Michael Spound

Pro mě nejlepší z trojice mých nejoblíbenějších Star Trek seriálů. Voyager je přesně takový, jak by mělo správné sci-fi vypadat. Jediná loď odtržená od jakékoliv pomoci v nepřátelském území jen s nepatrnou nadějí na návrat domů. Navíc jsou zde asi nejlepší postavy (snad kromě Neilixe) v čele s dokonalým Doktorem. Postupem času se u rozpolcené posádky poskládané jak ze členů Federace, tak ze členů Maquis vytvoří až rodinné pouto. Objevuje se stále něco nového a jen vyjímečně se setkáme se členy již známých civilizací. Navíc od chvíle, kdy se na scéně objeví Borgové, se prožitek ještě zvětší. Z hlediska atmosféry, humoru ,akce a napětí se pro mě jedná o zatím nepřekonanou "sci-fi road trip" vůbec. BSG nebo SGU jsou Voyagerovi podobné, ale něco jim chybí. Ať je to vážnost u BSG nebo přílišné snažení o realičnost v SGU (co má sci-fi společné s realitou?).(15.5.2013)

Takže Star Trek, jsem jeden z mnoha českých diváků, kterého tento kosmický skvost, minul velkou oklikou, svůj vůbec první pokus o alespoň částečnou orientaci v této značce, jsem podstoupil až v roce 2009 u nového filmu, který pro mě stejně rychle začal jako skončil a na základě přetrpěných dvaceti minut jsem hodnotit dílo neodvážil. Nová generace, vysílaná na "kůlu" mi značku Star Trek zhnusila, ještě více, osmdesátkové, nevkusné, naivní, papundeklové peklo pro mě bylo prachsprostou nudou, co víc během traumatizujícího pobytu na psychiatrii jsem byl nucen v komunitní místnosti koukat právě na, Novou Generaci. Tím se pro mě Star Trek stal nemyslitelnou bolestivou záležitostí a už jsem o něm nechtěl nikdy slyšet. Ovšem den 1.1.2015 při náhodném, ospalém, posedávání, po silvestrovské ožíračce u televize, se všechno změnilo. Malátný polámaný člověk, najedou zahlédl na prima COOL, Star Trek, ale nějakej jinej, jiné postavy, jiná hudba a především jedna konkrétní, krásná, plavovlasá žena s velkýma modrýma očima co mě svým, neotřelým a zajímavým vystupování zaujala, hned od první chvíle, Sedmá z devíti, jsem si okamžitě zapamatoval, ačkoliv si tenhle Star Trek nese téměř všechny nezdary, které jsem doposud znal, bylo mi to jedno. Nemohl jsem za boha od ní odtrhnout oči, ihned po dokoukání a rozkoukání jsem letěl zjisti co jsem to vlastně viděl. Star Trek: Voyager 5x22 Someone to Watch Over Me, první epizoda ze Star Treku, která se mi víc než líbila a zapříčinila, že jsem se od 4. série, kde na scénu nastupuje Jeri Ryan, stal pravidelným divákem, předchozí řady by pro mě neměly smysl. V hodnocení jsem racionální, nebudu nadsazovat, ale mezi oblíbené seriály si to přidám s velkou chutí. "Irelevantní!" :)(3.1.2015)

Seriál se odehrává zároveň s Hlubokým vesmírem devět. Posádka nové federační lodi Voyager se náhodou teleportuje z Badlands na druhý konec galaxie vzdálený 70 000 světelných let. Musí spojit síly s Makisty a snažit se společně dostat domů. Posádka je dost rozmanitá a po cestě nabírá nové členy. Jsem zvědavý na další díly. Kapitánka Kathryn Janewayová to vůbec nemá jednoduché. Posádka se neobejde ani bez zrady jednoho ze členů. Později k nim přibude i pohledná Jeri Ryan jako Sedmá z devíti. :) Po cestách kvadrantem Delta narazí na spoustu nových druhů. Přibudou i noví členové posádky. Posádka se hodně sblíží ale neobejdou se ani beze ztrát. Hlavními záporáky jsou opět Borgové, protože tento kvadrant je jejich domovina. Spoustu se toho o nich dozvíme. Dalšími záporáky jsou Kazoni, Vidiani, Hirogeni nebo druh 8472. Opět často vznikají problémy se simulátorem, nebo se zde i cestuje časem. Podle mě je to nejlepší Star Trek a je taky dost originální. Celá posádka je super. Jak to skončí si asi domyslíte... Škoda že seriál není tak známý jako například Nová generace. Určitě by si zasloužil svůj film. Je zde i pár hostujících postav z NG. "Zadejte důvod lékařské pohotovosti!"(13.12.2013)

• J*A*M*A*L

Ode mě už hodnocení Star Treku nad jednu hvězdičku čekat nemůžete a ani jí nečekejte.Doteď mě docela štve, že nemůžu najít Star Trek, který by se mi líbil.Možná, že jsem moc moderní a nezažil jsem doby Star Treku a tak mám trošku jiný vkus na sci-fi dost možná vůbec žádný, ale možná, že je to tak nejlepší a že jsem ten Star trek vidět nemusel.Docela by mě zajímalo na co bych se v době Star Treku asi koukal naštěstí jsem to tak nebylo i když zrovna tento seriál není zrovna moc starej.Star Trek je asi moje velké zklamání a to už je asi definitivní tečka.11%(8.1.2013)

Další Star Trek, který jsem sledoval, s napětím až do konce a možná že se mi o kousek líbil víc než nová generace, možna i proto, že Voyager měl kapitánku pro kterou nebylo snadné zvlánout odlišné členy posádky a navíc velmi daleko od země.Také setkání s Borgy a pomoc Sedmé s pochopením lidské mentality, to vše za neustálé snahy dostat se domů je skvělé.(5.5.2013)

• - Roli kapitána Janewayové měla původně hrát Geneviève Bujold, která ale po několika prvních hodinách natáčení sama odešla. (Galadriel)

• - Pro roli kapitána Janewayové bylo zvažováno hodně známých hereček, mimo jiné: Nicola Bryant, Lynda Carter, Joanna Cassidy, Patty Duke, Chelsea Field, Erin Gray, Linda Hamilton, Carolyn McCormick a Lindsay Wagner. (Galadriel)

• - V rámci raného vývoje seriálu se uvažovalo, že holografický doktor by mohl mít podobu Reginalda Barclaye, neurotické vedlejší postavy ze seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), kterého hrál Dwight Schultz. Plánovalo se také, že v rámci návaznosti by se v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) natočila epizoda, ve které by Barclay naprogramoval hologram se svou vizáží. Z nápadu sešlo, ale Schultz se ve sérii Voyager nakonec objevil několikrát přímo jako Barclay i jako Barclayho hologram. (mirliflore)