Ján a Martina (TV film)

Dokumentární / Krimi

Slovensko, 2019, 60 min

Henrich Krejča

Henrich Krejča

Mám pocit, že "harabinovce" už dorazili aj na CSFD a dávajú odpad. Fakt niektorí ľudia ako by boli mimo realitu. Dokument zhrnul základné informácie, vyjadrenia kompetentných a rodiny. Uvidíme aké bude pokračovanie. Slovensko je na rázcestí. Vražda dvoch mladých ľudí bola niečo ako rozbuška. Cítim sa trošku vinný, že sme sa tomuto čo sa tu deje nepostavili skôr. Možno by bolo všetko inak. 4* #allforjan(21.2.2019)

Obsah, resp. tému hodnotiť nebudem. Celý prípad je ešte stále dosť čerstvý a neuzavretý. Formálna stránka je však tiež na zaplakanie. Zbytočná hra na emócie (samotná vražda dvoch mladých a nevinných ľudí je sama o sebe emotívna až až). Snaha o chronológiu tu však je, avšak nemá pevný základ. Pre nezainteresovaného je ťažšie pochopiteľný celkový spoločenský a politický vývoj po vražde. Tak isto nezmyselné cenzurovanie ešte aj továrenských značiek áut, proste ťažká komerčnosť autorov je zrejmá z každého strihu. Čakať však viac seriózne spracovanie tak vážnej spoločenskej traumy od televízie, ktorá si z vlastnej hlavnej spravodajskej relácie urobila bulvárny kabaret je asi zbytočné.(23.2.2019)

Je to v podstate zhrnutie všetkého, čo sa na Slovensku za ten rok stalo od vraždy až po policajné akcie. Je až neuveriteľné, čo dokázala táto 2-násobná vražda vyvolať a spôsobiť. Ľudia svojimi protestami dali najavo, že pánovi (teraz už len) POSLANCOVI doktorovi Ficovi, Kalimu, Gašparkovi, kapitánovi Dankovi a celej tejto prehnitej vláde zvoní na ich koniec. Tento veľmi silný dokumentárny film o chladnokrvnej vražde dvoch mladých ľudí, ktorý mali život ešte len pred sebou odporúčam každému Slovákovi, ale aj ľuďom z iných krajín, pretože útok na novinárov je útok na nás všetkých. Klobúk dole pred tým, čo sa Markíze podarilo. #AllForJan PS: Martinu Kušnírovú som stretol osobne. PSS: Ako vidím, SMERácki a Kotlebovský trollovia sú už aj na ČSFD.(22.2.2019)

Vcelku vydarený súhrn toho, čo sa udialo za jeden celý rok od neľútostnej popravy dvoch mladých ľudí, ktorí mali celý život pred sebou. Tragická udalosť rozbehla nevídaný kolotoč udalostí a ľudia sa vďaka tomu aspoň o trochu viac začali zaujímať o to, čo sa deje v ich krajine. Hoci, tento príbeh stále nemá svoj koniec... Na ten si musíme ešte počkať. Každopádne, odkaz Janka a Martinky je našťastie silný (aj keď sa mi nepáči aká prehnaná spolitizovaná modla sa z nich vytvorila) a hoci oni boli umlčaní predčasne, my ostatní musíme bojovať ďalej, dožadovať sa pravdy a dúfať, že táto krajina sa niekedy naozaj oslobodí od chápadiel ľudí, ktorí ju zneužívajú na svoj biznis.(22.2.2019)

Veľmi emotívne spracovaný dokument, ktorý dáva veľmi výstižný a tak potrebný prehľad všetkého najdôležitejšieho, čo sa za posledný rok stalo. Konečne Markíza vyprodukovala dokument, ktorý sa nesnaží hrať len na prvú signálnu, ale prináša skutočné fakty a názory relevantných osôb. Každému, komu nie je jedno, aký bol osud Jána a Martiny, by si tento snímok mal pozrieť. 90 %(21.2.2019)