poster

She Devil

Horor / Sci-Fi

USA, 1957, 77 min

Režie:

Kurt Neumann

Předloha:

Stanley G. Weinbaum (povídka)

Scénář:

Kurt Neumann

Kamera:

Karl Struss

Producenti:

Kurt Neumann

Střih:

Carl Pierson
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Lima
  **

  Plakátové info: STVOŘILI NELIDSKOU BYTOST, KTERÁ ZNIČILA VŠE, ČEHO SE DOTKLA!! ___ Synopse je jednoduchá. Žena umírá na tuberkulózu a je zachráněna dvěma lékaři kolegy, kteří jí píchnou speciální uzdravovací sérum, které z ní učiní zlou bytost, která se umí přeměňovat (což se projevuje změnou barvy účesu a make-upu) a zabije každého, kdo jí stojí v cestě. První, co zaujme je, že film byl natočen v oku lahodícím cinemascope formátu, který tehdy ještě nebyl v kinech běžnou věcí. Za druhé - hlavní herečka neumí hrát a v roli se nejde pouze, když propadně vzteku a někoho morduje, jedině tehdy jsem jí to věřil. Triky jsou docela pěkné (v zrcedle pozorovaná již zmíněná náhlá změna barvy účesu, mizející jizvy na ruce po škrábnutí leopardem), muži jsou tu výhradně v pozici přitroublých pasivních trubců, se kterými si dominantní žena dělá co chce, ale především - ten příběh je tak přihlouple podán, že ho nemohli brát vážně ani tehdejší diváci (a že tehdy čelili stovkám naivních a ještě naivnějším filmečků). Některé scény fakt spadají až do sebeparodie, naštěstí si to u mě Neumann plně vyžehlil rok poté, s fantastickou Mouchou.(19.12.2016)

 • Campbell
  ***

  She devil vypráví o nemocné ženské která je prakticky na smrtelné postely, a proto se domluví s vědci aby jí píchly nějaké svinstvo. A to jí pomůže ale zároveň začne být agresivnější čím dál více. Solidní podívaná s parádním hereckým výkonem Mari, ta proměna byla dobrá, sice ze začátku trošku horší protože tu nebyl žádný vyloženě vývoj prostě z ničeho nic začla napadat lidi. Ale postupem času mi jít bylo strašně líto. Film mi sice vadil tou romantickou zápletkou ale co naplat. Pěkně natočené polozapomenuté pro mě spíše drama než horor.(31.8.2014)

 • Oktavianus
  **

  Nenápadné hororové sci-fi (spíš to druhé, přece jen ta "hrůzostrašná" složka se prakticky nevyskytuje), které není špatné, je ale blbě napsané. To je hrozně vidět v předělech mezi scénami, kde místo aby na sebe děj plynule navazoval, je vidět scenáristovo (a režisérovo) tápání. K tomu horšímu patří místy úmorné dialogy (jako obvykle) a dvojice lékařů, kteří aplikují hmyzí sérum umírající krásce, kterou samozřejmě mladší z doktorů miluje. Kelly a Dekker totiž hráli hrozně staticky, jako dva strnulí panáci, kteří jsou na scéně pořád spolu, a vytvářejí tak sice protiváhu živelné Blanchardové, ale působí, jako kdyby sem zabloudili z nějakého buddy movie. À propos, Mari Blanchardová. Ta patří mezi klady tohoto snímku. Sice to není bůhví jaká herečka, ale aspoň je z jejího výkonu cítit nějaký život, a ve scénách, kdy bez skrupulí vraždí, je na ni skvělý pohled. Zaujmou taky její proměny vlasů, ke kterým dochází před vypjatou chvílí - zda je to pocta jekyllohydeovskému tématu, nebo prachsprostá vykrádačka, nejsem schopen posoudit, ale o tom, že She Devil se může směle zařadit do řady (pravda, daleko, daleko dozadu) za všemožné variace na Jekylla a Hydea, není pochyb. Jenže i v okamžiku vraždění kamera uhýbá, je to hrozně cudné, učesané a nezáživné - s čestnou výjimkou pádu auta ze skály, to je natočené velice dobře a patří to k tomu nejlepšímu z tohoto filmu. Jenže pak to přebyjí strašný díry v logice scénáře... a jsme tam, kde jsme byli. Jak zní tedy hodnocení jednou větou? Průměrné sci-fi, které je na můj vkus moc nudně natočené.(9.4.2016)

 • pepua
  *

  Romantikou přeslazené sci-fi s klasickou zápletkou o doktorovi a o vedlejších účincích jím vynalezeném léku. Mizerní herci, mizerné rozhovory a navíc závěrečné náboženské poselství o vyšší moci, které ale v povídce od Stanley G. Weinbauma "The Adaptive Ultimate" údajně není.(15.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace