Epizody(10)

Seriál plný tajemství z pera Harlana Cobena. Pětiletý Jesse se ztratí, po 20 letech je však jeho DNA objevena na místě zločinu... V roce 1995 zmizel pětiletý Jesse Wells, když si hrál se starším bratrem Markem a třemi kamarády. O dvacet let později vyšetřuje jeden z těchto kamarádů, detektiv Danny Kenwood, vraždu prostitutky Alice Greenové a Jesseho DNA objeví na místě činu. Řekne o tom Markovi, nyní právníkovi, i zbývajícím kamarádům, lékařce Pru a Sladeovi, který provozuje azylový dům pro bezdomovce. Usvědčený vrah dětí Jakob Marosi se kdysi k Jesseho vraždě přiznal a nyní, když ho Mark navštíví ve vězení, trvá na své výpovědi. Slade se setká s mladou ženou Gemmou Morganovou, která se pět let pohřešovala a nyní tvrdí, že ji drželi společně s jinými ženami. Její přítomnost ale rozrušuje Sladovu kolegyni Brit. Slade absolvuje záhadné setkání v hotelovém pokoji. Danny pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Mohl by to být Jesse. (Filmbox)

Recenze uživatele jfaba k tomuto seriálu (1)

Pátý (2016)

Broadchurch? No dejme tomu. True detective? Ani náhodou. Slušná "detektivka" od H. Cobena (má dobré knihy), která je trochu překombinovaná, a ne že ne! Zbytečně, na škodu věci, moc postav, které s tím nemají co dělat. Dle mého. A "pomoc" divákovi v posledních dílech jak to která postava viděla nebo udělala, zpětným přehráním děje... buď nemělo být nebo mělo být od prvních dílů. Nelogičnost chování některých hlavních postav v posledních dílech. Největší problém jsem měl s lokalizací děje. Seriál se jeví jako ryze americký, i chování postav mě to ukazovalo. Že je to v UK jsem se dozvěděl, "když mluvila o tom že žila v Americe a vrátila se". Ale doporučuji. Dobré. 75%. ()