Star Trek: Enterprise - Série 3 (série)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2003–2004, 16 h 48 min (Minutáž: 42 min)

Marvin V. Rush

Scott Bakula, John Billingsley, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park, Connor Trinneer, Randy Oglesby, Rick Worthy, Scott MacDonald, Steven Culp, Sean McGowan, Daniel Dae Kim, Matt Winston, Bruce Thomas, Mary Mara, Nathan Anderson, Jeffrey Combs, Leland Orser, David Andrews, Emily Bergl, Nikita Ager, Richard Lineback, Stephen McHattie, Robert Rusler, Julia Rose, Roger R. Cross, Maury Sterling, John Cothran Jr., Sam Witwer, John Eddins, Gary Graham, Brett Rickaby, Glenn Morshower, James Parks, Paul Rae, Jeffrey Dean Morgan, Billy Mayo, Dan Warner, Erin Cummings, Taylor Sheridan, Conor O'Farrell, Lindsey Stoddart, Thomas Kopache, Noa Tishby, Christopher Goodman, Casey Biggs, Seth MacFarlane, Tom Schanley, Marti Matulis, Chase Kim, Zane Cassidy, Mildred Natwick (a.z.), Danny Kaye (a.z.), Glynis Johns (a.z.), Tucker Smallwood, Marco Sanchez, Vince Grant, Philip Boyd, Richard Anthony Crenna

Peter Lauritson

Robert Lederman

Scénografie:

Herman F. Zimmerman

Kostýmy:

Robert Blackman

Ten příběh s Xindy byl dobrý, hlavně když se do toho namontovali Andoriané. Škoda, že si neodpustili klišé ošklivých zlých plazů a hmyzáků a hodných lidoopů a humanoidů. Vodní byli nejzajímavšjí, ale moc prostoru neměli. Nejhorší na sérii je neustálé fňukání Tuckera a T'Pol. Tucker tady už dosáhl nejvyššího stupně nesnesitelnosti "Wlezley". Otravné je taky občasné ukončování epizod uprostřed akce, aby naládkali diváky na další epizodu.(30.3.2019)

Série ukazuje možnou sílu a to obzvlášť ve těch dílech, které řeší celkové téma série. Naopak díly, které stojí samostatně jsou často čistě schematické či nudné. Samozřejmě také kvalitativně vyčnívají díly s Komandérem Shranem, které rozhodně patří k těm nejlepším téhle série.(30.11.2018)

Jak tu píše DocBrown, příběh s Xindy byl super, ale už nesouhlasím s Tuckerem a T'Pol. Jejich vztah byl a je dost zajímavý, už si přesně nevzpomínám do jakého bodu to až došlo (teprve koukám na začátek 4. série, ale již jsem to viděl kdysi), ale rozhodně se na to těším. Andoriané s tím svým oslovením "Růžoví" jsou super a rozhodně vpadli do děje, kdy měli. Doufám, že je ještě uvidím někde v těch zbývajících 17 dílech. Každopádně, já nemám jinak, co vytknout. Cestování časembylo pro celou existenci tohoto seriálu klíčové a myslím, že se jim to povedlo. Neustálé smrti cestovatelů v čase a následné oživování bylo dost očekávané, ale i tak dobré a objasňující. Poznání sami sebe a jejich potomky bylo též velice zajímavé a přineslo to hodně ujasnění pro některé postavy jako je T'Pol nebo Tuckera či Archera nebo Floxe.(19.8.2019)