AndyMars

Abbyin príbeh by sa dal zhrnúť príslovím "Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami". Pre mňa úplne neznámi herci, tiež je film dosť orientovaný aj kresťansky, ale beriem to tak, že režiséri sú aj autormi filmov God's not Dead. Nie, že by to bolo niečo netypické, kresťania sú tí, ktorí vždy bojovali proti potratom. Vo filme padlo zopár veľmi zaujímavých hlášok a boli v nich silné scény. Naozaj strašné, keď si človek uvedomí, že ide zase len o peniaze. Pretože áno, kmeňové bunky sa dajú rôzne využiť, len je ťažké sa k nim dostať. Potrat je jedným zo spôsobov, lenže ho musíte vedieť predať, lebo predsa len to je strašná vec. Veľmi ma zarmucuje, že je to dnes niečo bežné. Napr. na Slovensku ich počet z roka na rok klesá, ale stále je ich niekoľko tisíc a každý človek je dôležitý. U nás ich pokiaľ viem vykonávajú iba nemocnice. Dosť ma desí predstava, že by sa u nás otvorila pobočka PP a bežne by som videla reklamy na ňu. Som rada, že tento film vznikol. Pridávam pár hlášok, ktoré ma dostali: "Abortion is our fries and soda.", "Non-profit is a tax status, not a business model.", "You might wanna wait, I got another one coming out.", "America wants abortion, which is why we exist.", "Have you ever seen the list of our donors? Soros, Gates, Buffett.", "I have been complicit in over 22 000 abortions. That is the weight of my guilt.", "No ambulance! We never do that. Think of all the protesters outside." ()

Arsenal83

Skutočný príbeh niekoho, kto bol na oboch stranách potratového "priemyslu". Príbeh, ktorý sa nebojí ísť proti prúdu a falošnému liberalizmu. Aj vzhľadom na to sa tu dajú očakávať hlúpe odpady bez toho, aby si daní ľudia film vôbec pozreli. Ale tí, ktorí budete mať trpezlivosť, tak si ho pozrite a zistíte, že film nie je kresťanský a ani nevnucuje myšlienku pro-life. Skôr upozorňuje na to, že sa vo svete kvôli prachom dejú také veci, že sa tehotným ženám dávajú nesprávne informácie len aby šli na potrat. Kiež by bolo na svete viac osôb ako Abby Johnson. ()

lemonova

Odkaz filmu hodnotím zo svojho pohľadu za 5*, ale to spracovanie žiaľ max. za 2*. Chcela by som sa dočkať filmu o takýchto dôležitých témach, ktorý nebude natočený béčkovo. S kvalitnou hudbou a nie týmto melodramatickým "popcornom", s dobrým scenárom a réžiou. Žiaľ, tu sa mi opäť nedostalo ani jedného. Každopádne nechcem ísť s hodnotením nižšie, už len vzhľadom na to, že téma potrat sa stáva v našom prostredí akýmsi tabu - avšak už nie z konzervatívneho ale z liberálneho hľadiska. Diskutovať o ňom ako o niečom morálne neprípustnom vás pomaly diskredituje. Takže za odvahu dávam jednu hviezdičku navyše. ()

Narya89

Po dlouhé době film, který se mi chce okomentovat. Hlavní postava je očividně naivní idealistka - přemýšlí na abstraktní úrovni, na které je samozřejmě logické podporovat ženská práva a jejich možnost volby. Sama pak ale dokonce dvakrát podstoupí potrat a uvědomí si, že iluze "jednoduchosti", kterou klinika prodává, není v realitě zdaleka tak hezká. Není mi tedy úplně jasné, proč po takové zkušenosti chce v takové společnosti pracovat, ale budiž. Potom ji trvá 8 let, než se čistě náhodou nachomýtne k potratu a vidí ho na vlastní oči (zvláštní, že ne dříve, asi bylo pohodlnější vše kolem ignorovat a přesvědčovat se, že dělám tu right thing). Myslím, že se zde ukázal podobný jev jako např. u jezení masa - část lidí to dělá a neřeší, co za tím je, protože to nechtějí vidět, a pak druhá část, která už to vidí jinak po tom, co často shlédli nějaký dokument a viděli tu ošklivou realitu. And once you have seen, you cannot unsee it and turn a blind eye anymore. There is no going back after that and you must choose a side. Btw co mě překvapilo, je, že americké neziskovky chtějí úmyslně zvýšit počty potratů a přesvědčují ženy, že je to pro ně jediná nejlepší option - jejich náplní má přeci být primárně counseling a podpora žen v jejich volbě, tak by to mělo být v jakékoliv volbě, tzn. zůstat nestraní a ne z toho dělat business, to je sick. ()

Maximilianus

Hlavná postava bola skutočne naivná či slepá. Čo ma udivuje je, že pracovala tak dlho v takomto priemysle, keď bola tak nábožensky založená. To je nezvyčajné. Potom to bola už len propaganda viery. Každopádne zaujímavý film, ale keďže sa postupne ukáže že film zobrazuje náboženský pohľad na potraty, je jasné, že nebudú zobrazené objektívne. Toho je škoda. Keby to bol príbeh obyčajnej ženy a nie zarytej katolíčky, malo by to väčšiu výpovednú hodnotu. Takto to iba ukazuje charakter niektorých takýchto ľudí. 7,2/10. ()

• Natáčelo se ve městě Stillwater (Oklahoma, USA). (BMW12)
  • Během natáčení filmu se Ashley Bratcher (Abby) dozvěděla od své matky, že při těhotenství s ní šla na kliniku podstoupit interrupci. Když ji však těsně před zákrokem vyšetřovala zdravotní sestra, která byla ve vysokém stupni těhotenství, udělalo se jí z představy potratu nevolno a uvědomila si, že to nemůže udělat. (zamukooo)