Dzeyna

Abby aka hlavní postava mě celou dobu celkem štvala a taky musí být dost hloupá nebo má prostě dlouhé vedení. Celkově nic moc. ()

silentname

Tento film sa bude hodnotiť ťažko. Na jednej strane máme jeho posolstvo, hlavnú postavu a jej príbeh. No potom tu súčasne máme filmové spracovanie udalostí, ktoré miestami nepôsobia veľmi dôveryhodne. Neviem ako je možné, aby film chcel hovoriť skutočný príbeh, keď prinesieme osobu, na ktorú sa pozrieme prvýkrát a počujeme ju prvýkrát rozprávať a jediné čo si pomyslíme je - "To je padouch filmu"."Unplanned" chce povedať silný príbeh no robí to cez klišé, manipuláciu a nie veľmi dobre zvolené metódy. A hlavným problémom filmu je postava Cheryl. Nemohol som túto ženskú vystáť ani v najmenšom. Je to taký stereotyp filmového zloducha, až mi to nie je príjemné. Jej hlášky sú odporné, jej postoj je hrozný a pôsobí absolútne jednodimenzionálne. Nič v jej postave nevidíme len chladnú lady, ktorá povie, že potraty ti dávajú peniaze, tak ich počet zdvojnásob a drž hubu. A nech sa dívam na mnohé scénky s ňou ako chcem, tak sú maximálne scestné a stupídne. Nechcem znevažovať Abby Johnson, ale toto mi príde vysoko manipulatívne. Potom je tu soundtrack. Toto som nezvládal počúvať. Tá manipulatívnosť hudby je tu skoro až zákerná. Necítil som sa pritom emotívne. Skôr som sa cítil znechutene a otrávene. A čo ešte musím spomenúť je Brooks Ryan. Myslím si, že to bol skutočne otrasný herecký výkon. Celkovo film nepôsobí kvalitatívne na nejakej vysokej úrovni. Skôr to pôsobí, ako keby tvorcovia robili televízny film, než reálny film pre kiná. Okey, toľko k mojim mínusom filmu. Pozrime sa na plusy. Ako sa spomínalo aj v iných komentoch, tak myšlienka filmu je podľa mňa silná. A hoci si myslím, že žena má právo na svoje rozhodnutie, tak nemala by byť k tomu rozhodnutiu tlačená. A tu sa podľa všetkého dial presný opak. Myslím si, že téma potratov je ťažká. A reálny názor na to je podľa mňa veľmi komplexný a zložitý. Nech už ste na ktorejkoľvek strane. Ale ako bolo povedané. Chcú znižovať počet potratov. A nie fungovať štýlom, že musia robiť viac potratov, lebo to ich živí. Takže rozhodnutiu Abby rozumiem. A myslím si, že sa to v nej budovalo už dlhšie, než len to, čo sme videli v úvodnej časti. Abby sama o sebe je zaujímavá postava a jej vnútorné monológy tomu vedia pomôcť. Dobre niektoré veci vie pomenovať. A musím povedať, že záverečná časť s plotom ruží sa mi veľmi páčila. Takže zavrel by som to takto. Myslím si, že film má dobrú myšlienku. Ale nemyslím si, že je to dobrý film. Je technicky slabý a pôsobí dosť manipulatívne. O mnohých vedľajších postavách nevieme skoro nič a prial by som si, aby film pôsobil viac ako skutočný život. A menej ako film. Tentokrát to hold nevyšlo. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Skutočný príbeh niekoho, kto bol na oboch stranách potratového "priemyslu". Príbeh, ktorý sa nebojí ísť proti prúdu a falošnému liberalizmu. Aj vzhľadom na to sa tu dajú očakávať hlúpe odpady bez toho, aby si daní ľudia film vôbec pozreli. Ale tí, ktorí budete mať trpezlivosť, tak si ho pozrite a zistíte, že film nie je kresťanský a ani nevnucuje myšlienku pro-life. Skôr upozorňuje na to, že sa vo svete kvôli prachom dejú také veci, že sa tehotným ženám dávajú nesprávne informácie len aby šli na potrat. Kiež by bolo na svete viac osôb ako Abby Johnson. ()

Aljak

Téma filmu rozhodne zaujímavá a vysoko aktuálna. Interrupcie v posledných rokoch pútajú obrovskú pozornosť verejnosti a je to jedna z najviac polarizačných tém vôbec. Samozrejme, sú dva hlavné názorové prúdy, ktoré nám predostrel aj tento film. Len škoda, že napriek počiatočnej neutralite a snahe o nezaujatosť sa napokon z toho vyvinula taká manifestačná agitácia na názorový prúd pro-life. Áno, je mi jasné, že cieľom filmu bolo práve ponúknuť tento "jediný správny postoj", ale v konečnom dôsledku to bolo veľmi tendenčné a jeden extrém striedal ďalší. Film vo svojej podstate odkazuje na to, že "potraty sú zlé". Ale kto tvrdil, že sú dobré? To snáď nikto. Ale prečo by malo byť individuálne právo človeka podriadené nejakej norme, ktorá niečo prikazuje alebo zakazuje? To už sme tu mali... (v stredoveku). ()

Narya89

Po dlouhé době film, který se mi chce okomentovat. Hlavní postava je očividně naivní idealistka - přemýšlí na abstraktní úrovni, na které je samozřejmě logické podporovat ženská práva a jejich možnost volby. Sama pak ale dokonce dvakrát podstoupí potrat a uvědomí si, že iluze "jednoduchosti", kterou klinika prodává, není v realitě zdaleka tak hezká. Není mi tedy úplně jasné, proč po takové zkušenosti chce v takové společnosti pracovat, ale budiž. Potom ji trvá 8 let, než se čistě náhodou nachomýtne k potratu a vidí ho na vlastní oči (zvláštní, že ne dříve, asi bylo pohodlnější vše kolem ignorovat a přesvědčovat se, že dělám tu right thing). Myslím, že se zde ukázal podobný jev jako např. u jezení masa - část lidí to dělá a neřeší, co za tím je, protože to nechtějí vidět, a pak druhá část, která už to vidí jinak po tom, co často shlédli nějaký dokument a viděli tu ošklivou realitu. And once you have seen, you cannot unsee it and turn a blind eye anymore. There is no going back after that and you must choose a side. Btw co mě překvapilo, je, že americké neziskovky chtějí úmyslně zvýšit počty potratů a přesvědčují ženy, že je to pro ně jediná nejlepší option - jejich náplní má přeci být primárně counseling a podpora žen v jejich volbě, tak by to mělo být v jakékoliv volbě, tzn. zůstat nestraní a ne z toho dělat business, to je sick. ()

petikacka

Tak teda, větší kravinu jsem už dlouho neviděla...Nechtěli byste potraty nakonec zakázat jako pánbíčkáři v Polsku?! Každá ženská má právo se rozhodnout, zda si dítě nechá nebo ne...A rozhodně by o tom neměli rozhodovat chlapi...Film je, ale tak stupidní, že ho nemůže, nikdo se zdravým rozumem, brát vážně...Za mě 40% ()

brumbrum

Tazko povedat, CO este moze pohnut ludmi? Na tejto planete, v USA, na SK - na tomto fore? Ked mama zavedie svoje vyvijajuce sa dietatko k odsavacke, kde mu systematicky odtrhnu rucicky, nozicky, rozstvrtia hlavu? Pocut sialeny tep toho malickeho babatka, ako sa boji umriet skor, nez sa mu podari narodit, to necha ludi skonstatovat: "nic moc"??? Fakt na grcanie. Desatrociami clovek straca iluzie o ludskosti nasho pokryveneho sveta. Co nam este moze byt svate, ked nami nepohne ani rozstvrtenie dietata v maternici jeho matky??? Preco neukazu v spitali matke ultrazvukom PRAVDU? Ako chceme, aby nam verila dalsia generacia, ked toto po nas uvidia, ako nasa civilizacia spravili obchod s vrazdenim toho najkrehkejsieho zazraku, co sme mali? Horsie nez plynove komory.. - zabit cudzieho dospelaka je hrozne, ale zabit vlastne dieta vo svojej maternici, to je komplet peklo. Ku filmu: niet divu, ze sa to ludom zle pozera a citia sa "manipulovani": ano, sledovat rozdrtenie miminka tak jemne moze zahrat na city hrubokozcov, no kto by to povedal! A ze soundtrack bol k tomu richtig vybrany? Igen, a co tam mali dat, Kde domov muj alebo co??? Kua ludia, fakt ma neserte, sa tu raz potyckujem na tomto fore! Kto zhliadne tento film a neodsudi vrazdenie deti, to je na komplet transplantaciu mozgu. 5* ja remen ()

lemonova

Odkaz filmu hodnotím zo svojho pohľadu za 5*, ale to spracovanie žiaľ max. za 2*. Chcela by som sa dočkať filmu o takýchto dôležitých témach, ktorý nebude natočený béčkovo. S kvalitnou hudbou a nie týmto melodramatickým "popcornom", s dobrým scenárom a réžiou. Žiaľ, tu sa mi opäť nedostalo ani jedného. Každopádne nechcem ísť s hodnotením nižšie, už len vzhľadom na to, že téma potrat sa stáva v našom prostredí akýmsi tabu - avšak už nie z konzervatívneho ale z liberálneho hľadiska. Diskutovať o ňom ako o niečom morálne neprípustnom vás pomaly diskredituje. Takže za odvahu dávam jednu hviezdičku navyše. ()

Tipko

Podporujem tento film v boji za ochranu a záchranu nenarodených detí. Oceňujem dramatický a pútavý dej, pri ktorom si uvedomíme, že človek sa stáva človekom od počatia a že život malého človiečika v lone matky musíme chrániť a nie ničiť! Dávam tiež plus za solídny herecký výkon A. Bratcherovej. S čím nesúhlasím vo filme, je rozvod a hellowen, inak super film. Oplatí sa pozrieť. ()

Maximilianus

Hlavná postava bola skutočne naivná či slepá. Čo ma udivuje je, že pracovala tak dlho v takomto priemysle, keď bola tak nábožensky založená. To je nezvyčajné. Potom to bola už len propaganda viery. Každopádne zaujímavý film, ale keďže sa postupne ukáže že film zobrazuje náboženský pohľad na potraty, je jasné, že nebudú zobrazené objektívne. Toho je škoda. Keby to bol príbeh obyčajnej ženy a nie zarytej katolíčky, malo by to väčšiu výpovednú hodnotu. Takto to iba ukazuje charakter niektorých takýchto ľudí. 7,2/10. ()

AndyMars

Abbyin príbeh by sa dal zhrnúť príslovím "Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami". Pre mňa úplne neznámi herci, tiež je film dosť orientovaný aj kresťansky, ale beriem to tak, že režiséri sú aj autormi filmov God's not Dead. Nie, že by to bolo niečo netypické, kresťania sú tí, ktorí vždy bojovali proti potratom. Vo filme padlo zopár veľmi zaujímavých hlášok a boli v nich silné scény. Naozaj strašné, keď si človek uvedomí, že ide zase len o peniaze. Pretože áno, kmeňové bunky sa dajú rôzne využiť, len je ťažké sa k nim dostať. Potrat je jedným zo spôsobov, lenže ho musíte vedieť predať, lebo predsa len to je strašná vec. Veľmi ma zarmucuje, že je to dnes niečo bežné. Napr. na Slovensku ich počet z roka na rok klesá, ale stále je ich niekoľko tisíc a každý človek je dôležitý. U nás ich pokiaľ viem vykonávajú iba nemocnice. Dosť ma desí predstava, že by sa u nás otvorila pobočka PP a bežne by som videla reklamy na ňu. Som rada, že tento film vznikol. Pridávam pár hlášok, ktoré ma dostali: "Abortion is our fries and soda.", "Non-profit is a tax status, not a business model.", "You might wanna wait, I got another one coming out.", "America wants abortion, which is why we exist.", "Have you ever seen the list of our donors? Soros, Gates, Buffett.", "I have been complicit in over 22 000 abortions. That is the weight of my guilt.", "No ambulance! We never do that. Think of all the protesters outside." ()

SilentMemory

Skvele ma to, hĺbku je to aktuálne. Páči sa mi ako hľadí na tematiku z viacerých pozícií. Keď sa to vysloví nie je to pravda ale bohužiaľ je to tak. Tento film je dobrý pre predstavu. Lebo z rozprávania človek nevie sucitiť takto mame obraz ale najefektívnejšia je aj tak predsa asi vlastná skúsenosť a poučenie sa z vlastných chýb. Kam sme sa to dostali s naším pokrokom zas jedna veľká chyba v histórii ba možno viac než len táto. Vzhľadom na to čím všetkým disponujeme skôr zakrpateli keď stále opakujeme tie isté chyby. No človek je len človek a musí prijať pravdu. Kedysi ľudia robili zverstvá lebo fakt išlo o prežitie. Dnes keď máme kopec možnosti potraty sme prijali ako niečo normálne a prijateľné. Prichádzame o dušu a emócie. Riešenie,, problemu". Na oltár pohodlnosti... Páči sa mi ako sa tento film zaoberá aj psychosomatikou, popretím. ()

solisoli

Je pravda, že táto plochá dráma má svoje opodstatnene voči nechcenému materstvu, ale takto primitívne, nanútene a neformálne podané. TV amatérsky zrežírovaný príbeh boja proti potratom, vôbec nemusí dosiahnuť svoj zmysel, skôr naopak. Z hľadiska psychiky hlavnej postavy a celého príbehu, veľmi nereálne. Jalový zámer pre postoj k materstvu ktorý mal kladne zaujať. Neprofesionálne a amatérske dielo. ()

SuzieS

Řemeslně (kamera, barvy, záběry) moderně udělané. Bohužel tam bylo hrozně moc amerického přehánění, černobílého vidění postav, často přehnaně emotivní hudba. Ale první vlaštovka na todle téma, a z úplně jiné perspektivy, než je člověk běžně zvyklý. Nevěděla jsem, jak se to bude vyvíjet a tudíž to pro mě bylo i celkem překvapivé. Bohužel od půlky to šlo trošku na sílu. Bylo by zajímavé vidět podobný film zpracovaný v Evropě. ()

Aquila

On to vlastně není hraný film, spíš jakýsi hraný dokument. Dramaticky je to celé plošší, ale určitě stojí za zhlédnutí. Hlavní postava je naivní, ale takto naivní je spousta lidí, takže to není až tak neuvěřitelné. Hodně lidí se snaží dělat dobré věci a netuší, co se za tím skrývá. ()

Artin

Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Ať už se levicoví liberálové pustí do libovolné aktivity, končí to obvykle špatně. Nakonec jejich úsilí vždy konverguje k řešení: "Není člověk, není problém!" Na začátku byly medové vize osvobození žen, hrdé emancipaci a právu volby, na konci leží na operačním stole roztrhané zbytky lidského těla, které někdo skládá dohromady jako puzzle. Ačkoli film řeší soudobou podobu dnešního abortion industry v US, je dobré si uvědomit, že se jedná pouze o jednu z kapitol delšího příběhu. Ten začíná despotické totalitě sovětské říše zla, pokračuje jako plánovaná genocida nenarozených dívek v Číně, poté je adoptován do hedonistické hippie kultury vyspělého západního světa a by se přes zbabělost mnohdy i konzervativních politiků ustavilo paradigma dnešní zhýčkané snowflakes generace, které z potratů dělá tak běžnou komoditu, že se proti ní vymezuje již jen okrajová skupina společnosti. Pravděpodobně je mezi námi více veganů než odpůrců potratů. ( Analogie: Pokud v děloze před narozením není člověk, tak tam není ani zvíře. Vegani by tedy mohli bez výčitek konzumovat mláďata ještě před porodem) Dále se můžeme domnívat, že ani naše kapitola není tou poslední. Aktuálně již liberálové rozpracovávají morální přijatelnost infanticidy. Každý jeden argument pro podporu potratů, je v podstatě možné vztáhnout i na usmrcení již narozeného dítěte. Opět se jen dohání praxe, v některých státech US již probíhají potraty do 8. a 9. měsíce a řada dětí přežije a jsou usmrceny až posléze. Ačkoli film téma podává po americku ploše a končí happy endem. Realita je však o poznání méně veselá. Přerušené životy již nelze vrátit. Ženy doživotně cítí deprese, pocity viny a mnohdy již nemohou mít děti. Kolečka abortion industry se vesele točí dále. Stále více lidí se v dilematu pro live vs. pro choice zvolí volbu. Volbu smrti, volbu dehumanizace, delegování svého svědomí jiným. Zajímavým prvkem je fenomén pokání a křesťanského odpuštění. Za povšimnutí stojí, že tento koncept progresivisté vůbec neznají. Pro ty je vina vždy fatální a věčná. Pokud křesťané věří, že bojují proti vraždám, jak hluboká musí být jejich víra, když dokáží odpustit. ()

zorrra

Pozor SPOILER- za mňa to bolo natočené hrozne. Hodnotím teraz celkovo výber hercov, pre mňa to bolo hrozne amatérske, veľa vecí mi tam liezlo na nervy, napríklad úplne odveci bolo, že pohľad na "vysávanie "plodu ju dojal k slzám a predtým sa úplne v pohode "hrala" s plodom na stole a nebolo jej na tom nič smutné..alebo aj to priateľstvo s ľuďmi na druhej strane plota, s tými Pro-life aktivistami- to bolo dosť zlé, to naozaj mi chce niekto nahovoriť, že takto to tam fungovalo? Sme kamaráti, vôbec nám nevadí, že denne tu zabijete deti, poďme sa povyprávať? Takže z tohto hľadiska mi film liezol na nervy + ešte neznášam, keď sa do filmov ťahá kresťanstvo, tie reči o odpustení a Bohu ma naozaj otravovali, ale to je aj tým, že ja nie som veriaca, takže asi preto. Samozrejme, chápem pointu filmu aj beriem to, že nejde o to, ako je film natočený, ale o čom hovorí. Mne to však prišlo veľmi prolife, aj keď hrdinka na začiatku bola zástankyňou svojho pracoviska. Ja neodsudzujem potraty ako také, ale vytáča ma nezodpovednosť ľudí. Keď nechcem mať dieťa, tak sakra nesexujem!!! Ale chápem, že do veľkej miery môže za to aj lobing týchto potratových firiem, ktoré dávajú ľahké a "skvelé"riešenia. Celkovo mám dojmy z filmu zmiešané. Splnilo to však jednu zásadnú vec a to, že nad tým musím neustále premýšľať. Nie som za potraty, ale ani ich neodsudzujem, dá sa povedať, že ich tolerujem, ale je mi nesmierne ľúto, že vo veľkej miere je to zas len biznis na ľuďoch...☹ ešte by ma zaujímalo, že či tak skutočne prebiehajú potraty, ako to tam bolo ukázané..ak áno, je mi to nesmierne ľúto, nikto si nezaslúži trpieť a určite nie tí najzraniteľnejší, ktorí sa nedokážu brániť. ()