Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• Česko

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985–1989, 27 h 52 min (Minutáž: 22 min)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman-Palladino, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E.G. Marshall, Cec Linder, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel, Geordie Johnson, Sebastian Ligarde, James Saito, Ric Sarabia, Tedd Dillon, Timothy Burd, Thor Bishopric, Brian Bedford, Salvador Godínez, Sunshine Parker, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Elspeth March, Alfredo Wally Barrón, Lillian Lehman, Lee Bryant, Steve Gravers, Beulah Quo, Peter Spence, Isabelle Mejias, George Innes, John Gardiner, Michael Yama, Janet Eilber, Rodrigo Puebla, Peter Haskell, Paco Mauri, Ramiro Ramírez, Nadine Van der Velde, Pamela Gual, Michele Marsh, Michael Rhoades, Patricia Hamilton, Maria Ricossa, Patricia Wilson, Bernard Behrens, Nicholas Hormann, Michael Zand, Araby Lockhart, Patrice Donnelly, Peter Risch, Charles Howerton, John Shearin, Gerald Berns, Lester Fletcher, Jesse Collins, James Millington, Géza Kovács, Jean Simmons, Page Fletcher, Richard Anderson, Rob Stewart, Patrick Macnee, Nigel Bennett, Guylaine St-Onge, David Soul, Sheila McCarthy, Michele Scarabelli, Elizabeth Ashley, Mimi Kuzyk, David James Elliott, Greg Evigan, Bill MacDonald, Joseph Ziegler, Dirk Benedict, George Lazenby, Lewis Collins, Chuck Shamata, Geraint Wyn Davies, Patrick Wayne, Bill Dearth, Peter Hanlon, Frances Hyland, Vaughn Armstrong, Peter Blais, Ben Kronen, Stephen Davies, Hardy Rawls, Lori Butler, Lindsay Leese, J. Winston Carroll, Rhonda Dotson, William Katt, Joe Norman Shaw, Sean Hewitt, Beth Miller, S.A. Griffin, Robert Covarrubias, Jack Blum, Anthony Sherwood, Eugene Lee, Glenn Davis

Z 80 epizod jsem jich viděl 21 - vybral jsem si ty vysoce hodnocené nebo ty, pod nimiž byl podepsán někdo slavný. Jako nejlepší (*****) bych označil epizody Hráč z Jihu, Bang! Zásah!, Perfektní plán. Doporučuju (****) ale i epizody Životně důležitá operace, Poslední kapka, S vraždou na mysli, Diamanty nejsou navždy (s G. Lazenbym). A zbytek? Průměr až podprůměr. Pro zajímavost se ale také podívejte na mladičkého J. Phoenixe (Výjimečně dobrý konec). Ze slavných jmen mě nejvíc zklamali režiséři těchto epizod: Láhev, Pod vlivem alkoholu.(4.8.2012)

1.-Malý omyl v malém městě 50%, 2.-Hráč z jihu 60%, 3.-Bang! Zásah! 50%, 4.-Nezajištěné okno 70%, 5.-Pomsta 50%, 6.-Poblouznění 70%, 7.-Až budu mrtvá, vzbuď mě 50%, 8.-Perfektní plán 70%, 9.-Šmírák 70%, 10.-Výkon na Oskara 50%, 11.-Ostře sledované varování 60%, 12.-Životně důležitá operace 60%, 13.-Útěk z vězení 50%, 14.-Gigolo 50%, 15.-Čirá škodolibost 60%, 16.-Nejlepším lékem je smrt 50%, 17.-Zvířecí instinkt 60%, 18.-Výjimečně dobrý konec 50%, 19.-Kanárkově žlutý sedan 20%, 20.-Dost provazu pro dva 40%, 21.-Škrtič 50%, 22.-Opravdu vydařené narozeniny 70%, 23.-Láhev 40%, 24.-Vražedné líbánky 60%, 25.-Ve čtyři, přesně 40%, 26.-Král silnic 40%, 27.-Přijímací zkouška 70%, 28.-Rozhovor nad mrtvolou 70%, 29.-Člověk nad propastí 60%, 30.-Cizí bota někdy tlačí 60%, 31.-Krtek 50%, 32.-Dárek k výročí 70%, 33.-Nevděčný pacient 50%, 34.-Až zmíněný zemře 40%, 35.-Specialita podniku 40%, 36.-Poslední kapka 70%(25.10.2011)

Alfred Hitchcock je borec a jeho filmy jsou klasikou žánrů. Proto jsem se nadšeně pustil do sledování tohoto cyklu o něco dřív, než ho začne vysílat ČT. Po prvních několika epizodách jsem nadšen. Skvělé napínavé povídky, které ale mají kolísavou kvalitu, jednou víc, podruhé méně, ale ty výborné převažují, například skvělý Hráč z jihu. A ty skvěle vypointované konce také většinou stojí za to. Hudba je skvělá, ovšem co je na tomto cyklu jednoznačně a bezkonkurenčně nejlepší je samotný Hitchcock v úvodu a občas na konci. Jeho výstupy nemají chybu a hlášky také stojí za to. Miluju podobné děsivé cykly, zvlášť když mají takového průvodce.... Celkově asi 80%.(24.6.2012)

Viděl jsem asi 10 epizod, z toho 2 mě v závěru opravdu šokovaly - NIGHT FEVER a MAN ON THE EDGE. Za ty 2 dávám ****, jinak je to spíš průměr. Jak je vidět, jméno Hitchcock je stále dobře prodejný trademark, ale klasika je klasika - ALFRED HITCHCOCK PRESENTS z 50. let má lepší atmosféru.(16.3.2009)

Hodnotenia budem dopĺňať postupne... 01. Malý omyl v malém městě - 60%, 02. Hráč z jihu - 90%, 03. Bang! Zásah! - 65%, 04. Nezajištěné okno - 80%, 05. Pomsta - 75%, 06. Poblouznění - 85%, 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - 80%, 08. Perfektní plán - 100%, 09. Šmírák - 50%, 10. Výkon na Oskara - 55%, 11. Ostře sledované varování - 65%, 12. Životně důležitá operace - 60 %, 13. Útěk z vězení - 65 %, 14. Gigolo - 65%, 15. Čirá škodolibost - 60% 16. Nejlepším lékem je smrt 17. Zvířecí instinkt 18. Výjimečně dobrý konec 19. Kanárkově žlutý sedan 20. Dost provazu pro dva(26.6.2012)

• - Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (Fredy)