Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• Česko

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985 - 1989, 27 h 52 min (Minutáž: 80x22 min)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman-Palladino, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan David Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E.G. Marshall, Cec Linder, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel, Geordie Johnson, Sebastian Ligarde, James Saito, Ric Sarabia, Tedd Dillon, Timothy Burd, Thor Bishopric, Brian Bedford, Salvador Godínez, Sunshine Parker, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Elspeth March, Alfredo Wally Barrón, Lillian Lehman, Lee Bryant, Steve Gravers, Beulah Quo, Peter Spence, Isabelle Mejias, George Innes, John Gardiner, Michael Yama, Janet Eilber, Rodrigo Puebla, Peter Haskell, Paco Mauri, Ramiro Ramírez, Nadine Van der Velde, Pamela Gual, Michele Marsh, Michael Rhoades, Patricia Hamilton, Maria Ricossa, Patricia Wilson, Bernard Behrens, Nicholas Hormann, Michael Zand, Araby Lockhart, Patrice Donnelly, Peter Risch, Charles Howerton, John Shearin, Gerald Berns, Lester Fletcher, Jesse Collins, James Millington, Géza Kovács, Jean Simmons, Page Fletcher, Richard Anderson, Rob Stewart, Patrick Macnee, Nigel Bennett, Guylaine St-Onge, David Soul, Sheila McCarthy, Michele Scarabelli, Elizabeth Ashley, Mimi Kuzyk, David James Elliott, Greg Evigan, Bill MacDonald, Joseph Ziegler, Dirk Benedict, George Lazenby, Lewis Collins, Chuck Shamata, Geraint Wyn Davies, Patrick Wayne, Bill Dearth, Peter Hanlon, Frances Hyland, Vaughn Armstrong, Peter Blais, Ben Kronen, Stephen Davies, Hardy Rawls, Lori Butler, Lindsay Leese, J. Winston Carroll
  • Protentoucel

K tomuto seriálu, zde není nic uvedeno, až na epizody a že “Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech“, takže to trochu osvětlím. Tento seriál, je fakt hnůj a neuvěřitelná troufalost. Jen bych chtěl uvést vše na pravou míru, protože mi podle komentářů níže přijde, že si lidé neuvědomují, že toto není dílo pana Hitchcocka a jeho tehdejších kolegů, ale jen prachsprostý remake či revival, taky nazývaný The New Alfred Hitchcock Present http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Hitchcock_Presents#1985_revival ,do kterého si tvůrci ukradli uvádějícího pana Hitchcocka z úplně jiných dílů než z těch, které remakeovali. Už podle roku vydání (1985) je přece jasné, že v době natáčení už byl pan Hitchcock po smrti. Toto je jen sprostá předělávka tohoto http://www.csfd.cz/film/68873-zadano-pro-alfreda-hitchcocka/ do stylu a módy doby, ve které se tento remake natáčel (tzn. v době Terminátor 1 čili mezi vydáním Jacksonova alba Thriller a seriálem Beverly Hills 90210). Bohužel, scénáře a režie ani obsazení neodpovídají originálu a jsou natočené jak pro dementní lidi nebo pro lidi s IQ dítěte z mateřské školky. Například porovnání prvního (pilotního) dílu z roku 1955 s názvem Revenge a až pátého dílu z roku 1985 se stejným názvem Revenge, čili totožný díl. Ten z roku 1955 je přímo režírován panem Hitchcockem, tento díl je skvostný a noblesní, nic v něm není prozrazeno, jen náznaky až na pár výjimek, není v něm nic zbytečného a je prostě skvělý, přesný a inteligentní, člověka z něj opravdu mrazí. Ten z roku 1985 je Věřte, nevěřte v bledě modrém, má ukradené uvádění Hitchcockem z jiného dílu, než ke kterému ono uvádění patřilo v době života pana Hitchcocka, hlavní ženská postava se od začátku chová jako magor a to co se jí v průběhu dílu stane, je tak zřetelné, že nad tím člověk vůbec nemusí přemýšlet a jen čumí jak papuč, její osobní chvilky tam jsou zbytečně roztahané a přehnané, hlavně v rámci baletu (koho to zajímá, stačí mi to naznačit nebo ukázat jen jednou), navíc je tam tolik přebytečných záběrů a tolik opakovaných jasností, že to ztrácí veškeré kouzlo a chování obou hlavních postav na konci i závěrečné zúčtování je oproti originálu opravdu skandální a trapné, ve stylu seriálu Odpadlík. Divím se, že je to ještě o 3 minuty kratší než původní díl, když do toho narvali tolik kokotin jak už jsem psal (jako je například i úvodní a zbytečný sen hlavní hrdinky který tam nemá co dělat). Zde jsou na youtube oba díly ke zhlédnutí zdarma, mrkněte první na originál z Hitchcockovy doby roku 1955 https://www.youtube.com/watch?v=bky_NmXu7xA a pak na tu trapnost z roku 1985 https://www.youtube.com/watch?v=orCEIVMQI5U . Ale zkuste dodržet to, co pan Hitchcock od diváků požadoval, podívejte se na to pozorně a od začátku až do konce, pak to můžete hodnotit a možná budete hodně příjemně překvapeni původními díly, viz záměrně černobílé Psycho z roku 1960 proti Psycho sračce z roku 1998. Ještě, že se toho pan Hitchcock nedožil, protože kdyby viděl, jak je dílo jeho a jeho kolegů hanobeno a jeho jméno zneužito a vláčeno bahnem, asi by si to s těmi hrabivými tupými hovady a supy, nazývajícími sami sebe umělci, vyřídil po svém, protože toto jen jasně poukazuje na neschopnost těchto “umělců“, vymyslet si své vlastní osobité příběh, jejich lenost a rádoby originálnost měněním původního scénáře a doslovným przněním mistrovské tvorby, jen aby něco vydělali. Děkuji všem za pochopení. Vím, že na mé názory asi nikdo moc zvědavý není, ale mělo by se o tom vědět a neplést jablka a hovna dohromady.(27.3.2014)

1.-Malý omyl v malém městě 50%, 2.-Hráč z jihu 60%, 3.-Bang! Zásah! 50%, 4.-Nezajištěné okno 70%, 5.-Pomsta 50%, 6.-Poblouznění 70%, 7.-Až budu mrtvá, vzbuď mě 50%, 8.-Perfektní plán 70%, 9.-Šmírák 70%, 10.-Výkon na Oskara 50%, 11.-Ostře sledované varování 60%, 12.-Životně důležitá operace 60%, 13.-Útěk z vězení 50%, 14.-Gigolo 50%, 15.-Čirá škodolibost 60%, 16.-Nejlepším lékem je smrt 50%, 17.-Zvířecí instinkt 60%, 18.-Výjimečně dobrý konec 50%, 19.-Kanárkově žlutý sedan 20%, 20.-Dost provazu pro dva 40%, 21.-Škrtič 50%, 22.-Opravdu vydařené narozeniny 70%, 23.-Láhev 40%, 24.-Vražedné líbánky 60%, 25.-Ve čtyři, přesně 40%, 26.-Král silnic 40%, 27.-Přijímací zkouška 70%, 28.-Rozhovor nad mrtvolou 70%, 29.-Člověk nad propastí 60%, 30.-Cizí bota někdy tlačí 60%, 31.-Krtek 50%, 32.-Dárek k výročí 70%, 33.-Nevděčný pacient 50%, 34.-Až zmíněný zemře 40%, 35.-Specialita podniku 40%, 36.-Poslední kapka 70%(25.10.2011)

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat..(7.7.2011)

Najviac sa mi páčilo asi prvých 10-15 častí. Niektoré časti boli lepšie iné zas doslova hlúposti ktoré nerozumiem ako sa do seriálu mohli dostať, nadobudal som pocit že sa môže stať v príbehu už čokoľvek, napatie sa postupne vytratilo. Som už skoro pri sedemdesiatej časti tak chcem to dopozerať ale už teraz možem hodnotiť 3* lebo už to lepšie aj tak nebude.(10.11.2014)

01. Malý omyl v malém městě - ***** 02. Hráč z jihu - ***** 03. Bang! Zásah! - **** 04. Nezajištěné okno - **** 05. Pomsta - *** 06. Poblouznění - ***** 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - *** 08. Perfektní plán - *** 09. Šmírák - *** 10. Výkon na Oskara - *** 11. Ostře sledované varování - **** 12. Životně důležitá operace - ***(8.7.2012)

• - Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (Fredy)