Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• český

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 80x22 min

Alfred Hitchcock, Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman-Palladino, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan David Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E. G. Marshall, Cec Linder, Frank Adamson, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel, Geordie Johnson, Sebastian Ligarde, James Saito, Ric Sarabia, Tedd Dillon, Timothy Burd, Thor Bishopric, Brian Bedford, Salvador Godínez, Sunshine Parker, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Elspeth March, Alfredo Wally Barrón, Lillian Lehman, Lee Bryant, Steve Gravers, Beulah Quo, Peter Spence, Isabelle Mejias, George Innes, John Gardiner, Michael Yama, Janet Eilber, Rodrigo Puebla, Peter Haskell, Paco Mauri, Ramiro Ramírez, Nadine Van der Velde, Pamela Gual

Velmi příjemná stopáž jednotlivých epizod.. není nouze o slušnou dávku napětí i překvapivé pointy.. a nakonec zde hostuje celá řada známých herců.. Prostě tenhle seriál má styl a docela rád bych ho zkompletoval..)) 1. Malý omyl v malém městě 80%, 2. Hráč z jihu 80%, 3. Bang! Zásah! 60%, 4. Nezajištěné okno 80%, 5. Pomsta 100%, 6. Poblouznění 70%, 7. Až budu mrtvá, vzbuď mě 70%, 8. Perfektní plán 70%, 9. Šmírák 60%, 10. Výkon na Oskara 70%, 11. Ostře sledované varování 60%, 12. Životně důležitá operace 60%, 13. Útěk z vězení 80%, 14. Gigolo 70%, 15. Čirá škodolibost 70%, 16. Nejlepším lékem je smrt 70%, 17. Zvířecí instinkt 80%, 18. Výjimečně dobrý konec 70%, 19. Kanárkově žlutý sedan 40%, 20. Dost provazu pro dva 50%, 21. Škrtič 70%, 22. Opravdu vydařené narozeniny 80%, 23. Láhev 90%, 24. Vražedné líbánky 80%, 25. Ve čtyři, přesně 90%, 26. Král silnic 70%, 27. Přijímací zkouška 70%, 28. Rozhovor nad mrtvolou 50%, 29. Člověk nad propastí 80%, 30. Cizí bota někdy tlačí 70%, 31. Krtek 70%, 32. Dárek k výročí 70%, 33. Nevděčný pacient 70%, 34. Až zmíněný zemře 80%, 35. Specialita podniku 70%, 36. Poslední kapka 70%, 37. Na programu tragédie 80%, 38. Nejstarší motiv na světě 70%, 39. Rošáda 60%, 40. Pečlivě naplánované znásilnění 60%, 41. Milovníci zvířat 70%, 42. Úhel pohledu 60%, 43. Ukradené srdce 70%, 44. Návrat Houdiniho 70%, 45. Vrah bere všechno 40%, 46. Hippokratova přísaha 60%, 47. Přesvědčivý důkaz 50%, 48. Oběť krásy 60%, 50. Vražedný večírek 40%, 51. Dvojí hra 60%, 52. Vražda přes počítač 50%, 63. Seance 60%, 64. Jen nejsilnější přežije 50%, 75. Diamanty nejsou navždy 60%(9.12.2011)

01. Malý omyl v malém městě - ***** 02. Hráč z jihu - ***** 03. Bang! Zásah! - **** 04. Nezajištěné okno - **** 05. Pomsta - *** 06. Poblouznění - ***** 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - *** 08. Perfektní plán - *** 09. Šmírák - *** 10. Výkon na Oskara - *** 11. Ostře sledované varování - **** 12. Životně důležitá operace - ***(8.7.2012)

Hodnotenia budem dopĺňať postupne... 01. Malý omyl v malém městě - 60%, 02. Hráč z jihu - 90%, 03. Bang! Zásah! - 65%, 04. Nezajištěné okno - 80%, 05. Pomsta - 75%, 06. Poblouznění - 85%, 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - 80%, 08. Perfektní plán - 100%, 09. Šmírák - 50%, 10. Výkon na Oskara - 55%, 11. Ostře sledované varování - 65%, 12. Životně důležitá operace - 60 %, 13. Útěk z vězení - 65 %, 14. Gigolo - 65%, 15. Čirá škodolibost - 60% 16. Nejlepším lékem je smrt 17. Zvířecí instinkt 18. Výjimečně dobrý konec 19. Kanárkově žlutý sedan 20. Dost provazu pro dva(26.6.2012)

80 dílů je moc, dobrá je tak čtvrtina, ostatní se za každou cenu snaží překvapit a mnohdy z toho vyleze překombinovaná slátanina. Doporučuju jen následující díly - 02) Hráč z jihu - Hazardní hráč musí 10x za sebou škrtnout zapalovačem nebo přijde o prst. Děsivé, napínavé a nakonec i nechutné. 08) Perfektní plán - Namyšlená vraždící panička se chce dostat z vězení. Průměrná režie, ale pointa patří k těm nejlepším. 18) Výjimečně dobrý konec - Malej hluchej kluk vydírá vraha, aby zabil jeho nevšímavého otce. Výborná zápletka s pohledem do pokřivené dětské duše. 22) Opravdu vydařené narozeniny - 50. narozeniny pokazí redaktorovi zatčení policií. Další solidní díly: 01) Malý omyl v malém městě - Aneb proč nebrat stopaře. Dobrý začátek příběhů, osobně bych jenom lehce pozměnil zápletku. 03) Bang! Zásah! - Díl, který apeluje na bezpečné zajištění střelných zbraní před dětmi. 05) Pomsta - Manžel znásilněné bere spravedlnost do vlastních rukou. Skvělá pointa. 09) Šmírák - Dívka je obtěžována úchylem od naproti. Tohle by se klidně mohlo stát. 10) Výkon na Oskara - Zhrzený herec (Martin Sheen) musí podat svůj největší výkon kariéry. Satirické a brutální. Výborný Sheen. 12) Životně důležitá operace - Kdo jinému jámu kopá... 16) Nejlepším lékem je smrt - Precizní režie příběhu, který nám dává náhled do uvažování kriminálníka. 20) Dost provazu pro dva - Mladý pár bere s sebou na cestu bratrance dívky. Na téma důvěřivost se nevyplácí. Super obsazení - Fahey - Daley. 23) Láhev - Sarkastický příběh o moderní "umělecké" tvorbě. 25) Ve čtyři přesně - Epizoda zkoumá charakter úplatného soudce, který podezírá manželku z nevěry. Vygradovaný konec. 26) Král silnic - Znáte lidi, co si myslí, že celá silnice je jenom jejich a neberou na nic okolo ohledy? 29) Člověk nad propastí - Muž (Mark Hamill) chce spáchat sebevraždu skokem z vysokopatrového hotelu. Policista (John Saxon) se mu v tom snaží zabránit. 31) Krtek - Z psychiatrické léčebny byl propuštěn nebezpečný šílený vrah. Jeho psychiatr se snaží vyburcovat policii. 34) Až zmíněný zemře - Automechanik se nemůže dostat z dluhů z nelegálních sázek na sportovní zápasy. Sázky se nevyplácí... 35) Specialita podniku - Co je jenom onou záhadnou neznámou přísadou v proslulém pokrmu krásné restauratérky? To se pokusí zjistit neodbytný labužník a kritik John Saxon 36) Poslední kapka - Na téma, šéf je hajzl a co s tím dělat. 46) Hippokratova přísaha - Takových lidí jsem poznal mraky. Dnes mají školy a hrajou si na důležité. Spíš průměrný díl, ale postava podvádějícího všehoschopného studenta je přesný obraz reality. 59 - 60) Štvanec - Excelentní Edward Woodward udrží pozornost celé dva díly, škoda jen že nebyla silnější pointa, resp. i přes stopáž dvou dílu byl konec příliš náhlý. 71) Rychlá kola - Co taky může udělat nehoda s psychikou člověka.(12.10.2016)

• Protentoucel

K tomuto seriálu, zde není nic uvedeno, až na epizody a že “Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech“, takže to trochu osvětlím. Tento seriál, je fakt hnůj a neuvěřitelná troufalost. Jen bych chtěl uvést vše na pravou míru, protože mi podle komentářů níže přijde, že si lidé neuvědomují, že toto není dílo pana Hitchcocka a jeho tehdejších kolegů, ale jen prachsprostý remake či revival, taky nazývaný The New Alfred Hitchcock Present http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Hitchcock_Presents#1985_revival ,do kterého si tvůrci ukradli uvádějícího pana Hitchcocka z úplně jiných dílů než z těch, které remakeovali. Už podle roku vydání (1985) je přece jasné, že v době natáčení už byl pan Hitchcock po smrti. Toto je jen sprostá předělávka tohoto http://www.csfd.cz/film/68873-zadano-pro-alfreda-hitchcocka/ do stylu a módy doby, ve které se tento remake natáčel (tzn. v době Terminátor 1 čili mezi vydáním Jacksonova alba Thriller a seriálem Beverly Hills 90210). Bohužel, scénáře a režie ani obsazení neodpovídají originálu a jsou natočené jak pro dementní lidi nebo pro lidi s IQ dítěte z mateřské školky. Například porovnání prvního (pilotního) dílu z roku 1955 s názvem Revenge a až pátého dílu z roku 1985 se stejným názvem Revenge, čili totožný díl. Ten z roku 1955 je přímo režírován panem Hitchcockem, tento díl je skvostný a noblesní, nic v něm není prozrazeno, jen náznaky až na pár výjimek, není v něm nic zbytečného a je prostě skvělý, přesný a inteligentní, člověka z něj opravdu mrazí. Ten z roku 1985 je Věřte, nevěřte v bledě modrém, má ukradené uvádění Hitchcockem z jiného dílu, než ke kterému ono uvádění patřilo v době života pana Hitchcocka, hlavní ženská postava se od začátku chová jako magor a to co se jí v průběhu dílu stane, je tak zřetelné, že nad tím člověk vůbec nemusí přemýšlet a jen čumí jak papuč, její osobní chvilky tam jsou zbytečně roztahané a přehnané, hlavně v rámci baletu (koho to zajímá, stačí mi to naznačit nebo ukázat jen jednou), navíc je tam tolik přebytečných záběrů a tolik opakovaných jasností, že to ztrácí veškeré kouzlo a chování obou hlavních postav na konci i závěrečné zúčtování je oproti originálu opravdu skandální a trapné, ve stylu seriálu Odpadlík. Divím se, že je to ještě o 3 minuty kratší než původní díl, když do toho narvali tolik kokotin jak už jsem psal (jako je například i úvodní a zbytečný sen hlavní hrdinky který tam nemá co dělat). Zde jsou na youtube oba díly ke zhlédnutí zdarma, mrkněte první na originál z Hitchcockovy doby roku 1955 https://www.youtube.com/watch?v=bky_NmXu7xA a pak na tu trapnost z roku 1985 https://www.youtube.com/watch?v=orCEIVMQI5U . Ale zkuste dodržet to, co pan Hitchcock od diváků požadoval, podívejte se na to pozorně a od začátku až do konce, pak to můžete hodnotit a možná budete hodně příjemně překvapeni původními díly, viz záměrně černobílé Psycho z roku 1960 proti Psycho sračce z roku 1998. Ještě, že se toho pan Hitchcock nedožil, protože kdyby viděl, jak je dílo jeho a jeho kolegů hanobeno a jeho jméno zneužito a vláčeno bahnem, asi by si to s těmi hrabivými tupými hovady a supy, nazývajícími sami sebe umělci, vyřídil po svém, protože toto jen jasně poukazuje na neschopnost těchto “umělců“, vymyslet si své vlastní osobité příběh, jejich lenost a rádoby originálnost měněním původního scénáře a doslovným przněním mistrovské tvorby, jen aby něco vydělali. Děkuji všem za pochopení. Vím, že na mé názory asi nikdo moc zvědavý není, ale mělo by se o tom vědět a neplést jablka a hovna dohromady.(27.3.2014)

• - Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (Fredy)