Alfred Hitchcock uvádí (TV seriál)

• český

Příběhy Alfreda Hitchcocka

Alfred Hitchcock Presents

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 80x22 min

Alfred Hitchcock, Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, Amy Sherman-Palladino, Erik Estrada, Ernie Lively, Joaquin Phoenix, Brett Cullen, Jeff Wincott, Barbara Hershey, Melissa Sue Anderson, Jeremy Ratchford, Cristina Raines, Lori Hallier, Barclay Hope, Mia Sara, Marion Ross, John Vernon, Lisa Jakub, Pamela Sue Martin, Mike Connors, Rod Wilson, Harry Guardino, Werner Pochath, Lori Lively, David Dukes, Doug McClure, Darlanne Fluegel, Bernie Casey, Stephen Macht, Kayla Blake, Roberta Wallach, Michelle Phillips, Nana Visitor, Adrian Zmed, Barbara Williams, Christopher Kriesa, Al Israel, Robert Dryer, Buck Henry, Gary Carlos Cervantes, Cliff Potts, Dennis Cleveland Stewart, Jerry Hardin, Barbara Babcock, Ted Shackelford, Yannick Bisson, Wayne Robson, Susan Hogan, Lisa Pelikan, Michael C. Gwynne, Eugene Clark, J.C. MacKenzie, Catherine Disher, Tim Burton, A.C. Peterson, John Novak, Don Francks, Deborah Richter, David Clennon, John Saxon, Bill Calvert, Wanda Cannon, Blackie Dammett, Carolyn Dunn, David Hemblen, Jennifer Dale, Season Hubley, George Buza, John Colicos, Jonathan David Crombie, Kate Trotter, Robert Carradine, Linda Fiorentino, Michael O'Keefe, Sandra Bernhard, Tony Bill, John Shea, Martin Sheen, Parker Stevenson, Marilu Henner, Robby Benson, John Heard, Cindy Pickett, Kristy Swanson, Yaphet Kotto, Steve Eastin, Robert Prosky, Griffin Dunne, Fiona Lewis, Laraine Newman, Stephen Shellen, Paul Bartel, Tom Atkins, Robert Loggia, Lane Smith, Bruce Gray, Arsenio Hall, Sam Hennings, Victoria Tennant, Nicolas Coster, Karen Allen, Timothy Carhart, Clyde Kusatsu, Kathleen Quinlan, Jeff Fahey, Tim Daly, Mark Hamill, Michael Ironside, Jessica Steen, Clark Johnson, Kenneth McMillan, Edward Herrmann, Timothy Webber, Peter Dvorsky, E.G. Marshall, Cec Linder, Frank Adamson, Martin Landau, Robert Wisden, Dennis Robertson, Burt Young, Ronny Cox, Doug Savant, Andrew Jackson, Dean Hamilton, Kate Reid, Lawrence Dane, Colin Fox, Lois Maxwell, Jeff Tyler, Catherine Mary Stewart, Bob Collins, Dwight Schultz, Cynthia Dale, Gloria Reuben, Samantha Eggar, Wayne Best, Lindsay Wagner, Rory Calhoun, David McCallum, Leigh Taylor-Young, Art Hindle, Duncan Regehr, Sam Malkin, Peter MacNeill, Camilla Scott, Patrick Monckton, Richard Cox, Shaun Cassidy, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Joseph Ruskin, Adelle Lutz, Alan Fudge, Ping Wu, John Aprea, Shirley Douglas, Stefan Gierasch, Basil Hoffman, James T. Callahan, Manuel Ojeda, Kenneth Harp, Nancy Burnett, Pamela Dunlap, Susan Peretz, Jason Blicker, Barry Pearl, Brent Stait, Danny De La Paz, Bill Lake, Lee Ving, Ellen Tobie, Mary Beth Rubens, Lee de Broux, Richard Foronjy, Frank Moore, Michael Kirby, Cedric Smith, Carolyn Seymour, Albert Popwell, Frances Lee McCain, Gene Ross, Vernon Weddle, Don Lake, Gerry Mendicino, Sandy Dennis, Brad Davis, Steve Makaj, Glynis Davies, Jack Thibeau, Ross Elliott, Lisa Schrage, Ruben Moreno, Harvey Atkin, Davis Roberts, Ron White, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Diane Franklin, Hamish McEwan, Rich Hall, Alec Willows, Linden Chiles, James Ingersoll, Michael Sloan, James Kee, Stephen Mendel, Geordie Johnson, Sebastian Ligarde, James Saito, Ric Sarabia, Tedd Dillon, Timothy Burd, Thor Bishopric, Brian Bedford, Salvador Godínez, Sunshine Parker, Malcolm Stewart, Laurie Paton, Elspeth March, Alfredo Wally Barrón, Lillian Lehman, Lee Bryant, Steve Gravers, Beulah Quo, Peter Spence, Isabelle Mejias, George Innes, John Gardiner, Michael Yama, Janet Eilber, Rodrigo Puebla, Peter Haskell, Paco Mauri, Ramiro Ramírez, Nadine Van der Velde, Pamela Gual, Michele Marsh, Michael Rhoades, Patricia Hamilton, Maria Ricossa, Patricia Wilson, Bernard Behrens, Nicholas Hormann, Michael Zand

Kdysi jsem se na seriál díval, pamatuju si jen pár dílů. Po letech jsem se k němu zase vrátil a těšil jsem se, že mě příběhy jeho jména budou fascinovat a překvapovat, jako to uměly Krajní meze. 1. díl 90 %, 2. díl 100 %, 3. díl 100 %, 4. díl 50 %, 5. díl 90 %, 6. díl 100 %, 7. díl 90 %, 8. díl 100 %, 9. díl 90 %, 10. díl 80 %, 11. díl 90 %, 12. díl 90 %, 13. díl 80 %, 14. díl 90 %, 15. díl 90 %, 16. díl 100 %, 17. díl 70 %, 18. díl 100 %, 19. díl 70 %, 20. díl 70 %, 21. díl 100 %, 22. díl 100 %, 23. díl 60 %, 24. díl 100 %, 25. díl 80 %, 26. díl 80 %, 27. díl 90 %, 28. díl 100 %, 29. díl 100 %, 30. díl 100 %, 31. díl 100 %, 32. díl 100 %, 33. díl 70 %, 34. díl 70 %, 35. díl 90 %, 36. díl 100 %, 37. díl 100 %, 38. díl 100 %, 39. díl 90 %, 40. díl 90 %, 41. díl 90 %, 42. díl 70 %, 43. díl 70 %, 44. díl 90 %, 45. díl 90 %, 46. díl 100 %, 47. díl 100 %, 48. díl 100 %, 49. díl 100 %, 50. díl 100 %, 51. díl 100 %, 52. díl 100 %, 53. díl 100 %, 54. díl 100 %, 55. díl 100 %, 56. díl 70 %, 57. díl 90 %, 58. díl 100 %, 59. díl 100 %, 60. díl 90 %, 61. díl 100 %, 62. díl 90 %, 63. díl 100 %, 64. díl 100 %, 65. díl 100 %, 66. díl 100 %, 67. díl 100 %, 68. díl 90 %, 69. díl 80 %, 70. díl 80 %, 71. díl 100 %, 72. díl 100 %, 73. díl 90 %, 74. díl 80 %, 75. díl 50 %, 76. díl 60 %, 77. díl 80 %, 78. díl 70 %, 79. díl 70 %, 80. díl 90 %. Je těžké komentovat každý díl zvlášť, jejich kvalita značně kolísala, závěr však byl slabší. Jednoznačně se však po shlédnutí tohoto seriálu budu na všechny další snímky koukat jinak. Příběhy Alfreda Hitchcocka mě naučily, že děj může být kolikrát tak zamotaný, že při chvilce nepozornosti se do děje a rozuzlení zamotá i divák sám. Scénáře a zápletky některých příběhů jsou tak neuvěřitelně překombinované, že to razantně změnilo můj pohled na filmy, které teprve uvidím. Hvězdičky zvlášť bych věnoval pak úvodům a závěrům, kdy mistr vždy vyplodil vtipný bonmot.(9.1.2013)

Alfred Hitchcock si prezentuje krátké příběhy prolínavé kvality. Většinou je to slabšího rázu. Dnešní horory jsou vystavěny jinak a jsou mně mnohem bližší, než poněkud naivně pojatá hrůza z minulého století. Pokud jde o nějaké sofistikované nebo důmyslné vystavění příběhu, tak na to se dá taky s klidem zapomenout, protože na tak krátkém prostoru k tomu dojde jenom v několika případech. V rámci televizní produkce to však svoje nároky plní a mistr Hitchcock vždy naláká, ale nevyděsí, a když už, tak jen tak aby se neřeklo. 60%(20.3.2013)

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat..(7.7.2011)

80 dílů je moc, dobrá je tak čtvrtina, ostatní se za každou cenu snaží překvapit a mnohdy z toho vyleze překombinovaná slátanina. Doporučuju jen následující díly - 02) Hráč z jihu - Hazardní hráč musí 10x za sebou škrtnout zapalovačem nebo přijde o prst. Děsivé, napínavé a nakonec i nechutné. 08) Perfektní plán - Namyšlená vraždící panička se chce dostat z vězení. Průměrná režie, ale pointa patří k těm nejlepším. 18) Výjimečně dobrý konec - Malej hluchej kluk vydírá vraha, aby zabil jeho nevšímavého otce. Výborná zápletka s pohledem do pokřivené dětské duše. 22) Opravdu vydařené narozeniny - 50. narozeniny pokazí redaktorovi zatčení policií. Další solidní díly: 01) Malý omyl v malém městě - Aneb proč nebrat stopaře. Dobrý začátek příběhů, osobně bych jenom lehce pozměnil zápletku. 03) Bang! Zásah! - Díl, který apeluje na bezpečné zajištění střelných zbraní před dětmi. 05) Pomsta - Manžel znásilněné bere spravedlnost do vlastních rukou. Skvělá pointa. 09) Šmírák - Dívka je obtěžována úchylem od naproti. Tohle by se klidně mohlo stát. 10) Výkon na Oskara - Zhrzený herec (Martin Sheen) musí podat svůj největší výkon kariéry. Satirické a brutální. Výborný Sheen. 12) Životně důležitá operace - Kdo jinému jámu kopá... 16) Nejlepším lékem je smrt - Precizní režie příběhu, který nám dává náhled do uvažování kriminálníka. 20) Dost provazu pro dva - Mladý pár bere s sebou na cestu bratrance dívky. Na téma důvěřivost se nevyplácí. Super obsazení - Fahey - Daley. 23) Láhev - Sarkastický příběh o moderní "umělecké" tvorbě. 25) Ve čtyři přesně - Epizoda zkoumá charakter úplatného soudce, který podezírá manželku z nevěry. Vygradovaný konec. 26) Král silnic - Znáte lidi, co si myslí, že celá silnice je jenom jejich a neberou na nic okolo ohledy? 29) Člověk nad propastí - Muž (Mark Hamill) chce spáchat sebevraždu skokem z vysokopatrového hotelu. Policista (John Saxon) se mu v tom snaží zabránit. 31) Krtek - Z psychiatrické léčebny byl propuštěn nebezpečný šílený vrah. Jeho psychiatr se snaží vyburcovat policii. 34) Až zmíněný zemře - Automechanik se nemůže dostat z dluhů z nelegálních sázek na sportovní zápasy. Sázky se nevyplácí... 35) Specialita podniku - Co je jenom onou záhadnou neznámou přísadou v proslulém pokrmu krásné restauratérky? To se pokusí zjistit neodbytný labužník a kritik John Saxon 36) Poslední kapka - Na téma, šéf je hajzl a co s tím dělat. 46) Hippokratova přísaha - Takových lidí jsem poznal mraky. Dnes mají školy a hrajou si na důležité. Spíš průměrný díl, ale postava podvádějícího všehoschopného studenta je přesný obraz reality. 59 - 60) Štvanec - Excelentní Edward Woodward udrží pozornost celé dva díly, škoda jen že nebyla silnější pointa, resp. i přes stopáž dvou dílu byl konec příliš náhlý. 71) Rychlá kola - Co taky může udělat nehoda s psychikou člověka.(12.10.2016)

Je to naprosto úctyhodné, zejména množstvím nápadů a point. Oproti sérii z padesátých let však přece jen méně originální, motivy se více opakují, překvapení v závěrech povídek už není tak veliké, neboť stavba point je mnohdy až stereotypní. Ovšem při množství epizod si lze stěží představit, že by to mohlo být jinak.(28.9.2011)

• - Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (Fredy)