Alfred Hitchcock uvádí

(TV seriál)
  • Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1985–1989)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill, (více)

Série(4) / Epizody(77)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiální text distributora)

castor

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat.. ()

Aky

Je to naprosto úctyhodné, zejména množstvím nápadů a point. Oproti sérii z padesátých let však přece jen méně originální, motivy se více opakují, překvapení v závěrech povídek už není tak veliké, neboť stavba point je mnohdy až stereotypní. Ovšem při množství epizod si lze stěží představit, že by to mohlo být jinak. ()

MM_Ramone

Niektoré epizódy sú vynikajúce, niektoré trocha poslabšie, ale ak by som to mal všeobecne zhrnúť, tak musím skonštatovať, že sa jedná o veľmi podarený projekt. Najmä keď všetky tie krátke, viac či menej strašidelné, filmy osobne uvádza sám majestátny Alfred Hitchcock. Vážim si ho ako priekopníka v oblasti filmového napätia. Rešpektujem ho ako mimoriadne kreatívneho scénaristu a geniálneho režiséra. Milujem jeho čierny humor a obdivujem jeho prácu. Preto viem, že ak mi takáto kapacita doporučí si niečo pozreť, tak to určite bude stáť za to. **** ()

kingik

Alfred Hitchcock si prezentuje krátké příběhy prolínavé kvality. Většinou je to slabšího rázu. Dnešní horory jsou vystavěny jinak a jsou mně mnohem bližší, než poněkud naivně pojatá hrůza z minulého století. Pokud jde o nějaké sofistikované nebo důmyslné vystavění příběhu, tak na to se dá taky s klidem zapomenout, protože na tak krátkém prostoru k tomu dojde jenom v několika případech. V rámci televizní produkce to však svoje nároky plní a mistr Hitchcock vždy naláká, ale nevyděsí, a když už, tak jen tak aby se neřeklo. 60% ()

Webb

1.-Malý omyl v malém městě 50%, 2.-Hráč z jihu 60%, 3.-Bang! Zásah! 50%, 4.-Nezajištěné okno 70%, 5.-Pomsta 50%, 6.-Poblouznění 70%, 7.-Až budu mrtvá, vzbuď mě 50%, 8.-Perfektní plán 70%, 9.-Šmírák 70%, 10.-Výkon na Oskara 50%, 11.-Ostře sledované varování 60%, 12.-Životně důležitá operace 60%, 13.-Útěk z vězení 50%, 14.-Gigolo 50%, 15.-Čirá škodolibost 60%, 16.-Nejlepším lékem je smrt 50%, 17.-Zvířecí instinkt 60%, 18.-Výjimečně dobrý konec 50%, 19.-Kanárkově žlutý sedan 20%, 20.-Dost provazu pro dva 40%, 21.-Škrtič 50%, 22.-Opravdu vydařené narozeniny 70%, 23.-Láhev 40%, 24.-Vražedné líbánky 60%, 25.-Ve čtyři, přesně 40%, 26.-Král silnic 40%, 27.-Přijímací zkouška 70%, 28.-Rozhovor nad mrtvolou 70%, 29.-Člověk nad propastí 60%, 30.-Cizí bota někdy tlačí 60%, 31.-Krtek 50%, 32.-Dárek k výročí 70%, 33.-Nevděčný pacient 50%, 34.-Až zmíněný zemře 40%, 35.-Specialita podniku 40%, 36.-Poslední kapka 70% ()

• Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (ČSFD)