Rodina Sopránů - Série 1 (série)

Drama / Krimi

USA, 1999, 11 h 27 min (Minutáž: 45–60 min)

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Vincent Pastore, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler, Nancy Marchand, Michael Gaston, John Ventimiglia, Jerry Adler, Phil Coccioletti, Drea de Matteo, Elaine del Valle, Giuseppe Delipiano, Justine Miceli, Kathrine Narducci, Michael Santoro, Bruce Smolanoff, Michael Rispoli, Al Sapienza, Anthony DeSando, Frank Santorelli, Johann Carlo, Debrah Ellen Waller, Mike Epps, Yancey Arias, Anthony Caso, J.D. Williams, Ned Eisenberg, Chuck Low, Sharon Angela, Oksana Lada, Bernadette Penotti, Angelica Page, John Heard, Mark Blum, Tony Darrow, Michael Buscemi, T.J. Coluca, Guillermo Díaz, Daniel Hilt, Shawn McLean, Paul Schulze, Tony Ray Rossi, Keith Nobbs, Sarah Thompson, Vincent Curatola, Dave Salerno, Donn Swaby, Joseph Siravo, Laila Robins, Rocco Sisto, Madeline Blue, Bobby Boriello, Michael B. Jordan, Richard Romanus, Sam Coppola, Brian Geraghty, Will McCormack, Frank Pando, Matt Servitto, Robyn Peterson, Kevin O'Rourke, Richard Portnow, Cara Jedell, Candace Bailey, Jackie Tohn, Donnamarie Recco, Shashi Balooja, Bokeem Woodbine, Robert LuPone, Terumi Matthews, Alexandra Neil, Karen Sillas, Ramsey Faragallah, Chance Kelly, Maria Grazia Cucinotta, John Eddins, Frank Pellegrino, John Aprea, Gene Canfield, David Wike, Joe Lisi, Sylvia Kauders, George Loros, Saundra Santiago, Salem Ludwig

Komentáře uživatelů k sérii (3)

Tolik let jsem o Sopranech slýchal a vnitřně se těšil, až seriál z oblíbeného prostředí uvidím. Začátek seriálu tak možná jel ještě na této vlně nadšení a líbil se mi každičký detail. Nakonec jsem celou řadu dokoukal s prospanými díly, s díly, kde jsem přeskakoval celé scény s nezajímavými postavami (a to dost zásadními postavami jako Tonnyho matka). Rodinný život mafiánů asi nikdy nebude tak zajímavý jako jejich profese. A že tak vychvalovaný kultovní seriál bude zprzněný americkým pošahaným puritánstvím, že zabíjet ano, ale cokoliv kolem sexu ne, to jsem nečekal. Závěr byl ale přesně v duchu úvodnímu tématu a kvůli vztahu Juniora s Tonnym rád zkouknu další sérii (časem).(7.3.2019)

"Fuckin' expresso, cappuccino. We invented this shit and all these other cocksuckers are gettin' rich off it. And it's not just the money. It's a pride thing. All our food: pizza, calzone, buffalo moozarell', olive oil. These fucks had nothin'. They ate pootsie before we gave them the gift of our cuisine. But this, this is the worst. This expresso shit. "(18.8.2018)

”Just when I thought I was out, they pull me back in!” Mafiánsku tématiku veľmi môžem a v tomto prípade je zobrazená vskutku unikátnym spôsobom. Sopranovci sú ako seriál unikát, ktorý napriek vážnej tématike dokáže vzniknuté situácie na pravidelnej báze vykresľovať groteskným spôsobom, často hraničiacim až s paródiou. Napriek tomu tvorcovia dokázali veľmi citlivo balansovať na pomyselnej hrane tak, aby neskĺzli do čisto komediálnej roviny. Milovníci Coppolovho Godfather, ale aj Scorseseho snímkov si rozhodne prídu častými narážkami na tieto kulty na svoje. Po prvej sérii len dúfam, že si aj napriek svojej dĺžke bude seriál udrživať svoj dobre nastolený štandart...(25.3.2018)