Commendatori (S02E04) (epizoda)

Commendatori

Drama / Krimi

USA, 2000, 53 min

Komentáře uživatelů k epizodě (2)

Úvodné scény musia potešiť každého filmového fanúšika Coppolu. Láskyplné spomínanie obľúbencých scén z Godfatehra II. nevedia totiž vytvoriť iný, než hrejivý pocit, bez ohľadu na to, či máte film radi alebo ste ho videli. A o tom to je. Zraz dajme tomu, že filmových fanúšikov a nezáväzný pokec o popkultúre v The Sopranos robia neskutočný divácky zážitok a vytvárajú trvalé sympatie k postavám, ktoré inak vidíme ako násilnícke hovädá. V rovnakom duchu sa nesie aj dialóg medzi Tonym a Uncle Jr., so zameraním na povahu Talianov. Scéna s kradnutím auta a psom prekvapí prenikavým humorom. Niektorí členovia "rodiny" Sopranovcov sa dostávajú do Sicílie, ktorej impulzívna atmosféra prchkých nervákov je kontrastom ku celkom kľudným, zamerikanizovaným Talianom. Tony dostáva nový impulz a snaží sa jednať, Paulie by sa rád v cudzine počas dovolenky udomácnil, no nie všetko ide podľa jeho predstáv, doma sa šíria klebety a zrada je výraznejšia pre vonkajších pozorovateľov. Opäť zmes emócií, popkultúry, humoru a psychológie na pozadí činnosti mafie. Opäť výborne.(19.3.2018)

"Oh, my God! I am not even gonna touch that one, but you had me going there for a while. You really did. Oh Janice, honey, I gotta love ya. Really."(8.12.2017)