Bobbyho otec, který trpí rakovinou, vystoupí z ústraní, aby zasáhl. Mezitím se Junior dozví nepříjemné novinky o svém zdravotním stavu. Tonyho rasismus opět vyvře na povrch, když se pohádá s černošským policistou. Artie zkoumá své city k Adrianě, zatímco Carmela se mnohem aktivněji zapojí do Tonyho terapie. (HBO Europe)

anderson

Jedna z najlepších, ak nie vôbec najlepšia, epizód Sopranovcov. Ukazuje realitu života takú, aká naozaj je. Že "silnejší pes...", ale veď na Slovensku to dobre poznáme. Dovolil by som si oponovať tunajšiemu obsahu, ktorý pod tlakom moderných doktrín vidí rasizmus úplne všade. Ja som ho akosi nepostrehol. Zato som postrehol arogantné Tonyho správanie, keď odmietal - v duchu svojich zvrátených princípov - zaplatiť smiešnu pokutu za úplne jasný priestupok a z poctivého policajta urobil za pomoci svojich špinavých korupčných konexií nezamestnaného policajta, neskôr predavača. Záverečná scéna pri nákupe v hobbymarkete je mrazivá a pritom absolútne civilná. Výkon Charlesa S. Duttona hodnotím ako vynikajúci. Za päť "slizkých Riegertov". (18.8.2022) ()

Arkanoid

Burt Young nemohol dostať v The Sopranos kultovejšiu úlohu a vychutnal si ju plnými dúškami. Opäť ďalšia epizóda plná osobných drám, šialených náhod a Chekhov's guns rozvíjajúcich majstrovským spôsobom dej podporujúci prepracovanú psychológiu postáv. ()

Yoss

Tony Soprano a výčitky svedomia. Nie je to veľmi bežná vec u mafiánov, ale v tejto časti to zahral parádne. Burt Young už po príchode na scénu veľmi zaujal, škoda, že  to nepotiahol viac dielov. ()

0verseer

”I'm upset, but please... I know how to keep my mouth shut.” “Unless of course there's a salami sandwich around.” Tretia séria je zatiaľ vskutku luxusná a nedá sa povedať, že by čo len na okamih prešlapovala na mieste. Len tak ďalej! ()