Chladnokrevná msta (S05E10) (epizoda)

Cold Cuts

Drama / Krimi

USA, 2004, 52 min

Komentáře uživatelů k epizodě (2)

Anthony 'Tony' Soprano Sr. - You know what they say: Revenge is like serving cold cuts. Dr. Jennifer Melfi - I think it's "Revenge is a dish best served cold."(31.8.2018)

Situácia s Johnnym Sackom sa vyostruje. Čaká sa na odpoveď Newarku. Rozvíjajú sa vzťahy medzi Tonym S., Tonym B. a Christopherom. Na Tonyho výraz pri bitke Janice a oplatí čakať. Hádka súrodencov je podporená aj technicky, a to dynamickou kamerou, ktorá jej dáva napínavejší ráz. Doteraz nepoužitá kamera približovania záberu na postavy v očakávaní ich odpovede na otázky dáva scénam nový ráz, len nemusí byť vždy pozitívny, skôr by sa tento prístup hodil do paródií. Neobvyklé, možno ojedinelé, je aj zobrazenie profilu tvárí v terapeutickej ambulancii. Otrasný, nevkusný prostriedok ukončenia scény je pri odchode Carmely od poradcu v A.J.ovej škole. Nie klasické ukončenie scény so strihom a ponúknutie nového obrazu, ale zastavenie obrazu a postupné zobrazenie nového obrazu z jednej strany do druhej. Toto by v seriáli od HBO nemalo čo robiť. Po technickej stránke to občas v tejto epizóde vyzerá ako od diletanta, čo mi znižuje výsledný dojem. Epizóda zasa vyzerá, že je len na dokreslenie postáv a dej neposúva. Poteší však téma ovládania hnevu, ktorá svojou koncepciou nadchne nielen fanúšikov seriálu The Sopranos, ale aj BoJack Horseman.(24.6.2019)