French and Saunders (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1987–2004, 20 h 50 min (Minutáž: 30–40 min)

Mel Giedroyc

Simon Brint

Dawn French, Jennifer Saunders, Anastacia, Sally Phillips, Nigel Planer, Pauline McLynn, Mac McDonald, Ben Elton, Matt Lucas, Eileen Essell, Louise Lombard, Stella Gonet, Dan Clark, Harry Enfield, Julia Sawalha, Robert Pugh, Clarke Peters, Marc Wootton, Greg Cruttwell, Steven O'Donnell, Carl Davis, Ian Sears, Christopher Ryan, Mark Knopfler, Rufus Wainwright, Lemmy, Sean Chapman, Alastair Mackenzie, Kevin Godley, Tim Wylton, Rosie Cavaliero, Selina Cadell, Stephen Frost, John Nettles, Sue Perkins, Darcey Bussell, Ed Bishop, Jools Holland, Mark Greenstreet, Rosemary Leach, Christine Mackie, Paula Jacobs, Jessie Wallace, Ellen Thomas, Harriet Thorpe, Helen Lederer, Lulu, Alison Moyet, Mel Giedroyc, Ruby Wax, Gary Waldhorn, Brenda Cowling, Suzy Aitchison, Rowland Rivron, Hilda Fenemore, William Franklyn, Anna Wing, Anita Harris, Carla Mendonça, John Inman, Miranda Forbes, Arthur Cox, Mark Lamarr, Kacey Ainsworth, Liza Tarbuck, Emma Raine Walker, Oscar Quitak, Pamela Cundell, Derren Litten, Lorna Brown, Simon Brint, June Ellis, Roy Castle, Jan Anderson, Geraldine McNulty

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Klasické britské parodie, které svého času měly své místo v televizi, ale s nástupem sociálních sítí už neměly šanci.(7.7.2009)

Další významný milník v oblasti anglické komiky, který si bere hlavně na mušku vše známé (vím, že jsou i jiné druhy skečů, ale na ty jsem skoro nenarážel) - filmy jako Vymítač ďábla, Hvězdné války či Pulp Fiction nezůstaly ušetřeny, stejně tak známé osobnosti - kupříkladu hodně se mi líbila scénka, kdy první dáma britského humoru Jennifer Saunders paroduje Madonnu. Škoda, že tento seriál je k sehnání až na výjimky jen na YouTube (kde si jej rád často pouštím) bez titulků, ono ne všechno mému sluchu neunikne... Jinak naše televize asi neuvažují o koupi práv, že?(3.6.2009)

Vsem lidem se smyslem pro absurdno, prkennost a paradoxne i jemnost, neagresivitu, tem maximalne doporucuji tento serial. Kombinace nekombinovatelneho, zvlastni druh humoru, ktery jsem neobjevil nikde. Ja i moje zena hltame kazdy dil, protoze neco tak krasne ujeteho a vtipneho jsme zatim nevideli (a to jsme vyznavaci monty pythonu apod). Skvely pocin!!!!!!(11.2.2017)