MarekT

V České republice naprosto neznámý sitcom (také hodnotím jako první), ovšem myslím si, že kvalitou se dokáže vyrovnat, ba dokonce i překonat tematicky podobné Mladé v partě. Mimochodem, právě s úmyslem udělat ženskou verzi tohoto seriálu byl tento seriál psán - a celkem se to i povedlo, v některých postavách se dle mě přímo zrcadlí ty z Young Ones, stejně tak ústřední píseň je podobně nakažlivá. Sympatičtější mi je však tento seriál, a to i kvůli stylu humoru. Zatímco v 'předloze' je ujetý až běda, zdejší komika nezapomíná ani na zdravý rozum a má spíše blízko například k sketch-show 'French and Saunders'. Nikoho už teď asi nepřekvapím, že pod scénář se spolu s Ruby Wax podepsaly a jedny z hlavních rolí si zahrály právě tyto dvě přední britské komičky. Tím bych přešel k postavám - poprvé se mi stalo, že mi je věrný Pátek Dawn bližší než Jennifer, ta spíš svoji postavu hraje stylem postavy Neila z Young Ones. Ale i tak bych ji nezatracoval, i přesto mám než ji radši ještě postavy hraběnky Joan Greenwood a úžasně trhlé blondýny Tracey Ullman (ano, přesně ta, která je spojena se začátky Simpsonových) - pro mě jedno z nejpůvabnějších pojetí tohoto humorného klišé. I po shlédnutí druhé série hodnotím čtyřmi hvězdami, ovšem nemá na to vliv fakt, že sleduji pouze bez titulků. Oblíbená epizoda: 2x02 - Big Snogs (v epizodní roli Hugh Laurie). ()