Červený trpaslík - Série 10 (série)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2012, 2 h 59 min (Minutáž: 29–30 min)

Keby sa niekde volilo v kategórií návrat roku, možno aj desaťročia, Red Dwarf X by to vyhral. Končene plnohodnotné pokračovanie. Proste neverím že som mohol zažiť opäť tie nadčasové dobrodružstva s tou najlepšou posádkou vo vesmíre, znovu sa pobaviť na ich vtipoch a hlavne vidieť, že keď niekto niečo zúfalo chce, podarí sa to. Odpustenie nepodareného Back to the Earth a tešing na ďalšiu sériu. Pokiaľ vznikne. 10/10(10.11.2012)

Trvalo to sice třináct let, ale nakonec se přeci jen Trpaslík dočkal důstojného pokračování, které se nemusí ohánět jen svým jménem, aby si vybojovalo místo pod sluncem (ano, mluvím o tobě proradná devátá řado!). Podařilo se tu totiž něco, co se příliš často nestává; comeback se vší parádou, která dělala (a dělá) legendu legendou. Kupříkladu hned druhou epizodu bych se nebál zařadit do zlatého trpasličího fondu. A pokud by jedenáctá řada měla být stejně kvalitní, tak si na ní milerád dalších třináct let počkám.(14.10.2012)

Těžko říct, jestli je to horší, než původní Trpaslík. O mnoho zřejmě ne. Poslední dva díly už mi sice přišly lehce slabší, ale to nevadí, odpuštěno. Proč dávám jen čtyři hvězdičky, když to není horší? Ony totiž jednotlivé díly Trpaslíka mi nikdy nepřišly tak "kulervoucí", že bych se smál, až bych z židle padal. Mám moc rád ten seriál jako celek, ale šest dílů z tohoto mého velmi oblíbeného celku na pět hvězd nestačí, k tomu je potřeba dílů 48.(1.7.2013)

Krom zbytečně přemodernizované lodě ani není co bych vytknul. Humor opět nabral na obrátkách jako ve starých dílech a skvěle jsem si to užil. Oproti 9. řadě musím uznat, že se tvůrcům podařilo natočit skvělé zakončení seriálu a proto dávám 5 hvězd. Oblíbené části: Los, Ježíš. PS: Nevím jeslti někdo postřehl, ale chyběl mi tam trochu Holly!(8.12.2012)

Oproti prvním 8 sériím, z nichž jsem každý díl viděl hned několikrát, prostě zklamání. Jako zakončení celé ságy to je sic pěkné, příběhy jednotlivých postav se uzavírají, ale kam se poděl humor? Nebo možná tam ve stylu starších dílů byl, ale už jaksi vyčpělý, očekávatelný. Škoda, a to jsem velký fanoušek a Red Dwarfa hodnotím jako nejlepší britský seriál... 70 %(28.4.2013)

• - Ve 2. dílu s názvem „Fathers and Suns“ ve scéně poté, kdy do konverzace s palubním počítačem Pree přichází Lister (Craig Charles), Lister v záběru na Pree z kabiny mizí, načež se opět objevuje. (GordonCZ)

• - Rimmer (Chris Barrie) ve 3. díle s názvem "Lemons" zmiňuje, že jeho matka byla členkou Jidášovy církve, a proto dostal jméno Arnold Jidáš Rimmer. V 6. díle 3. série pojmenovaném "Poslední den" ale Rimmer popisuje, že oba jeho rodiče byli Vířiví adventisté sedmého dne, a to kvůli tiskové chybě ve výtisku Bible, který měli doma. (GordonCZ)

• - Děj seriálu se odehrává devět let od původního konce. (xhonza09)