Červený trpaslík - Série 10 (série)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2012, 2 h 59 min (Minutáž: 29–30 min)

Je skvělé, že se nám Trpaslík vrátil, navíc v celé své kráse. Díly znovu nabraly originalitu a tu nejlepší porci humoru, kterou nikde jinde nenajdete :) 1.díl: Pecka, zejména to s těmi losy nemělo chybu, navíc celý díl provázen telefonátem o koupi míchače :) 2.díl: Snad ještě lepší než první, video s Listerem-otcem Listerovi-synovi je nepřekonatelné :) A Čínská tichá pošta taky není špatná 3.díl: Trošičku slabší, Ježíš mi tam nějak nepasoval, ale přesto velmi dobrý díl. 4.díl: Protokoly o nehodě, duet Kryton-Kocour, zkrátka skvělý další díl. 5.díl: 5. díl mi přišel trochu nudnější, kromě automatů mi na něm moc věcí vtipné nepřišlo...snad se to v dalším díle zase spraví. 6.díl "Ty pomlouváš můj druh řečma jako: jste posedlí soubojema napříč časem a prostorem. A proto tě vyzývám na souboj napříč časem a prostorem" pro změnu zase vydařenější díl, jako vždy jsem se nasmál. Teď už jen čekat na XI. sérii :( 100%(24.10.2012)

Setkání s Ježíšem, Listerovo kázání vlastnímu synovy, Rimmerova pravda o otci, Kocour a jeho posedlost šňůrkami, Kryton a jeho posedlost ručníky. Nechybí konverzační, ale ani situační komika. Když Kryton leští a suší příbory, prostě nejde se nesmát. To děje nám více vstupují automaty na jídlo a jejich role není rozhodně okrajová. Setkáme se i s dalšími rasami, dokonce si prožijeme i jednu galaktickou bitvu. I když je sem tam použit digitální trik, který ukazuje, že tohle je přece jen novější verze starého známého, je to právě to staré známé, co nás dostane. I když je hercům už docela dost (Chris 53 let, Craig 49 let, Robert 57 let a Danny 53 let) na jejich energii to není vůbec vidět. A vlastně ani na nich samotných. Nevím čím to, ale jako kdyby od deváté série omládli. Přeji jim úspěch a doufám, že se dočkáme ještě jedenácté série. Snad nezůstane ani u ní. "Červený trpaslík" dál bude lákat nové diváky a já tomu budu jen rád. Tenhle humor a tihle lidé si je zaslouží.(19.11.2013)

Těžko říct, jestli je to horší, než původní Trpaslík. O mnoho zřejmě ne. Poslední dva díly už mi sice přišly lehce slabší, ale to nevadí, odpuštěno. Proč dávám jen čtyři hvězdičky, když to není horší? Ony totiž jednotlivé díly Trpaslíka mi nikdy nepřišly tak "kulervoucí", že bych se smál, až bych z židle padal. Mám moc rád ten seriál jako celek, ale šest dílů z tohoto mého velmi oblíbeného celku na pět hvězd nestačí, k tomu je potřeba dílů 48.(1.7.2013)

Červený trpaslík se vrátil vší parádou (já vím, já vím, u Kocoura to ani jinak nešlo) a desátá série je prostě radost. Čtvrtá epizoda Zapletení je sice na můj vkus zapletená až příliš, ale přinejmenším tři díly (s Ježíšem, s Listerovým a Rimmerovým otcem) se nebojím zařadit k tomu nejlepšímu, čím kdy Trpaslík na divácké bránice zaútočil.(7.7.2016)

Je k smíchu, jak sem po prvním díle všichni napálí hodnocení. Ale těchto uživatelů lepší si nevšímat, protože jejich objektivita je nulová. Také miluji Trpaslíka a po prvním díle bych mu také nejradši vrazil hodnocení, a to plné. Vtipy vtipné. Navyknul jsem na dubbing a tak trošku neskousávám originál, ale to se časem zlepší. Prostředí... no na Trpaslíku je to sice takové tmavé a špinavé, ale i tak je to jiné než dřív. Jinak je naše stará dobrá posádka zase ve formě a já si připoměl jak umí tenhle seriál pobavit. Hodnocení si nechám, až to skouknu celé, aby to bylo opravdu objektivní a ne euforické "juchůůůů už to jde hodnotit...jeb tam s tim!" ... no a je to jasný. PLNEJ !!!(6.10.2012)

• - Premiéru první epizody desáté řady sledovaly na televizní stanici Dave 2 miliony diváků. (gogos)

• - Ve 3. epizodě s názvem „Lemon“ je dálkový ovladač k omlazovací sprše ve skutečnosti laserový dálkoměr. (Wade)

• - V posledním díle série s názvem "The Beginning" si Lister (Craig Charles) utahuje z Rimmera (Chris Barrie), že v okamžiku své smrti volal maminku. V 6. díle 1. série se však Lister dozví, že Rimmerova poslední slova byla: "Polévka Gazpacho". (teemaker)