Červený trpaslík - Série 1

(série)
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 2 h 58 min (Minutáž: 29–30 min)

Epizody(6)

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Jak dlouho jsem byl v tý stázi?“ „No, nemohl jsem tě pustit, dokud radiace nedosáhla bezpečné úrovně.“ „Jak dlouho?“ „Tři miliony let.“ „Tři miliony let?! Mám furt knížku z knihovny.“ ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Kde jsou všichni Holly?" "Všichni jsou mrtví, Dave." .... Původní prapočátek nejgeniálnější kosmický grotesky ve vesmíru. U nespočtu pasáží jsem se obával, že se utopím ve vlastních slzách smíchu.... "Promiň, ale jsem vysoce inteligentní lodní počítač, ne tvoje máma." ()

• Od začátku seriálu jsou pravidla ohledně hologramu na palubě taková, že nelze mít více než jeden hologram na palubě současně. V tomto díle se pravidla náhle mění a je možné mít hologramy dva při vypojení nepotřebných elektronických spotřebičů. Je ale s podivem, že posádka této možnosti již nikdy v budoucnu nevyužije, například pro přivedení zpět důstojnice Kochanské. (Alfréda)
  • V epizodě můžeme vidět odkaz na film Občan Kane (1941). Na nahrávce své smrti Rimmer (Chris Barrie) prohlási v closeupu na ústa „polévka gaspacho“ a následně vidíme padat sněhové těžítko, podobná scéna se nachází v úvodu filmu Občan Kane, akorát zde slyšíme slovo „rosebud“. Také v tomto díle jdou Lister (Craig Charles) s kocourem na tento film do kina. (MatyasF)