Červený trpaslík - Série 1

(série)
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 2 h 58 min (Minutáž: 29–30 min)

Epizody(6)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Kde jsou všichni Holly?" "Všichni jsou mrtví, Dave." .... Původní prapočátek nejgeniálnější kosmický grotesky ve vesmíru. U nespočtu pasáží jsem se obával, že se utopím ve vlastních slzách smíchu.... "Promiň, ale jsem vysoce inteligentní lodní počítač, ne tvoje máma." ()

HellFire

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Jak dlouho jsem byl v tý stázi?“ „No, nemohl jsem tě pustit, dokud radiace nedosáhla bezpečné úrovně.“ „Jak dlouho?“ „Tři miliony let.“ „Tři miliony let?! Mám furt knížku z knihovny.“ ()

• Od začátku seriálu jsou pravidla ohledně hologramu na palubě taková, že nelze mít více než jeden hologram na palubě současně. V tomto díle se pravidla náhle mění a je možné mít hologramy dva při vypojení nepotřebných elektronických spotřebičů. Je ale s podivem, že posádka této možnosti již nikdy v budoucnu nevyužije, například pro přivedení zpět důstojnice Kochanské. (Alfréda)
  • V epizodě můžeme vidět odkaz na film Občan Kane (1941). Na nahrávce své smrti Rimmer (Chris Barrie) prohlási v closeupu na ústa „polévka gaspacho“ a následně vidíme padat sněhové těžítko, podobná scéna se nachází v úvodu filmu Občan Kane, akorát zde slyšíme slovo „rosebud“. Také v tomto díle jdou Lister (Craig Charles) s kocourem na tento film do kina. (MatyasF)