Reklama

Reklama

Červený trpaslík - Série 1 (1988) (série)


Sebevědomí a Mindrák (S01E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Confidence & Paranoia
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 30 min

Obsahy(1)

Nekonečné prostory Červeného trpaslíka nejsou pro naše hrdiny bez nebezpečí. A tak se jednoho dne stane, že Lister neopatrně vstoupí do zamořeného prostoru a onemocní podivnou chorobu. Jedním z jejích příznaků je, že se zhmotňují jeho představy a sny. Mimo jiné se zhmotní jeho Sebevědomí a jeho Mindrák. A Sebevědomí mu radí, kde najít disky, které před ním Rimmer schoval, aby si nemohl vyrobit hologram zbožňované Kochanské... (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

Yarwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ano, většina z nás to má v sobě - věčné pochybnosti a záchvěvy statečnosti, je to jako jing a jang nebo také jako Sebevědomí a Mindrák. A zatímco Lister si užívá svého Sebevědomí, zatímco jeho Mindrák se spíš přátelí s Rimmerem a Holly se baví čtením detektivek, nenechají chudáka Kocoura ani najíst, natož vyspat. Kromě Kocourovy zábavné zahleděnosti do sebe bych vyzdvihl ještě Rimmerovo cvičení salutování...:) ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Rimmere, láska je..., láska je to, čím se lišíme od zvířat." "Né, Listere, od zvířat se lišíme tím, že nepoužíváme jazyk k čištění genitálií." .... Aneb kam se hrabou psychologická dramata... "Minulý týden jsme objevili hybernované tělo magnáta Alberta Nimmbela. Byl vystřelen do vesmíru v naději, že se setká s formou života, která by dokázala vyléčit jeho hroznou nemoc. Probudili jsme ho, vysvětlili mu, že jsme poslední existující loď s lidskou posádkou a chceme mu jenom říct, že mu nemůžeme pomoct. Rozzuřil se a téměř okamžitě zemřel... Některým lidem prostě nevyhovíte." ()

Zajímavosti (1)

  • Od začátku seriálu jsou pravidla ohledně hologramu na palubě taková, že nelze mít více než jeden hologram na palubě současně. V tomto díle se pravidla náhle mění a je možné mít hologramy dva při vypojení nepotřebných elektronických spotřebičů. Je ale s podivem, že posádka této možnosti již nikdy v budoucnu nevyužije, například pro přivedení zpět důstojnice Kochanské. (Alfréda)

Reklama

Reklama