Reklama

Reklama

Červený trpaslík - Série 1 (1988) (série)


Já na druhou (S01E06)

(epizoda)
  • Velká Británie Me²
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 30 min

Obsahy(1)

Na Červeném trpaslíku se dějí věci: Rimmer se stěhuje ke svému druhému hologramovému já, nadšen tím, že v něm konečně získal důstojného a stejně smýšlejícího společníka. Ovšem jen do té doby, než zjistí, že jej Rimmer dvě začíná nepříjemně sekýrovat a honit. A tak zatímco Lister vychutnává klid a samotu, mezi oběma Rimmery roste napětí a rodí se nenávist. Brzy je jasné, že pro oba dva není na lodi místo... (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

Yarwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skoro jsem si myslel, že z pohledu Trpajzlíka se bude jednat o spíše podprůměrný díl (= obecně minimálně nadprůměr), ale - ALE - polévka gazpacho je prostě legendární, mnohokráte jsem ji Red Dwarfem nepolíbeným převyprávěl, na tohle prostě nemohu nikdy zapomenout - stejně jako Rimmer. Tady prostě musím vytasit i mimořádnou pátou hvězdu. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Áh. Dneska vypadám opravdu k světu! Vypadat o chloupek líp, tak mě zakážou!" ... Kocour a jeho vály je kapitola sama o sobě, stejně tak ty Rimmerovy (gazpacho), a nejen. Jeho gesto s hláškou o McGrutterové používám neustále.... "Vše, co o ní potřebuješ vědět je to, že jsem ji sklátil!" ()

Zajímavosti (1)

  • V epizodě můžeme vidět odkaz na film Občan Kane (1941). Na nahrávce své smrti Rimmer (Chris Barrie) prohlási v closeupu na ústa „polévka gaspacho“ a následně vidíme padat sněhové těžítko, podobná scéna se nachází v úvodu filmu Občan Kane, akorát zde slyšíme slovo „rosebud“. Také v tomto díle jdou Lister (Craig Charles) s kocourem na tento film do kina. (MatyasF)

Reklama

Reklama