Červený trpaslík - Série 2 (1988) (série)

Kryton (S02E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Kryten
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 28 min

Holly zachytí nouzový signál ztroskotané vesmírné lodi, na jejíž palubě zůstal robot Kryton a – podle toho, co hlásí – tři (při katastrofě lodi sice zraněné leč stabilizované) členky posádky. Perspektiva, že po třech milionech let uvidí zase ženskou, naše tři hrdiny vybudí k nebývalé aktivitě a nemohou se dočkat kýženého setkání. (Česká televize)

Yarwen

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdo viděl tento díl a je živý, ať zvedne ruku! A nezáleží na tom, jestli má šest bradavek, nosí boty, jež způsobily chemický poplach, nebo mu přezdívají dinosauří kůže. Přelomový díl, kterým se dostává Kryton mezi posádku a zároveň skvostný začátek druhé série. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Můžeš mu říkat debile, nebo blbče, nebo hovado, a když k němu chceš být opravdu milej, můžeš mu říkat KRE-TÉ-NE." ... Aneb jak se na scéně poprvé zjevil Kryton.... "Co to je?" "Vaše trenýrky, pane Davide." "Né, to ani náhodou, tyhle jdou ohnout." ()

• Hostující David Ross se sice v roli Krytona do seriálu nevrátil, byla mu ale ponechána hlasová role toustovače Švitorky v několika následujících epizodách. (Alfréda)
  • Jedná se o první epizodu, která má ve svém názvu androida Krytona. (SONY_)