Červený trpaslík - Série 2 (1988) (série)

Díky za tu vzpomínku (S02E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Thanks for the Memory
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 28 min

Na Červeném trpaslíku se slaví výročí Rimmerovy smrti, kterážto oslava všechny velice společensky unaví. A když se z ní proberou, zjistí, že se jim kamsi ztratily čtyři dny, během nichž se muselo něco stát, protože Lister i Kocour mají zlomenou nohu, je dokončena předtím nedokončená skládačka a ztracena černá skříňka. V tuto chvíli ovšem ještě nikdo netuší, jaké další šokující objevy je čekají. (Česká televize)

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak tahle epizoda mě minula obloukem. Popravdě jsem spíš měl pocit, že sleduji hodně dlouhý úvod k jiné epizodě, než samostatnou epizodu. Furt jsem čekal, kdy se to konečně pořádně rozjede a ony místo toho byly závěrečné titulky... Ne, že bych se občas nebavil, ale stejně... Tak snad to byla jenom nějaká výjimka a příští epizoda bude opět skvělá. Slabé 3* ()

waits

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Lister: No a co. Zatim jsi nepotkal tu pravou. Rimmer: Ne, to nepotkal, Listere, nepotkal jsem ji a třeba by se našli tací, kteří by tvrdili, že vzhledem k tomu, že lidstvo už neexistuje a navíc tváří v tvář tomu, že jsem skonal, dalo by se z toho usuzovat, že jsem tedy drobínek zaspal." Český dabing i překlad na originálu nic neubírají. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Co to je?" "To je dort ve tvaru klíče. Byl totiž mechanik, víš?" "To je opravdu vtipné. Kdyby dělal třeba pošťáka, mělo by to tvar obálky, že?" "Jo!" "Kriste pane! Ještě, že nedělal gynekologa." .... Holly, Holly, já tě žeru. V podání Miroslava Táborského se zaslouženě stal legendou. A opilý Rimmer je tak absurdní záležitostí, že to prostě musí být pravda. Legendární a bezchybná epizoda. Faktor pařby je 5. Ouu jéé... (https://www.youtube.com/watch?v=yv8fwn5nR3I)... "Dodatek: Zásob jídla máme hodně. Dost na to, aby vystačilo třicet tisíc let. Došla nám ale pěna na koberce." ()

• Rimmer (Chris Barrie) při vybavování si Listerových vzpomínek prozrazuje, že on i Lister mají operované slepé střevo. Lister (Craig Charles) má ale slepé střevo až do 6. série, kdy mu jej vyndá z těla Legie. (Alfréda)