Červený trpaslík - Série 2 (1988) (série)

Queeg (S02E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Queeg
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1988, 30 min

Palubní počítač Holy nedokáže zabránit srážce lodi s meteoritem. A to je poslední kapka do poháru trpělivosti záložního počítače jménem Queeg, naprogramovaného tak, aby v případě hrubé nedbalosti převzal velení lodi. Queeg 500 se tedy objeví a zavede na palubě Červeného trpaslíka tvrdý drill. Takže všichni členové posádky s nostalgií vzpomínají na zlaté doby za Holyho... (Česká televize)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Jsi užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu!" .... Aneb jedna z nejlepších epizod. Holly je jednoduše špičková postava, která vždy pronese nějakou tu perlu, jež se vám jednoduše vryje do paměti, a nepřekonatelný dabing Mirka Táborského to jenom dokazuje.... "Zvol si hru." "Šachy." "Jakoukoli hru, jen si vyber!" "Šachy." "Dáma, poker, cokoli!" "Šachy." "Dáma, člověče, nezlob se..." "Šachy." "Monopoly, třeba tě nechám začít..." "Šachy!" "Asi chceš hrát šachy." ()

Franta

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Tento díl vyniká všemi přednostmi Červeného trpaslíka, jako jsou herci, provedení a samozřejmě originální nápad. Ke všemu navíc obsahuje nečekaný zvrat na konci, který rozhodně není v seriálovém světě běžný. Pokud hledáte díl, na který se chcete podívat, tak tento rozhodně doporučuji. ()

Yarwen

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pořád si říkám, kde je Kryton? V úvodu druhé série se stal členem posádky, ale v těch dalších byl naprosto vygumován. Tady měli tvůrci zařadit první díl spíše jako šestý. Za trest by si zasloužili tři míle v omdleném stavu.:) Holt nic není zadarmo a dokonce i Kocour musí přiložit své pěstěné ruce k dílu, aby dostal nějakou tu rybu k jídlu. Opět spousta skvělých hlášek a jedno velké poučení na závěr - nezlobte Hollyho! ()

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Geniální díl. Tady jsem se fakt bavil celou dobu a i ten zvrat na konci mě naprosto dostal a měl jsem u něj úplně stejný výraz, jako celá posádka :D Takže ten plný počet je u mě jistý. 5* ()

• Začátek šachové partie mezi Queegem a Hollym nedává smysl. První tah Queega pěšcem na E4 ještě ano, je to tradiční zahájení, následující Hollyho a pak i druhý Queegův tah už jsou nemožné. (awful)