Červený trpaslík - Série 3

(série)
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1989, 2 h 45 min (Minutáž: 27–29 min)

Epizody(6)

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Upřímně, Červeného trpaslíka potkalo to, co Ajťáky - po dvou sériích se to vyčerpalo. Tři díly jsou sice povedené, ale ani jeden se nevyrovnám těm z předchozích sérií. A už i mě osobně to přestává bavit. Čtvrtou sérii zkusím určitě, třeba se to zase odrazí jako u Peep Show, ale bůhvíjaké naděje do toho nevkládám... Btw ono to není ono i bez Hollyho (toho plešatého chlapa), ten mě vždycky bavil ze všech nejvíc a ta blonďatá žena Holly co tam je místo něj mě moc nebaví... Podrobněji u komentářům k jednotlivým epizodám. Slabé 4* ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Sága pokračuje. Tři miliony let v budoucnosti Dave Lister, poslední žijící člověk, otěhotní po románku se svým ženským já z paralelního vesmíru. Porodí dva chlapce. Protože však dvojčata byla počata v paralelním vesmíru s odlišnými fyzikálními zákony, trpí extrémně zrychleným růstem. Oba dosáhnou osmnácti let tři dny po svém narození. Aby jim zachránil život, vrátí je Lister do vesmíru jejich původu, kde mohou žít normální život. Tedy pokud je normální, když je váš otec žena a vaše matka muž a když je vám osmnáct let tři dny po narození." ... Tohle prostě nikdy nezestárne. Veledílo, u něhož je brečet a dusit se smíchy nad nezapomenutelnými scénami a hláškami ("Boloňské špagety!") očekávanou stálicí. Nejlepší epizodou je bez debat Pozpátku. Jednoduše: bezchybné, legendární a nahláškované k prasknutí... "Představte si to: Najednou vám zalezou kulky zpátky do těla a budete moct leda zpívat soprán ve školním sboru." ()

• V úvodní sekvenci této epizody si můžeme přečíst, že Kryton (Robert Llewellyn) se vydal hledat planetu S3, kde by si mohl splnit sen a pěstovat vlastní zahradu. Naboural ale do asteroidu a zničil tak Listerovu vesmírnou motorku. Posádka Červeného trpaslíka jej po nehodě našla, opravila a přestavila, a přijala za trvalého člena posádky. Ona oprava po nehodě měla vysvětlit změnu vzhledu Krytona, kterého hrál jiný herec. Nic z výše uvedeného nezazní v českém dabingu a anglický text jen rychle proletí na obrazovce. Informace tak mohla českému divákovi snadno ujít. (Alfréda)
  • Úvodní sekvence rolujícího textu na pozadí vesmíru odkazuje na ságu Star Wars. (Alfréda)
  • Rimmer (Chris Barrie) vypráví Listerovi (Craig Charles), že první sex měl s dívkou jménem Sandra. Jedná se buď o chybu v seriálu nebo Rimmer záměrně lže, a to i navzdory faktu, že v epizodě Díky za tu vzpomínku (1988) se Listerovi přizná, že se miloval jen jednou, a to s Ivonne McGruderovou, členkou paluby Červeného trpaslíky a přebornicí v boxu. Lister tak pravdu zná a překvapivě na smyšlenou historku se Sandrou nijak nereagoval. (Alfréda)