Reklama

Reklama

Červený trpaslík - Série 3 (1989) (série)


Poslední den (S03E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Last Day
Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie, 1989, 27 min

Obsahy(1)

Každý den přináší posádce Červeného trpaslíka nové zážitky. Ten, který je čeká teď, však má být nad jiné smutný. Neboť poštovní modul přináší zprávu, že Kryton, který se mezitím stal neodmyslitelnou součástí lodi, dosloužil a bude nahrazen jiným, výkonnějším modelem. Kryton je jako správný android se svým osudem smířen, neboť věří, že přijde do křemíkového nebe. Lister ovšem horečnatě přemýšlí, jak Krytonově autodestrukci zabránit – nebo jak mu alespoň jeho konec zpříjemnit. A rozhodne se uspořádat parádní mejdan... (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

waits 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Perfektní díl. LISTER: Nechci říct něco nevhodnýho, ale to je absolutně na hlavu padlý. Neexistuje žádný „křemíkový nebe“. KRYTON: A kam přijdou všechny kalkulačky? LISTER: Nikam! Umřou. To je konec. KRYTON: Copak Vy nevěříte, že Bůh je všech věcech? Vy nejste panteista? LISTER: Jo, ale nemyslím, že v tom jsou přístroje v domácnosti. Nejsem fénteista! Stroje nemaj duši. Kompjůtry a kalkulačky nepřijdou do nebe. Neexistujou fény s křidýlkama, co seděj na obláčku a hrajou na harfu! KRYTON: Ale ovšem, že ano! Jak je přece psáno v Elektronické bibli: „Vlak bude pobývat s větrákem.“ To dá přece rozum. Kdybychom se nemohli těšit na něco lepšího, proč by proboha přístroje celý život tak oddaně sloužily lidem? To by byla opravdu hloupost! LISTER: Jo, máš pravdu. Jasně. Křemíkový nebe. KRYTON: Nebuďte smutný, pane Davide. Na výsostech bude duše má jásat a plesat. LISTER: Jenom pro zajímavost, je křemíkový nebe to samý jako je lidský nebe? KRYTON: Lidské nebe? Co Vás nemá. Lidé nepřijdou do nebe! Ne. To si jenom, jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili! ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Možná že potřebuje radu." "Od tebe?" "Dělal jsem na lince důvěry." "Já vím. Jedno dopoledne." "Déle jsem to nevydržel." "Nedivím se ti. Volalo ti pět lidí a všichni spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo." ... Ach Bože, tenhle seroš je tak boží. Děkuji ti za tento skvostný dar! ... "Pamatuji si přesně na svůj první francouzák. Jednou v noci jsem se probudil a zjistil jsem, že mi někdo jezdí v puse jazykem. Byl to strejda Frank. Spletl si mě s maminkou." "Já nikdy maminku neměl..." ()

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Vzpomínám si, jak jsem se prvně opil. Na školním vejletě v Paříži. Vyžahnul jsem pár flašek červenýho patoku a pak jsme šli na Eiffelovku. Nahoru jsem se vyškrabal, ale pak už to chtělo ven. Zřejmě to přistálo na Montmartru. To je přes deset kiláků! Říká se, že to ňákej pouliční malíř prodal texaskýmu turistovi, řekl mu, že je to pravej Jackson Pollock!" ()

Zajímavosti (1)

  • Kryton (Robert Llewellyn) nového androida přelstí pomocí lži, když mu schválně řekne, že křemíkové nebe neexistuje, i když je přesvědčen o opaku. Ve skutečnosti ale Kryton ještě neumí lhát, jelikož Lister ho to bude teprve učit, a to v první epizodě následující série. (Alfréda)

Reklama

Reklama