poster

Červený trpaslík - Série 11 (série)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2016, 2 h 51 min (Minutáž: 27–30 min)

Režie:

Doug Naylor

Scénář:

Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore

Zvuk:

Keith Nixon

Kostýmy:

Howard Burden
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  ***

  Překvapivě dobré, čekal jsem něco podstatně horšího a vyčpělejšího. Nicméně těch několik skutečně dobrých gagů a vzájemného popichování nezakryje skutečnost, že pánové už mají svá léta a někdy tak moc už jejich narážky a problémy nezapadají, resp. se poměrně dost recyklují nápady z předchozích sérií. Je to nastavovaná kaše. Překvapivě sice chutná, ale přesto jen nastavovaná.(6.11.2016)

 • gudaulin
  ****

  Autorská dvojice Grant a Naylor po 30 letech práce na Červeném trpaslíkovi dobře ví, co funguje a co si mohou dovolit použít. Problém je v tom, že jejich humor se dá označit za pubertální nebo taky študácký, prostě humor pro mladou generaci, který by měl být sdělovaný optimálně taky příslušníky mladé generace. Červený trpaslík z konce 80. let měl ideálně utvořenou posádku, aby zafungovala na teenagery i ty mírně odrostlé jejich věku. Pokud hlášky chrlí pánové, kteří se pomalu a jistě blíží důchodovému věku, už má divák pocit, že to z jejich úst působí lehce nepatřičně. Tady je vidět rozdíl mezi animovaným seriálem Simpsonovi, kteří se také blíží 30. výročí své existence, ale není to na nich naštěstí nijak poznat. Pokud hrají skuteční herci, jeden by s ubíhajícími dekádami čekal nějaký vývoj jejich postav, naplnění některých cílů a vytýčení jiných. Pokud se nad tím hlouběji zamyslíte, tak by vám vlastně těch čtyř nešťastníků v hlubinách vesmíru mělo být líto. Celkový dojem: 75 %.(9.12.2018)

 • giovanni3
  ***

  Červený trpaslík je asi můj nejoblíbenější seriál. 1-8 série je sázka na jistotu a je vesměs jedno jaký díl si člověk zapne. 9.série byla slabá, ale návratová. 10. už se tvářila, že by to mohlo být do budoucna lepší. Ale tato 11. série je tedy pro mne zklamání... Ano je tu pár dobrých vtípků napříč díly, ale kdybych je všechny vzal tak by postačily v 1-8 sérii na 1-2 díly... A zde jsou rozloženy do 6 dílů. Dále je zde x vtipů co opět vyloženě recyklují staré díly. Rimmer má fakticky jeden výraz celou sérii. Z Krytona se dělá karikatura sebe sama (ta růžová to dorazila)... veškerá technika se tlačí "hypermoderně" ač se tím vytrácí duch samotného trpaslíka a té doby... A když už nemají kde brát, tak tam sypou pomalu do každého dílu nějakou postavu/rasu navíc.. Vždy byl trpaslík o pustém vesmíru kde nikdo není. Jednou za x dílů se narazilo na nějakého replikanta, opuštěnou loď atd.. zde to je v každém díle něco. Dokonce se i vezme legendární Polymorf, který se zrecykluje a "zprasí"... Bohužel jen 3z5... Doufám, že se potvrdí reference na 12.sérii, která má býtprý hodně povedená.(8.1.2019)

 • gogos
  *****

  Jedenáctá série zabodovala.První díl se možná trošku hledal a poslední díl je naopak něčím, což už bylo několikrát viděno, avšak zbylé čtyři epizody, především pak třetí a čtvrtý díl, jsou naprosto parádní a dávají vzpomenout na zlaté trpaslíkovské časy. Hoši jsou stále ve formě, pár nových nápadů taky najdeme a hlavně působí nová řada jako zábavný celek. Už se nemůžu dočkat další řady.(10.1.2017)

 • kaylin
  ****

  První díl jedenácté série mě tolik nedostal a bál jsem se, že tohle bude celkově propadák, ale nakonec se ukázalo, že nostalgie zafungovala. A nejenom nostalgie, ale také skutečnost, že to je místy pořád neskutečně vtipné. Navíc nechybí ani sem tam nějaký ten promyšlený scénář, který nás vrací k původním sériím.(29.11.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace