Dávat a brát (S11E03) (epizoda)

Give and Take

Zvuk:

Keith Nixon

Kostýmy:

Howard Burden

Suverénně nejlepší epizoda 11. série a když opomenu první díl série desáté, tak jednoznačně nejlepší díl Červeného trpaslíka od roku 1998.Všechno jako za starých časů...takový mix mezi Epidémem, Inkvizitorem a Karanténou.Poprvé od konce osmé série jsem se díval s tím blaženým výrazem....tohle je Trpaslík!!!(9.10.2016)

"Lepší výběr je i v obludáriu.." ;)(22.12.2018)

Společně se Samsarou nejlepší epizoda 11.série. Skvělá zápletka, výborný humor, dialogy, atmosféra,cestování časem, zmatky...Give and Take je prostě naprosto geniální a nejvíc ze všech epizod 11.série se blíží stylu sérií klasických, jako by z ní přímo vypadla. Za mě opět absolutní spokojenost. Ale SVÁČA by klidně mohl dosta víc prostoru, jelikož byl naprosto výborný. 100%.(2.11.2016)

"A když jsem se probudil, byla pryč, a César salát taky. Navíc dřív získala tu zelenou pastelku!" "Proč jsi vždycky tak pomalej? To už i francouzští šneci s přelámanýma nohama jsou rychlejší než ty." ___ Aneb jak Lister s kumpány v hlubokém vesmíru nové ledviny hledal. ___ "Když mi tu ledvinu nedáš a já pak umřu, víš jak ti bude?" "Rozhodně líp než tobě. Navíc ten robot není pravý medi-chirurg, ale automat na kešu tyčinky!"(7.4.2020)

Tak tady se konečně zase poctivě perlilo! Výtah, ledviny, Kocourova sobeckost. Rimmerova psychoterapie s automatem na sladkosti, cesta časem, zase všechny poctivý atributy Trpasíka :) Něco k dobru: "Máte problém s ledvinami." "Jakej problém?" "Žádné nemáte!" Anebo ještě lepší: Lister: "Jak ti teď funguje lhací režim?" Kryton:"Jsem teď zběhlý ve všech klamavých uměních. Mohl bych řidit FIFA!"(23.2.2020)