Citróny (S10E03) (epizoda)

Scénografie:

Michael Ralph

Kostýmy:

Howard Burden

Komentáře uživatelů k epizodě (10)

Lister: Stromy. Tohle je možná Země! Kocour: Země, s vámi jsme pořád na Zemi. Vidíš stromy a hned je to Země. Kdo říká že tohle není planeta osídlená nahýma bojovýma kočkama které mě musí potkat abych je pomiloval?(12.6.2018)

"Pakliže spatříš Jidáše, laskavě mu vyřiď, že budu v krčmě, popíjeti vino ve velké hojnosti dokud moje nohy nezatančí tanec novorozeného velblouda! A pak se má mysl obrátí k temným chlípným myšlenkám, a počnu dychtit po obcování se sousedovic volem!" "Tím ale porušíš desáté přikázání." "A jestliže vybyde čas, budu dychtit i po jeho oslu, prohlásím jej za nové božstvo a začnu se mu klanět!" ___ I v rámci starších dílů se bez sebevětších debat a více než patrné konkurence jedná o jednu z nejlepších epizod seriálu, a zároveň slouží jako flagrantní pojítko k zřejmému faktu, že Červený trpaslík je bezednou studnicí nejen ryze komediálních invencí a esenciální břitké iniciativy britského humoru - ve zdejším případě týkající se ujetých eskapád Ježíše Krista. Zemřel jsem smíchy - a posléze byl znovuzrozen. ___ "To snad nemůže být Ježíš!" "A jak by byl asi tak starej?" "Když vezmeme v úvahu, že se nacházíme v roce 23 po Kristu, z logaritmických vzorců usuzuji, že mu bude asi.... 23 let." "Vždyť se na něj jen podívejte, podle těch sandálů bych toho spirituálního hipíka poznal kdekoli!" "Jdu si požádat o autogram!"(6.4.2020)

Už asi nebude moc historických postav, které by Červený trpaslík vynechal. I když je pravda, že některé už se opakovali.(19.6.2017)

Nejlepší díl celého obnoveného Trpaslíka (včetně 12. série), čistých 100%(28.4.2018)

Vrcholně epická záležitost napříč všemi řadami za léta 1988-2017. Nejlepší díl "nových sérií" 9 až (zatím) 12 a určitě TOP3 vůbec. Naprostá klasa - 5 *****.(28.9.2019)

Druhý nejoblíbenější díl série. Ať žijí švédští výrobci, aneb udělej si sám!(8.5.2018)

Tohle je i v kontextu starých sérií díl, který patří do mé top 3.(11.10.2017)

Narozdíl od prvních sérií, tento díl jsem při hodnocení viděl teprve podruhé...nicméně pamatuju si jej, jako by byl jeden z těch kultovních prvních!! :) Dozvídáme se o tajných letech Ježíše Krista a o tom, že Jidáš byl možná Kristův brácha a v neposlední řadě, že v roce 23 po Kristu se nepoužívaly v Indii tašky... :D(19.4.2020)

Pro mne osobně je tento díl TOP. Nemá chybu.(8.11.2017)

• risker

„Kde udělali voli chybu? Vždyť měli všechno a zahodili to."(7.9.2020)