The Promised Land (S13E01) (epizoda)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2020, 1 h 30 min (Alternativní: 2x45 min)

Doug Naylor

Doug Naylor

Kostýmy:

Howard Burden

Největší radost mi udělal návrat Hollyho. Je je škoda, že dostal tak málo prostoru. Jinak Červený trpaslík v staré dobré kvalitě, jak ho asi mají všichni rádi. Nicméně bylo místy znát, že je to na sitcom asi dlouhý formát. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak mezi Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére byla jedna hodinová speciální epizoda. Byla dobrá, ale prostě to kvůli délce nebylo ono. Podobně jako tady. Jinak není, co bych měl, kvalitní porce zábavy, která potěší každého!(12.4.2020)

No co na to mám říct? 90 minutový special legendárního sitcomu nebyl žádný opus magnum, ale taky neurazil. Mělo to pár momentů, které vycházejí ze základu, to jest Lister vs. Rimmer ("Act like a God? You scarcely mastered human."), pár hlubších chvilek jako Rimmerova existenciální krize a Listerova analogie o měsíčním svitu.... a celkově bylo opět fajn se zase dostat chvíli na tu palubu, která, jak jsem poznamenal během projekce, je zkrátka zdrojem nevyčerpatelných a nových příběhů, vždycky se dá vrátit na tu palubu do jednoho z těch dní a nebo linií, nebo si pohrát s časovou linií a vrátit se do toho realmu, kdy Lister prostě je jedinej člověk na lodi, kocour se tam někde potlouká, Kryton uklízí a Arnold se zabývá nějakou banální kravinou, se kterou si neví rady, ačkoliv předstírá, že ji plně chápe. Asi překvapivě nejvtipnějším elementem byl návrat Hollyho.(11.4.2020)

Odvážný tvůrčí krok ve změně formátu (respektive využití přímé linky napříč 90 minutami s umělým smíchem), jemuž nedochází dech a s přehledem drží vysoko nastavenou laťku od prvního prolezení skrz kočičí dvířka až po Krytonovo prospání zřejmě nejdůležitější výpravy téhle posádky. Bylo to hrozně fajn a vlastně to jediné, co mi pořád v přicházejících epizodách chybí, je nějaké pořádné dořešení Kochanské. To mi Robe a Dougu netvrďte, že jste s ní už vážně skončili!(7.6.2020)

Kompletní posádka (včetně Hollyho) přes třicet let od prvního dílu seriálu, to je něco co se povedlo asi jen originální posádce Star Treku. Delší čekání na první (a poslední?) RD film od poslední série se vyplatilo. Film není úplně dokonalý a má par hluchých míst, dal by se mírně zkrátit, ale celkově je výborný. Nebýt to RD tak bych nejspíš tu pátou nedal (tu spíš za nostalgii, stejně jako u STVI). Vždy jsem litoval, že kočičí lid nedostal víc prostoru a tady se to konečně povedlo i s úroky. Jen mě trochu překvapilo, že Kocour zůstal prakticky chladný když měl na palubě dvě kočky. Na IMDB druhý den po premiéře zatím 8.1/10 Smeghead by day, superhero by night(10.4.2020)

Vynikající. Ostatně nic jiného jsem ani nečekal. Začátek je naprosto fenomenální a jde o přehlídku klasických vtipů, ale také zcela nových debat, a ačkoliv to nakonec na chvíli ustrne a lehce poklesne, celá druhá polovina je zase fantastická a natřískaná geniálními fóry. Skvěle zvládnutá byla i Rimmerova existenciální krize, na jehož konci se ale konečně dočkal povýšení (a pořádného!) a Listerova promluva na téma měsíčního svitu je něco, na co jsem čekal od první série a netušil jsem, že se toho vážně dočkám. A navíc se konečně vrátil i Holly! Jeho první vystoupení bylo sice trochu podivné, ale na konci už byl opět bezchybnatý a v plné formě. Ostatně jako zbytek posádky. Povedlo se to moc, kluci z Trpaslíka příběhy delší než jednu epizodu v pohodě zvládají (Zpátky v Červeném, ha!) a Země zaslíbená se povedla taktéž. Je plná nápadů, báječných fórů a zajímavého děje, který konečně všechny (s výjimkou Krytona) někam posouvá. Jen je škoda, že si ten Kocour nevrznul, když měl konečně na palubě dvě kočky (a nebyl to sen!). Od desáté série je celý seriál v nevídané formě a tenhle povedený film z ní nevybočuje. Teď už konečně zbývá jenom najít Kochanskou. "Všichni jsme přežili." - "Není možný!". Tak co je nového, chlapci? 95%. PS: Zajímalo by mně, jestli má Doug Naylor vymyšlený nějaký definitivní konec, nebo jich dostaneme ještě dalších sedm. A těším se na dabing. Snad zase nebudu čekat dva roky.(17.4.2020)