Červený trpaslík (TV seriál)

Red Dwarf

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1988–2017, 34 h 41 min (Minutáž: 25–30 min)

Ed Moore

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Rob Grant, Craig Ferguson, Brian Cox, John Sharian, Timothy Spall, Jenny Agutter, Ainsley Harriott, Sarah Alexander, Samantha Robson, Graham McTavish, Lenny von Dohlen, Robert Addie, Geraldine McEwan, Ed Bye, Ricky Grover, Howard Goodall, Paul McGuinness, Morwenna Banks, Holly Earl, David Lovgren, Anastasia Hille, David Ross, Kevin O'Brien, Lisa Barbuscia, Lucy Briers, Jack Docherty, J. Edgar Hoover (a.z.), Doug Naylor, Gary Cady, Michael Shannon, Mark Jones, Adolf Hitler (a.z.), Jeff Walker, Hilary Bevan Jones, Gordon Kennedy, Forbes Masson, David Verrey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Simon Paisley Day, Tom Andrews, Robert Nairne, Richard Ridings, Howard Burden, Rebecca Blackstone, Kevin Eldon, Lucie Pohl, Bentley Kalu, Suzanne Bertish, Frances Barber, Lia Williams, Nicholas Ball, Jane Horrocks, Matthew Marsh, Janet Montgomery, Maggie Steed, Hugh Quarshie, Fraser James, Don Henderson, Stephen Marcus, Ruby Wax, Gordon Salkilld, Lee Cornes, Angela Bruce, Anita Dobson, Imogen Bain, Adrienne Posta, Sophie Winkleman, Richard Ng, Jeremy Swift, Michelle Keegan, Sam Creed, Peter Elliott, Mark Dexter, Richard O'Callaghan, Isla Ure, Yasmin Bannerman, Noel Coleman, Stephen Critchlow, Denis Lill, Ron Pember, Dinny Powell, Jeremy Peters, Jennifer Calvert, Jack Klaff, Johanna Hargreaves, Tony Slattery, Kika Mirylees, Mark Caven, Colin Hoult, Ryan Gage, Adrian Lukis, Geoffrey Beevers, Helen George, Oliver Maltman, Johnny Vegas, Amrita Acharia, Richard Glover, James Buckley, Nick Read, Emma Campbell-Jones, David Sterne, Taylor James, Andrew Collins, David Menkin, Maria Friedman, Carl Austin, Hayley-Marie Axe (vyp.), Phil Manzanera, Tony Hawks, Keith Buckley

Komentáře uživatele Tommassi3 k tomuto TV seriálu

Není sporu o tom, že Červený trpaslík, tenhle skvostně úchylný scifi britcom, nelze nepovažovat za dokonale kultovní záležitost, kterou už kvůli její povaze musíte zkratka buď bezvýhradně milovat nebo nenávidět.. To jistě vyplývá už jednak z jeho žánrové podstaty, v důsledku vlastně parodie žánru, když navíc Red Dwarf coby televizní projekt, na něhož zkrátka nikdy nebude příliš financí stojí nikoli na nějakých efektních CGI tricích, ale bezvýhradně na dialogu, vždyť šlo také původně o skeče vysílané v rádiu, a to dialogu nesmírně funkčním, plném cynismu, odkazů, především na Star Trek, bez jehož existence by Red Dwarf buď vůbec nevznikl, nebo by získal patrně dost odlišnou podobu, a hlavně nadčasového humoru na hranici geniality a fekálního buranství.. Ne nadarmo jej vlastně u nás dodnes vysílá pouze jinoprostorová dvojka či nově Art, tedy stanice určené nám šílencům.. Proč ovšem Červený trpaslík získal tak silnou diváckou základnu právě v tuzemsku, to už by stálo za hlubší rozbor..(22.9.2015)

Skvostný britský scifi seriál, který zejména u nás platí za obrovský fenomén a kult, trpí jednou zásadní potíží, totiž neschopností tvůrců se s ním rozloučit, což potvrzují i slova Douga Naylora, který několikrát prohlásil, že si neumí představit, že jednou bude psát závěrečnou epizodu.. Nicméně ta desátá řada se opravdu veskrze hodně povedla, když svou kvalitou dala zavzpomínat na nejlepší časy slavné nadčasové série, přičemž zejména dík návratu ke kořenům, zvláště to vytěžování charakterů a staršími epizodami načrtnutých motivů mě nesmírně potěšilo, byť toto samozřejmě vyžaduje velkou divákovu znalost dříve natočeného, na druhou stranu ovšem velmi šikovně a funkčně vtahuje do děje.. Velká spokojenost..(22.9.2015)

Výtečné vnadidlo na další řadu.. Po těch obskurních pokusech o potahání trpaslíčího cecíku se nám Red Dwarf znovu důstojně rozjel..(23.12.2018)

"Musíme je pronásledovat a vzít jim tu mašinku !!" - "Abychom sami cestovali časem ??" - "Abychom znovu podložili kulečník.." ;)(22.12.2018)

"Strašidelný !!" - "Souhlasím, pane !! Právě mi přeběhl mráz po zádech.." - "To jsem byl já !! Uteklo mi maličko ležáku z plechovky.." ;)(22.12.2018)

"Lepší výběr je i v obludáriu.." ;)(22.12.2018)

"Budeš muset na svoji funkci rezignovat, Rimmere !!" - "Ale já se na ni tolik nadřel !!" - "Nedělal jsi vůbec nic !!" - "Ale šlo mi to tak dobře.." ;)(22.12.2018)

"Co to ten plecháč říkal o svým stvoření ?? Kolik že mu je ??" - "Tři miliony !!" - "Plus minus dvě doby ledový.." ;)(22.12.2018)

"Signál je slabší než záložní tým San Marina.." ;)(22.12.2018)