Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

Recenze uživatele VanTom k tomuto seriálu (4)

Červený trpaslík (1988)

"Co? Spadli jste snad z višně? Proč nespustíme obranné štíty? - To je přímo vynikající návrh! Má jen DVĚ drobné vady. Zaprvé, žádné obranné štíty nemáme. Zadruhé, nemáme žádné obranné štíty. Teoreticky jde o jednu vadu, ale považoval jsem ji za tak významnou, že jsem ji uvedl hned dvakrát." Prostě a jednoduše kult kultů. Nebyla to láska na první pohled, to zdaleka ne, ale je to láska na celý život. :-) "No, nejíme kari každý večer, jak by se zdálo. Jsem si zcela jistý, že loni v červnu jedl pan Lister pizzu. Vzpomínáte, nechutnala vám, ale pak jsem ji polil kari omáčkou a hnedle jste ji spapinkal." [Hololoď S05E01] ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Návrat Červeného trpaslíka po deseti letech se dá považovat za úkrok stranou. "Metafyzická odysea" kultovní posádky začíná klasicky (celý 1. díl), po transportu do naší reality na Zemi však nabere směr spíše fan-servisu, nejen narážkami na dřívější dobrodružství, ale hlavně pátráním po tvůrcích seriálu a existenciálních pochybách postav. Vážnost a důsledná parafráze Blade Runnera už ve 3. epizodě trochu unavuje, přesto mne minisérie potěšila a bylo hezké kluky znovu vidět. ()

Série 10 (2012) (S10)

Rok jsem si počkal na dabovanou verzi (holt síla zvyku) a rozhodně jsem nelitoval. Minimálně první dvě epizody mne naprosto rozsekaly, ale i zbytek hladce zapadl do "trpaslíkového" (nad)standardu. Prostě neuvěřitelně povedený návrat po třinácti letech (pokus o jiný přístup v Zpátky na Zemi nepočítám), jako kdyby tvůrci zůstali zavřeni ve stázi (i když nějaké porouchané, fyzické stárnutí nezastavila :-)). ()

Série 11 (2016) (S11)

Vyrovnaná série suverénně drží nastavenou "trpaslíkovskou" laťku, možná se přeci jen trochu opakuje (resp. těží ze svého odkazu), ovšem vidět staré páky užívající si životní role je k nezaplacení. Nic se prostě nezměnilo. Snad hodnocení časem zmaximalizuji, až se i z trapných fórků znovusjížděním stanou vtipné (jako už tolikrát předtím). :-) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019