Ztracené prázdniny

• Sovětský svaz Propalo leto (více)

GAVIN17

Tak hezkou vpravdě ryze klukovskou komedii jsem již dlouho neviděl, však režisérem nebyl nikdo menší než Roland Bykov. Je to příběh dvou kamarádů Valerky a Žorky, kteří jedou na hlavní prázdniny na venkov poprvé ke třem tetám. Valerka je jejich synovec a zároveň je i cyklistický šampión Moskvy. Chlapcům je čtrnáct let a dokážou si představit zajímavější prázdniny, než u starých tet. Když se naskytne možnost, Valerka i Žorka se tajně nalodí na parník, Žorka je ale objeven a poslán na břeh a nezbývá mu, než dojít k tetám, jimž se prohlásí jejich synovcem Valerijem. Na lodi je mezitím objeven i pravý Valerka a je též vysazen na břeh – přibyde i on k tetám, ale ukryje se na půdě, kam mu Źorka nosí jídlo, a koupání si odbývá za děstě u okna z půdy. A tím počne eskapáda veselých příhod a vše skončí, jak jinak, než dobře. Ony totiž ty tety jsou sportovní a hodné a tak nakonec prázdniny nebudou zkažené a kluky čeká rybaření, koupání, výlety do lesa, jeskyň, ale hlavně vesničtí kluci, u nichž si získali respekt, a více než dva měsíce prázdnin jsou ještě před nimi ! (nezapomeňte, že ruští hoši mají 3 měsíce prázdnin) Vynikající herecké výkony, spád a spousta humorných scén se prolíná celým filmem a tak rád hodnotím plným počtem bodů. ()