Sedm statečných (TV seriál)

The Magnificent Seven

Western

USA, 1998, 22x42 min

Eric Close, Michael Biehn, Dale Midkiff, Ron Perlman, Anthony Starke, Rick Worthy, Laurie Holden, Kurtwood Smith, Robert Vaughn, Ezra Buzzington, Jack Conley, Lola Glaudini, Dana Barron, Leon Russom, Joanne Baron, Dennis Burkley, Geoff Meed, Ken Jenkins, Siena Goines, Peter Firth, Ned Romero, Lenny von Dohlen, Gregory Scott Cummins, John Hawkes, Jack McGee, Jeremy Ratchford, Don Swayze, Alyson Reed, Glynn Turman, Wendy Robie, Bill McKinney, Marco Rodríguez, Kristen Dalton, Art LaFleur, Jesse Borrego, Michelle Phillips, Justin Cooper, Steve Rankin, Rick Dean, Jim Cody Williams, Robert Chapin, Jeff Kober, George Cheung, Greg Serano, Jerry Hardin, Tim Thomerson, Lyle Kanouse, Blake Adams, Sonny King, Reiner Schöne, Rebecca Cross, Kathleen Luong, Lisa Brenner, Meredith Monroe, Eric Lawson, Tim DeZarn, Bobbie Phillips, William Bassett, Debra Christofferson, Mike Moroff, Sal Lopez, Time Winters, Jesse Bob Harper, Sam Hennings, Jimmie F. Skaggs, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Laura Soltis, Anne Haney, Scott Duthie, Matt O'Toole, Boots Southerland, Tamara Braun, Daragh O'Malley, Patrick Cronin, Julianna McCarthy, Jeremy Roberts, Jack Knight, Mark Burnham, Steven J. Oliver, Pat Skipper, Tasha Tacosa, Thomas F. Duffy, Jim Lau, Bill Bolender, Kevin West, Paul Keith, Raynor Scheine, Sonny Carl Davis
  • Phobia

Kdyby si divák odmyslel název a bral to jako obyčejný americký televizní dobrodružák, hodnocení by nejspíš nebyla až tak příkrá. Zkrátka by to byl jen tuctový, westernový seriál s poměrně zajímavým obsazením, ale scénáristicky pochybnými epizodami. Leč sahat na posvátný filmový originál se rozhodně nevyplatilo:-(. Já se nad název povznést klidně můžu a označit sérii průměrem - dívat se na to dalo, ikdyž si člověk chvílemi přepadal trapně. 49%(27.11.2008)

Tento seriál má tú smolu, že každý ho porovnáva s originálom, z ktorého vzišiel a tým pádom nemá šancu na prežitie. Podľa mňa je to klasický 90-kový televízny seriál priemernej béčkovej produkcie, ktorý sa vyznačuje lepšími aj horšími časťami, ale v zásade som čakal niečo o dosť horšie. Pokiaľ nemáte čo robiť a ste fanúšikom siedmich statočných, tak vás to určite pobaví. 50 %(15.3.2018)

• Gemini

Film byl geniální, ale tím to taky mělo skončit. Ty ostatní už totiž šly s kvalitou těžce dolů, a seriál oživující legendu už nemá smysl...ale když budete ignorovat, že někdy nějaký takový film existoval (což je nereálné, alespoň pro mě), bude to další z řady seriálů typu Zorro Mstitel...(25.5.2003)

• wosho

Seriál jsem neviděl, nemohu posoudit jeho kvality. Jenže můj názor je dost tvrdy, taková nehorázná debilita producentů se nevidí každý den. Co je to mohlo jen napadnout na takový námět udělat seriál. Nejenže by neměli šanci sehnat takové parádní obsazení, ale celá koncepce filmu se na seriál vůbec nehodí. Debilové!!!!(25.6.2009)

• Gig

Ono nestačí, že vznikla zbytečná pokračování povodních Sedmi statečných. Oni musí natočit i seriál. Proč? Ještě druhé pokračování mě trochu připomělo oněch sedm, co jsou jako ten vítr. Možná to bylo přítomností Chrise. Tady z nostalgie a pro tu hudbu jsem musel přimhouřit oko. Ale vážně ne. Sedm bylo jen těch sedm, další sedm, a další sedm a další sedm, to už jsou násobky sedmi. Já říkám "Adios"(13.12.2015)

• Eric Close