Černý anděl

• USA Dark Angel
USA, (2000–2002), 31 h 10 min (Minutáž: 43–86 min)

Hudba:

Joel McNeely

Jessica Alba, Michael Weatherly, Richard Gunn, J.C. MacKenzie, Valarie Rae Miller, John Savage, Jensen Ackles, Alimi Ballard, Martin Cummins, Kevin Durand (více)

Série(2) / Epizody(42)

Geneticky vytvořené mladé ženě se podařilo utéct z vojenské laboratoře a okamžitě splynout se světem lidí. Pracuje jako oni a dokonce poznává lásku. Snaží se však najít prototypy lidí jako je ona.... (oficiální text distributora)

M.a.t.t.

Vízia blízkej pochmúrnej budúcnosti je fajn len škoda kvalitatívnej nevyváženosti seriálu. Zatiaľ čo prvá séria si až do konca drží stabilne slušnú úroveň, druhá začina veľmi pozvoľna variáciou na Mutanta X a aj napriek neskoršiemu výraznému zlepšeniu kvalít začiatkov bohužiaľ nedosahuje. A ako to už tradične býva, zrušenie prišlo v čase, keď to začalo byť naozaj zaujímavé. Ale na to sme si už pri Foxe zvykli. Inak životná rola Jessicy Alby, ktorá možno hereckých kvalít veľa nepobrala ale práve v Dark Angelovi ukazuje, že jej kariéra ponúka aj svetlé výnimky. 70% ()

Heroine odpad!

Je hodně filmů, které jsou pouze pro zvyšování sebevědomí pánům (jakýkoli James Bond, téměř cokoli se Schwarzeneggerem, atd.), a je jich i hodně pro zvyšování sebevědomí dámám (tuším že letošní Zkrat nebude výjimka). Tenhle seriál rozhodně patří do té druhé kategorie. Je to ale ryzí béčko se vším všudy, ať už je to pekelný scénář, pokulhávající logika, směšné postavy, příšerné kostýmy, debilní dialogy, pitomý příběh... Je to zkrátka fakt hrůza. Jessica Alba hraje fakt slabě, sexy je asi jako dvanáctiletá chudinka s IQ asi jako brokolice, a k tomu mi připadá strašně ošklivá v obličeji. Ale dobře, dokážu si představit že to leckterý nedospělý chlapec neprokoukne... Že ale nikomu nepřijde už jenom celý ten nápad úplně debilní? Supersexy kočka, silnější než Pipi Dlouhá Punčocha, která skáče po hlavě ze střechy, nosí opnutý leginy a krátký tričko, v noci nikdy nespí ale jezdí na motorce, umí všechny bojový sporty, nikdo jí v ničem nepřemůže, a k tomu je tak NEODOLATELNĚ KRÁSNÁ?!? No sory, ale mě to zní jako totální ptákovina! ()

Acrobat

PROLOGUE: Ženská smrteľná (a nesmrteľne dokonalá J.A.) Vrana. Spojenie s hlavnou hrdinkou v dokonalých metamorfózach. Krvavé oči, kožená pásová bunda, mokré stredne dlhé vlasy. Čo viac si má hriešnik a luhár priať viac. Baby, priblíž sa, doráňaj ma saskou tradíciou, pošli do parareleného sveta, vyžmýkaj emócie a city. Nemyslím, nejem, bdiem, bojujem. Dark Angel action. Neviem čo robiť, žalúdok zviera pocit strachu. Pristupuj tvrdo a citlivo zároveň. Pomykov, približuje sa ako duch E.A. Poea. Kriste, tá červená. Páni, krvacajúce pery, maskáče do snehu? nerob zo mňa posadnutého. Šaliem. To nie je dobré. Odchádzam. Watch tower to Alba. http://www.youtube.com/watch?v=B8_pgxLU5Q8&playnext=1&list=PL41482C1C7B588CFB&index=65 // ALBA DESCENDS: Ak vychádzam s Poeovej filozofie skladby (na naše účely) nielen básne ale všetkého, umocnenie pocitu jednak beznádeje, trúchlenia a na druhej strane rešpektu, bojaschopnosti vyvoláva seattleský anjel. Netuším, či anjeli budúcnosti, ktorá je vždy zdecimovaná, takto konajú a vyzerajú, v nebi však takíto povedzme presne spievajú, či lietajú. Teda v to dúfam. Pomykov a strádanie všeobecného, nutkanie zažiť spirituálny nádych, osvojenie si myslenia a pocitov X-452 mi nedáva potrebné odpovede na otázky „ako zachrániť svet“, nutká však vzkriesiť pocity blahosklonnosti k nevinnej žene (slečne), ktorá nie je reálna a preto spôsobuje to prekliatie uvedomenia si obrovskej diaľky, ktorá medzi nami je. Môžem ju ako Vrana pozorovať zo striech, z okna môjho dobre skrytého domu, je to ale dobré na jednu vec – ešte viac sa zmáram a nutne otváram ďalšiu fľašu lacného Beaujolais. Ľahostajnosť, NIE však k DUCHOVNÝM otázkam, nezbednosť, krajná nedospelosť, trúfalosť 452ky nesú v sebe inšpirácie pohľadu ďalej, za horizont. Vymyslená obludnosť a charakter nemôže mať vplyv na zmýšľanie v súčasnosti, a hoci som nebol na napr. Aljaške, viem že existuje. Neopunková anarchia je vstrýcnym momentom možného usporiadania budúcnosti, zasiahla(ne) ale celý svet? Chlieb a hry sa zmenia na boj o vodu a chlieb, no ja neviem či zvíťazím. Po nociach ju sledujem. Tomu stvoreniu, ktoré vymyslel otec T-800, nemôžem byť na príťaž. S bratmi dominikánmi mám priateľské vzťahy, našťastie, inak by som nemal kde spať, a tí mi občas poradia hľadať odpovede v kaplnke. Často som tam, pár krát tam zašla aj ona, no ako som si ju ukotvil v hlave, je aj vtedy ak unikám nočnými ulicami pred bandou opilcov. Zvládol by som ich, ale nemôžem riskovať. Nechať ju tu opustenú....sám nemám usporiadané myšlienky. Nepotrebujem od nej úklony, uznania, pohladenie, stačilo mi ak som v čase jej súboja 1 na 1 stopol v bočnej ulici 3 ďalších, ktorí jej mali nakopať jej fantasticky tvarované telo. Stopou sú vždy zuby pri soche Nepoškvrnenej Panny Márie. Vtedy sa niečo stane, a hoci sa väčšinou ubrániť vie, snažím sa byť na pomoci niekde blízko. Za stĺpom ma v kaplnke nemôže vidieť, hoci som tam párkrát v jej prítomnosti bol. Ju nezaujíma nehospodárnosť atrapy štátu, hladní a opustení...K nej ešte len spejeme. Nie rýchlo, načo sa ponáhľať, rozvrat však nemáme pod kontrolou. Prudko mystickú ženu (slečnu) dokáže na určitý čas zatlačiť naučená skladba Verdiho Nabucca, tá krvavá stopa na jej perách, kožené rukavice bez prstov spúšťajú stav mantichorskej mysle, pocity zjavujúce sa odnikiaľ, a opäť zanikajúce len čo utekám pred betlehem. Psychický vzruch je krátky ale o to intenzívnejší, pohlcujúci, že netrénovaný a neveriaci by som iste upadol do stavu marazmu. Keď prší je najlepšie. Vtedy sa cenťákom odvďačujem človeku na okraji spoločnosti menom Orwel, ktorý zmočeným prstom ukazuje na vševidiace oko. Je nad cintorínom. Hm. V duchu si hovorím - rovní sme si len pri narodení a smrti. Ak prídeš, ty bezcitná smrť po ňu -452ku alebo po mňa, stretneme sa niekedy? Obávam sa odpovede čierneho stvorenia, s beznádejným veru nie. ANGEL NEVER: Neboj sa vrany, som priateľ. Darovať srdce jej nemôžem, nech akokoľvek by som chcel. Kliatba Ecovho kyvadla je neústupná, a jedinou útechou zostávajú špinavé pozadie stien, ulíc a domov odkiaľ ju môžem sledovať. A kaplnka....nezabudni na kaplnku....// () (méně) (více)

Superpero

Megahustej seriál, kterej se mi naprosto fanaticky líbí. Lví podíl na tom samozřejmě má krásná a dobře hrající Jessica Alba. A dokonce Michael Weatherly už mi přestal vadit. Je to svižně natočený a hustý, příjemné překvapení je John Savage v roli hlavního záporáka. Bohužel po naprosto koulervoucí a geniální první sérii přišla velice podprůměrná série druhá, ale holt nikdo a nic není dokonalé. ()

numan

Jessica Alba je taková rošomilá feneška s velikejma vošiškama, ale série to není špatná. Mnohem lepší by ovšem byla, kdyby Max hrála jiná herečka a hlavně kdyby k tomu byla úplně jiná muzika. Ovšem faktem je, že se ten oprudentní rnb/hipec do postkatastrofické špíny po Impulsu hodí. Díl postavený na Sibeliově klasice "Valse Triste" pak funguje jako učiněný balzám na duši. ()

• Kvůli nízké sledovanosti stanice Fox po uvedení dvou řad seriál z vysílání stáhla a k natáčení dalších sezon už nedošlo. Volné místo v programu zaplnil projekt Firefly (od r. 2002), který se však „dožil“ pouze jedné sezóny. (CBD)
  • Natáčení probíhalo v americkém Seattlu a kanadském Vancouveru. (Terva)
  • Max je X5-452, Tinga X5-656, Brin X5-734 a Ben X5-493. Maxino dvojče Sam je X5-453. Alec, Benovo dvojče, je X5-494. (TomikZlesa)

Pilná včelka Cameron

Pilná včelka Cameron

27.12.2006

Nepočítajíc dokumentární štěky a televizní produkce typu Černý anděl, James Cameron toho za poslední dekádu moc nevyprodukoval. Ono je pravda, že po oscarovém kombajnu typu Titanic ani nebylo kam… (více)