Tarzan and the Amazons

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1945, 76 min

3,5 Jane, jejíž roli převzala herečka Brenda Joyce, se vrátila z Evropy do Afriky a spolu s ní přijíždí také skupinka vědců, kteří se, jak je již v tomto typu filmů běžné, nechají zlákat vidinou zlata. Příběh Tarzana a Amazonek opakuje klasické schéma všech předchozích filmů a ničím příliš nepřekvapuje, ale stále baví. Cheeta v tomto díle neúspěšně loví ryby a plete si dynamit s doutníkem :-)(11.9.2012)

• kaylin

Chvíli jsem si říkal, proč Amazonkám vládne chlap, ale nakonec jsem pochopil, že to je přece jen žena. Archeologové se chtějí dostat k pokladu amazonek, Tarzan jim v tom pomůže, tak se ocitne na špatné straně, ale všechno napraví. Proti dvěma předchozím dílům je to pořádný úpadek do nudy. Mám pocit, že za to může návrat Jane.(7.3.2017)

Když král pralesa odmítne vést skupinu antropologů k doposud neprozkoumané oblasti jménem Palmyra, kterou obývájí tajemné amazonky, nechá se k tomu vědci přemluvit jeho syn Boy, nevědíc, že z Palmyry není úniku...(15.10.2011)