Xena (TV seriál)

Xena: Warrior Princess

Xena

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995–2001, 98 h 9 min (Minutáž: 134x42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Marton Csokas, Danielle Cormack, Bruce Campbell, Darien Takle, Charles Mesure, Claire Stansfield, Jennifer Sky, William Gregory Lee, Willa O'Neill, Timothy Omundson, Stephen Lovatt, Mark Ferguson, Kevin Sorbo, Beth Allen, Anthony Ray Parker, Marie Matiko, Peter Feeney, Michael Hurst, Gina Torres, Melinda Clarke, Loren Horsley, Craig Hall, Shiri Appleby, Jenya Lano, Katie Stuart, Vicky Haughton, Jonno Roberts, Barry Duffield, Victoria Pratt, Kathryn Morris, Alexis Arquette, Manu Bennett, Patrick Fabian, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Tom Atkins, Catherine Boniface, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Joel Tobeck, Jennifer Ward-Lealand, Jodie Dorday, Jay Laga'aia, Paris Jefferson, Erik Thomson, Tsianina Joelson, Meighan Desmond, Craig Parker, Simone Kessell, Peter Tait, Theresa Healey, Peter McCauley, Musetta Vander, Brittney Powell, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Craig Walsh Wrightson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Greg Ward, Jon Brazier, Michelle Ang, Rachel Blakely, Lawrence Makoare, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, John Leigh, Nathaniel Lees, Sara Wiseman, David Franklin, Stephen Papps, Hori Ahipene, Alison Bruce, Kate Elliott, David Telford, Jed Brophy, William Kircher, George Cheung, Dean O'Gorman, Kate Hodge, Tim Thomerson, Kieren Hutchison, Jacqueline Kim, Joseph Kell, Antony Starr, Jay Ryan, Meg Foster, David Taylor, Reece Rocewyk, Hamish Hector-Taylor, Nicko Vella, Michelle Langstone, Alastair Duncan, Kristine Caluya, Roger W. Morrissey, Daniel James, Mark Smythe, Rose McIver, Joe Manning, Nicole Whippy, Kirk Torrance, Tandi Wright, David de Lautour, Melodee Spevack, Olivia Tennet, Rob Tapert, Ian Hughes, Gillian White, John Sumner, John O'Leary, Robert Trebor, Charles Keating, Mfundo Morrison, Jim Ngaata, Ebonie Smith, Jonathan Whittaker, Galyn Görg, Jason E. Hill, Jeremy Roberts, John D'Aquino, David Ackroyd, Leslie Wing, Murray Keane, Charles Siebert, Madeleine Sami, Bobby Hosea, Bill Johnson, Paolo Rotondo, Colin Moy, John Watson, Jonathon Hendry, Brenda Kendall, Ross Jolly, Paul Glover, George Henare, Tony Todd, Susan Ward, Katrina Hobbs, Ted Clark, Phil Adams, Michelle Nicastro, Monroe Reimers, Mark Hadlow, Rachel Hayward, Anthony Brandon Wong, Peter Rowley, Selma Blair, Claudia Black, Rick Jacobson, Adrian Kwan, Taungaroa Emile, Rawiri Paratene, Luanne Gordon, Victoria Hill, Sandy Winton, Paris Jefferson (a.z.), Ted Raimi (a.z.), Kevin Sorbo (a.z.), Steve Reeves (a.z.), Kevin Smith (a.z.), Hudson Leick (a.z.), Catherine Boniface (a.z.), Matthew Chamberlain (a.z.), Jacqueline Kim (a.z.), Jay Laga'aia (a.z.), Bobby Hosea (a.z.), Melinda Clarke (a.z.), Jean Simmons (a.z.), Marton Csokas (a.z.), Rose McIver (a.z.), Karl Urban (a.z.), Michael Hurst (a.z.), David Taylor (a.z.), Charles Mesure (a.z.), Constance Talmadge (a.z.), Musetta Vander (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Bruce Campbell (a.z.), Adrienne Wilkinson (a.z.), Steve Cleary, Lori Dungey, Desmond Kelly, Rajneel Singh, Christopher Mayer, Jennifer Rucker, Kevin J. Wilson, Jason Hoyte
  • philip.j.fry

I povstal feminismus ve své nejčistší podobě a pravil:Pojďme splácat umělou středověkou fantasy slátaninu,aby všichni viděli sílu žen!"A jak pravil,tak i učinil.I hledal ženu feministku pro tento boží záměr,a tu hle:Lucy Lawless se pozdávala ideálem.I sestoupil na zem a pravil k Lawless:,,Uzři boží plán,hle!Povstane seriál tupý jak řemen,ale hlavní je že feministky budou v sedmém nebi a vydělají se many,že."Na to Lawless odpověděla:,,Jedině když budu nosit hnusný černý latexový oblek,budu mít husnou paruku a budu mít železný disky,jinak ne!",,I staň se."Pravil feminismus a učinil tak,jak řekl.Ámen.(13.10.2013)

Naprosto dokonale provedená parodie na hrdinské eposy, hodně lidí může svým pojetím urážet, ale je třeba to brát z nadhledem. V porovnání s ostatními seriály jako Herkules s Kevinem Sorbem nebo Robinem Hoodem (ten z roku 2006) je Xena odlehčená a může si prakticky dělat co chce a přitom neuráží legendy.(16.2.2009)

Na tomto seriálu mi celkově vadí vlezlé pojetí (Zapříčiněné hlavně dobou, kdy byl natáčen. Kdyby byl natáčen dnes, jistě by to bylo mnohem lepší.), ale určitě to není nuda, tak třeba nápady (třeba jak v 5. sérií dostala Lucifera do pekla nebo ten díl jak se prohodí ona s dvojnicí-uctívačkou panenství a dvojnicí prostitutkou) a znělka s Lucy Lawless je fajn.(19.2.2011)

Lucy Lawless ako princezná bojovnica Xena, prvé séria mali svoju úroveň ale potom to už klesalo až na dno, bolo vidieť že inšpirácie rýchlo dochádzala, ale aj tak fajn dobrodružstvá aj keď bitky niekedy moc smiešne podané. Seriál dobrý pre teenagerov, fanúšikov Conana ale teraz by ma to už určite vôbec nebralo a malo fajn dynamickú úvodnú zvučku.(21.1.2008)

Tenkrát se na Xenu vážně dalo koukat, a to více než dost. Fantasy svět mě bavil, baví a bavit bude a tehdy mi vážně bylo jedno, jestli je postaven na reálných základech nebo ne. Je to přece fantasy (pro ty méně chápavé). Jako by snad nynější Game of Thrones byla postavena na reálných základech nebo co, kdo to kurva řeší? Občas si ty komentáře po sobě přečtěte, než vyplodíte takové hlouposti. A když už, tak posuzujte i vámi oblíbené kousky podle stejného metru. No jinak z nostalgie musím dát větší hodnocení než bych dal normálně a i z principu, že někteří jedinci tu bezmyšlenkovitě odpadují bez pádných důvodů. Jako děcko jsem Xenu žral a proto hodnotím vysoko. Za seriál hovoří i fakt, že ikdyž má jen 43%, přesto má 286 oblíbenců a je 218.nejoblíbenějším seriálem. Např. takový protipól (co do této statistiky) je Legend of the Seeker, který má 71% a je 214.nejoblíbenějším seriálem. 70%(28.4.2014)

• - Muzikálové epizody si tvůrci mohli dovolit. Sama Lucy Lawless (Xena) měla od mala pěvecký talent a studovala dokonce operní zpěv. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Odin, nejvyšší severský bůh, má v seriálu dvě oči, ale podle původních legend měl pouze jedno oko, protože druhé dal do zástavy obrům, aby se mohl napít z pramene Mími. (Darth Revan)

• - Claire Stansfield, která hrála Alti, si zahrála také Alexis Los Alamos. (NinadeL)