Xena (TV seriál)

Xena: Warrior Princess

Xena

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nový Zéland, 1995 - 2001, 98 h 9 min (Minutáž: 134x42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Marton Csokas, Danielle Cormack, Bruce Campbell, Darien Takle, Charles Mesure, Claire Stansfield, Jennifer Sky, William Gregory Lee, Willa O'Neill, Timothy Omundson, Stephen Lovatt, Mark Ferguson, Kevin Sorbo, Beth Allen, Anthony Ray Parker, Marie Matiko, Peter Feeney, Michael Hurst, Gina Torres, Melinda Clarke, Loren Horsley, Craig Hall, Shiri Appleby, Jenya Lano, Katie Stuart, Vicky Haughton, Jonno Roberts, Barry Duffield, Victoria Pratt, Kathryn Morris, Alexis Arquette, Manu Bennett, Patrick Fabian, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Tom Atkins, Catherine Boniface, Elizabeth Hawthorne, Angela Marie Dotchin, Joel Tobeck, Jennifer Ward-Lealand, Jodie Dorday, Jay Laga'aia, Paris Jefferson, Erik Thomson, Tsianina Joelson, Meighan Desmond, Craig Parker, Simone Kessell, Peter Tait, Theresa Healey, Peter McCauley, Musetta Vander, Brittney Powell, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Craig Walsh Wrightson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Greg Ward, Jon Brazier, Michelle Ang, Rachel Blakely, Lawrence Makoare, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, John Leigh, Nathaniel Lees, Sara Wiseman, David Franklin, Stephen Papps, Hori Ahipene, Alison Bruce, Kate Elliott, David Telford, Jed Brophy, William Kircher, George Cheung, Dean O'Gorman, Kate Hodge, Tim Thomerson, Kieren Hutchison, Jacqueline Kim, Joseph Kell, Antony Starr, Jay Ryan, Meg Foster, David Taylor, Reece Rocewyk, Hamish Hector-Taylor, Nicko Vella, Michelle Langstone, Alastair Duncan, Kristine Caluya, Roger W. Morrissey, Daniel James, Mark Smythe, Rose McIver, Joe Manning, Nicole Whippy, Kirk Torrance, Tandi Wright, David de Lautour, Melodee Spevack, Olivia Tennet, Rob Tapert, Ian Hughes, Gillian White, John Sumner, John O'Leary, Robert Trebor, Charles Keating, Mfundo Morrison, Jim Ngaata, Ebonie Smith, Jonathan Whittaker, Galyn Görg, Jason E. Hill, Jeremy Roberts, John D'Aquino, David Ackroyd, Leslie Wing, Murray Keane, Charles Siebert, Madeleine Sami, Bobby Hosea, Bill Johnson, Paolo Rotondo, Colin Moy, John Watson, Jonathon Hendry, Brenda Kendall, Ross Jolly, Paul Glover, George Henare, Tony Todd, Susan Ward, Katrina Hobbs, Ted Clark, Phil Adams, Michelle Nicastro, Monroe Reimers, Mark Hadlow, Rachel Hayward, Anthony Brandon Wong, Peter Rowley, Selma Blair, Claudia Black, Rick Jacobson, Adrian Kwan, Taungaroa Emile, Rawiri Paratene, Luanne Gordon, Victoria Hill, Sandy Winton, Paris Jefferson (a.z.), Ted Raimi (a.z.), Kevin Sorbo (a.z.), Steve Reeves (a.z.), Kevin Smith (a.z.), Hudson Leick (a.z.), Catherine Boniface (a.z.), Matthew Chamberlain (a.z.), Jacqueline Kim (a.z.), Jay Laga'aia (a.z.), Bobby Hosea (a.z.), Melinda Clarke (a.z.), Jean Simmons (a.z.), Marton Csokas (a.z.), Rose McIver (a.z.), Karl Urban (a.z.), Michael Hurst (a.z.), David Taylor (a.z.), Charles Mesure (a.z.), Constance Talmadge (a.z.), Musetta Vander (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Bruce Campbell (a.z.), Adrienne Wilkinson (a.z.), Steve Cleary, Lori Dungey
  • Radek99

Absolutní pulp bez špetky invence či jakéhokoliv tvůrčího náznaku. .. Historická věrnost nevěrnost, tohle je slepenec stylizace porno žánru (image hlavní hrdinky) s reáliemi jakéhosi archaického bezčasí a náznaky akce pro náctileté... To se pak můžu bavit i při dívání se do bubnu pračky, to je také hypnotické a všechno se tam taky mlátí a skáče...(27.11.2007)

Xena navezla náklaďáky pětek do žákovských knížek, kdy žáci zš líčily v hodinách dějepisu její dobrodružství:) Ale teď vážně, pro mě je to kult a vzpomínka na dětství, není to skutečně hloupý seriál (pouze si na to hraje), je o třídu výše, než Herkules. Ano je to možná feministický seriál hrající na duo hlavních hrdinek, jenže jsou tu zajímavé vedlejší postavy, je tu vývoj postav, není to v žádném případě pitomost. obsazení je taktéž velmi sympatické. Je zde dobrá hudba. Asi si budu muset pořídit ty dvd a zkusti se na to podívat znova, jak to na mě bude působit dnes. Ještě by mě zajímalo viděl to někdo bez dabingu? Jsem zvědav, zda bychg to překousl nebo by mi to přišlo už divné.(8.7.2006)

Divoženka a princezna bojovnice Xena byla stokrát lepší než děsivý Herkules. Tady přece nešlo o historickou věrnost, proboha! U tohohle seriálu jsem se vždycky ohromně pobavil, stačilo trochu utlumit mozek. Podstatou byly nádherné a spoře oděné dívky, které se v choreograficky působivých a absurdních scénách řezaly hlava nehlava. Navíc Gabriela byla fakt kus, mno a když si tvůrci začali pohrávat s bisexualitou obou hlavních hrdinek, to to teprve dostalo grády. A Lucy Lawless není lesbička, Melies!(14.5.2007)

• JohnnyD

Toto ma (narozdiel od Herculesa) nebavilo, ani keď som mal 8. Mužatka Lucy Lawless je v mojich očiach úplný opak slova sexsymbol a nikdy som nechápal, prečo jej tento imidž budovali v Simpsonovcoch. Chápem, že je to pre niektorých kult a to najmä kvôli šialeným neskorším sériám, no tá "ujetosť" mi na rozdiel od Buffy v Xene nikdy nesedela.(6.7.2014)

• Djkoma

Seriál o princezně bojovnici, která má chvílemi sebou svou věrnou a prakticky nesmrtelnou a skoro bohyni Gabrielu. Jejich společná lesbická scéna v jednom díle mi celkem vyrazila dech (nemá to být seriál pro děti? mami proč se ty paní líbaj? :))). Spojení se světem Herkula už je trochu přehnané a usměvavé díly s herci při natáčení byly trapné.(4.2.2005)

• - Lucy Lawles si údajně s sebou v autě vozila Xenin meč, aby mohla nacvičovat bojové umění. (fiLLthe3DD)

• - V létě roku 2005 byla objevena planetka, kterou objevitelé nazvali Xena a její měsíc Gabriela, tedy právě po postavách tohoto seriálu. (fiLLthe3DD)

• - Renee O'Connor během natáčení předvedla, že je velmi obratnou herečkou. Většinu bojových kousků, včetně salta vzad s kopem v epizodě „The Abbys“, natočila sama bez použití pomocné techniky. (Elwanelyn)