Reklama

Reklama

Xena

(seriál)
  • Česko Xena (více)
Fantasy / Akční / Dobrodružný
USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Marton Csokas, Danielle Cormack (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Recenze (548)

heyda 

všechny recenze uživatele

Bývaly doby, kdy Bohové byli krutí a já sledoval tenhle seriál. Náhodou se ke mně dnes dostaly první díly Xeny v ČJ a já si uvědomil, že to fakt není zrovna bomba. Ale to je vedlejší, kdysi jsem se neskutečně bavil a Gabrielu jsem miloval. Když si to však vybavím a porovnám s Herkulem, tak přece jenom Herkules byl lepší i humornější. Takže 3 hvězdičky jako vzpomínka na staré dobré časy. ()

geklon odpad!

všechny recenze uživatele

Někde jsem si přečetl " na rozdíl od Hercula neočekáváte reálný základ". Upřímně milý kouzelníčku, báje o Herculovi jsou postavený na reálném základu, stejně tak jako Santa Claus, Pan Tau, Magika Von Čáry nebo Ježíš Kristus. Ale budiž ti opuštěno....... Komu, ale neprominu je Xena. Kolik hodin, jsem musel sveřepě se svými vrstevníky na rodinných návštěvách čumět na tuhle vypatlávačku, se vážně nedají spočítat, natož proplatit či jakkoliv jinak vykomprezovat, takže.....Táhni do pekel, pricezno Nestoudnice. ()

Reklama

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Tenkrát se na Xenu vážně dalo koukat, a to více než dost. Fantasy svět mě bavil, baví a bavit bude a tehdy mi vážně bylo jedno, jestli je postaven na reálných základech nebo ne. Je to přece fantasy (pro ty méně chápavé). Jako by snad nynější Game of Thrones byla postavena na reálných základech nebo co, kdo to kurva řeší? Občas si ty komentáře po sobě přečtěte, než vyplodíte takové hlouposti. A když už, tak posuzujte i vámi oblíbené kousky podle stejného metru. No jinak z nostalgie musím dát větší hodnocení než bych dal normálně a i z principu, že někteří jedinci tu bezmyšlenkovitě odpadují bez pádných důvodů. Jako děcko jsem Xenu žral a proto hodnotím vysoko. Za seriál hovoří i fakt, že ikdyž má jen 43%, přesto má 286 oblíbenců a je 218.nejoblíbenějším seriálem. Např. takový protipól (co do této statistiky) je Legend of the Seeker, který má 71% a je 214.nejoblíbenějším seriálem. 70% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

První série byla celkem zábavná - ta trojitá salta, ta kouzla se šakramem, ta ňadra;) Ale s přibývajícím počtem dílů, a tudíž i dvojníků, smrtí hrdinek a jejich oživováním, se ztrátami paměti, časovými smyčkami, přesuny do "reálného světa" se vám bude dělat jaksi nevolno z toho, že jste se na to kdysi dívali a líbilo se vám to... Ale přiznejme Xeně, že měla dost dobrou titulní znělku a v podstatě pro nás "objevila" Nový Zéland a jeho nádhernou přírodu. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Tři hvězdičky z nostalgie za to, jak jsem jako malá nosila stejný účes, pořád se ptala kamarádek, jestli vypadám jako Xena a taky za to, že jsem doma měla barbínu Xenu a.. no, konec vzpomínání. Když se na Xenu podívám v nynější době, tak je mi za ty hvězdičky skoro trapně, ale ne, rozhodně se nepřidám ke stádu ovcí, které udělují odpad seriálům, jenž v mládí milovali a teď se za to stydí. ()

Galerie (554)

Zajímavosti (69)

  • Postavu Xeny měla původně ztvárnit Vanessa Angel. Kvůli nemoci se ale natáčení na Novém Zélandu nemohla zůčastnit, a tak byla nahrazena Lucy Lawless. (ČSFD)
  • Inspirace pro epizodu "The Bitter Suite" můžeme hledat v tarotových kartách a také v příběhu Alenky v říši divů. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama