Xena (TV seriál)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Aaron Morton

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Reneé O'Connor, Ted Raimi, Claire Stansfield, Kevin Smith, Hudson Leick, Kevin Sorbo, Beth Allen, Anthony Ray Parker, Bruce Campbell, Marie Matiko, Peter Feeney, Michael Hurst, Gina Torres, Melinda Clarke, Loren Horsley, Craig Hall, Shiri Appleby, Jenya Lano, Katie Stuart, Vicky Haughton, Jonno Roberts, Barry Duffield, Timothy Omundson, Marton Csokas, Karl Urban, Victoria Pratt, Kathryn Morris, Alexis Arquette, Manu Bennett, Patrick Fabian, Jodie Rimmer, Danny Lineham, Morgan Palmer Hubbard, Tom Atkins, Catherine Boniface, Elizabeth Hawthorne, Jennifer Sky, Angela Marie Dotchin, Danielle Cormack, Joel Tobeck, Jennifer Ward-Lealand, Willa O'Neill, William Gregory Lee, Jodie Dorday, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Jay Laga'aia, Paris Jefferson, Erik Thomson, Tsianina Joelson, Meighan Desmond, Craig Parker, Simone Kessell, Peter Tait, Theresa Healey, Peter McCauley, Musetta Vander, Brittney Powell, Antonio Te Maioha, Siaosi Fonua, Craig Walsh Wrightson, Campbell Cooley, Matthew Chamberlain, Greg Ward, Jon Brazier, Charles Mesure, Michelle Ang, Rachel Blakely, Lawrence Makoare, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt, John Leigh, Nathaniel Lees, Sara Wiseman, David Franklin, Stephen Papps, Hori Ahipene, Alison Bruce, Kate Elliott, David Telford, Jed Brophy, William Kircher, George Cheung, Dean O'Gorman, Kate Hodge, Tim Thomerson, Kieren Hutchison, Jacqueline Kim, Joseph Kell, Antony Starr, Jay Ryan, Meg Foster, David Taylor, Reece Rocewyk, Hamish Hector-Taylor, Nicko Vella, Michelle Langstone, Alastair Duncan, Darien Takle, Kristine Caluya, Roger W. Morrissey, Daniel James, Mark Smythe, Rose McIver, Joe Manning, Nicole Whippy, Kirk Torrance, Tandi Wright, Constance Talmadge (a.z.), David de Lautour, Melodee Spevack, Olivia Tennet, Rob Tapert, Ian Hughes, Gillian White, John Sumner, John Watson, John O'Leary, Robert Trebor, Charles Keating, Mark Ferguson, Mfundo Morrison, Jim Ngaata, Ebonie Smith, Jonathan Whittaker, Galyn Görg, Jason E. Hill, Jeremy Roberts, John D'Aquino, David Ackroyd

Tenkrát se na Xenu vážně dalo koukat, a to více než dost. Fantasy svět mě bavil, baví a bavit bude a tehdy mi vážně bylo jedno, jestli je postaven na reálných základech nebo ne. Je to přece fantasy (pro ty méně chápavé). Jako by snad nynější Game of Thrones byla postavena na reálných základech nebo co, kdo to kurva řeší? Občas si ty komentáře po sobě přečtěte, než vyplodíte takové hlouposti. A když už, tak posuzujte i vámi oblíbené kousky podle stejného metru. No jinak z nostalgie musím dát větší hodnocení než bych dal normálně a i z principu, že někteří jedinci tu bezmyšlenkovitě odpadují bez pádných důvodů. Jako děcko jsem Xenu žral a proto hodnotím vysoko. Za seriál hovoří i fakt, že ikdyž má jen 43%, přesto má 286 oblíbenců a je 218.nejoblíbenějším seriálem. Např. takový protipól (co do této statistiky) je Legend of the Seeker, který má 71% a je 214.nejoblíbenějším seriálem. 70%(28.4.2014)

• berg.12

Mám podezření, že tady vznikla jakási soutěž. Současně s tímhle seriálem se začal točit i "Herkues" a tvůrci se vsadili, komu se podaří do seriálu naflákat víc kravin. Tomuhle se říká scénář! Za to, že tenhle neskutečný guláš drží pohromadě tolik sérií a za to, že dokáže i pobavit si určitě to hodnocení zaslouží. Kdo myslíte, že vyhrál?(8.10.2005)

• geklon

Někde jsem si přečetl " na rozdíl od Hercula neočekáváte reálný základ". Upřímně milý kouzelníčku, báje o Herculovi jsou postavený na reálném základu, stejně tak jako Santa Claus, Pan Tau, Magika Von Čáry nebo Ježíš Kristus. Ale budiž ti opuštěno....... Komu, ale neprominu je Xena. Kolik hodin, jsem musel sveřepě se svými vrstevníky na rodinných návštěvách čumět na tuhle vypatlávačku, se vážně nedají spočítat, natož proplatit či jakkoliv jinak vykomprezovat, takže.....Táhni do pekel, pricezno Nestoudnice.(3.3.2015)

Divoženka a princezna bojovnice Xena byla stokrát lepší než děsivý Herkules. Tady přece nešlo o historickou věrnost, proboha! U tohohle seriálu jsem se vždycky ohromně pobavil, stačilo trochu utlumit mozek. Podstatou byly nádherné a spoře oděné dívky, které se v choreograficky působivých a absurdních scénách řezaly hlava nehlava. Navíc Gabriela byla fakt kus, mno a když si tvůrci začali pohrávat s bisexualitou obou hlavních hrdinek, to to teprve dostalo grády. A Lucy Lawless není lesbička, Melies!(14.5.2007)

Příznávám, že jsem si taky nejdřív myslel, že tento seriál je jenom takový herkulovský odpad, nicméně po shlédnutí několika (celých) dílů, k čemuž u většiny zdejších recenzentů evidentně nedošlo, jsem naprosto radikálně změnil názor a z odpadu se rázem stal kult (který pravda těžko zaujme mainstreamovou část populace neslyšící na jména jako Sam Raimi či Bruce Campbell). Čím to? Pod rouškou bezhlavého máchání mečem se totiž skrývá inteligentní děj, skvělé herecké výkony, úžasné hlavní (Gabriela) i vedlejší postavy (Joxer, Autolycus, Callisto, Salmoneus...), neustále se vyvíjející vztah hlavních hrdinek a jejich pohled na svět, neméně skvělá hudba Josepha LoDucy... Seriál sice časem ztrácí šmrnc (a který dlouhý seriál ne), konkrétně ve čtvrté a páte sérii, v šesté sérii ovšem nabírá druhý dech k důstojnému finále. Ještě bych rád podotknul, že se jedná o FANTASY seriál, který si dělá legraci z historie i sám ze sebe.. čili žehrat na nepřesné dodržování historie, kterou stejně nikdo přesně nezná, není opravdu na místě. Pobavily mě rovněž komentáře zdejších pohoršených rodičů. Že na tento seriál nechají koukat své předškolní ratolesti je ovšem jejich chyba svědčící o naprostém nezájmu o správnou výchovu svých dětí. Na závěr citát z IMDB, se kterým naprosto souhlasím: "Give it a chance. I promise, ten episodes and you'll be hooked. In short, XENA: WARRIOR PRINCESS is smart TV pretending that it's dumb. Which is just fine by me, thanks."(7.9.2007)

• - Ve 4. epizodě 1. série se ve scéně, kdy Xena (Lucy Lawless) bojuje s Titány, objevuje chrám Afrodity. Tentýž chrám se ovšem objevuje i v prvním díle třetí série a je nazýván Chrámem fůrií. (Mia...)

• - Během natáčení se představitelka Xeny Lucy Lawless vdala za jednoho z producentů seriálu Roba Taperta. (Darth Revan)

• - Odin, nejvyšší severský bůh, má v seriálu dvě oči, ale podle původních legend měl pouze jedno oko, protože druhé dal do zástavy obrům, aby se mohl napít z pramene Mími. (Darth Revan)