Reklama

Reklama

Superletiště

(TV film)
  • Francie Paris-Charles-de-Gaulle: aéroport du futur (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Francie, 2017, 52 min

Obsahy(1)

Fascinující pohled na pařížské letiště Charlese de Gaulla, které ročně obslouží 66 milionů cestujících a každý den ho využije 1800 letadel na čtyřech dráhách. V době špičky se na jedné z drah objevuje letadlo každou půlminutu, což by nebylo možné bez nejnovějších technologií, zajišťujících bezpečí a komfort pro posádku i cestující. Osvětlení ranvejí umožňuje vzlety i přistání letadel v jakémkoliv počasí sedm dní v týdnu. Důmyslné navigační systémy na palubách letadel navádějí piloty i za nulové viditelnosti. Uvidíme, jak špičková technika předchází nehodám na zemi a udržuje plochu čistou za všech povětrnostních podmínek. Ukážeme vám, že život superletiště je nekončící, dokonale secvičený balet. Technický pokrok se projevuje také při manipulaci se zavazadly. Zjistíme, že počítače zásadním způsobem přispěly ke zvýšení bezpečnosti a jak jsou na letišti připraveni na největší hrozbu současnosti – teroristický útok. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

dopita 

všechny recenze uživatele

Pařížský letiště rozhodně není tak supr, jak nám tvůrci předkládají (především přestup je povětšinou docela divočina), ale jinak je to docela dobře udělanej dokument s několika přehlednými animacemi. Jo a párkrát se v záběru oběví i letadlo ČSA. ()

Reklama

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli to je tím, že je to francouzský dokument nebo je opravdu tohle to nej letiště na světě, ale jako komplexní pohled do zákulisí a fungování letiště je to velmi zdařilý dokument. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama