Profesionálové - Série 2 (1978) (série)

Ve veřejném zájmu (S02E05)

(epizoda)
  • Velká Británie In the Public Interest (více)

Na Cowleyho se obrátí Thomas Pellin, jednatel Organizace mladých gayů. Když se pokusil o založení pobočky v jednom nejmenovaném městě, v noci kancelář přepadli maskovaní muži a násilím jej vyhnali z města. Takové věci se stávají, Pellin má ovšem podezření, že za incidentem stála místní policie. A něco takového už stojí za to prověřit. Zvláště, když se Cowley dozví, že v tomto městě policie pod vedením ctižádostivého vrchního inspektora Chivese dokázala o pětinu snížit kriminalitu, zatímco jinde čísla rostou. Zavádění policejního státu by totiž rozhodně nebylo ve veřejném zájmu. (Česká televize)

SOLOM.

Město bez drog, násilníků, vrahů, homosexuálů a kurev – Ráj to na Zemi…Tedy alespoň podle tamního policejního „kápa“. Bodie a Doyle dostanou za úkol prozkoumat terén a zjistit, jak to tam chodí s policejní důsledností, která si vydobyla pozoruhodné renomé a snížila zločinnost o tolik procent…Správný týpek byl ten blonďatý (správný) polda, jinak jsem čekal, že to chlapci z CI5 rozbalí trochu víc a pořádně ty sviňáky proženou…Inu každý den není posvícení. Lepší průměr 60%. ()

vecnaAmbra

Za ten vyhrotený záver pridávam hviezdu, nevedela som sa dočkať kedy to Bodie s Doylom tým nafúkaným fašistickým panákom ukážu. Takto to chodí keď sa nejaký malý pamprdlák chce pretlačiť k moci a byť za každú cenu niečo viac. Nie tak neaktuálne keď vidím čo sa deje vo svete aj dnes. ()