Arabská mozaika (S03E02) (epizoda)

Backtrack

Arabská mozaika

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1979, 50 min

Dusty Miller

Raymond Menmuir

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

V dnešní době by už takový díl asi jen těžko prošel v nějakém tom krimiseriálu. Páč by se všichni ti vítači, sluníčkáři a milovníci multikulti posrali. Jak někdo může ubližovat chudákům Arabům, nebo africkým mladíkům…Zvlášť když v Londýně dělá starostu…Ehm nerad bych byl někým naprášen a tak to dále nebudu rozvádět. Nicméně tento díl o zlodějíčkovi, který šlápl do vosího hnízda a kšeftu s drogami a zbraněmi byl v některých situacích spíše humorný (viz zamilovaná ženská do Doyla), než aby tu byla solidní akce, při které by se tajil dech. I tak jde ale pořád alespoň o průměrnou podívanou…(18.8.2019)

"Něco mě svrbí a zatím se nemůžu podrbat. A to znamená, že si neodpočinete, dokud nedosáhnu svého!"(4.7.2020)

Dvacet čtyři. - Co? - Je to dvacátý čtvrtý cigáro od dnešního rána. To si takhle provětráváš plíce? - To má z těch filmů s Clintem Eastwoodem.(19.1.2019)

Tuhle epizodu vytahují z průměru a dělají z ní výbornou dvě věci - zaprvé přestřelka se zabijákem takřka v půlce, zadruhé téma - téměř se dá mluvit o věštecké epizodě, jelikož problémy s islámskými fanatiky v závěru 70. let byly bohužel jen začátek. P.S: Díl by měl správně patřit do druhé řady (to je poznat zejména podle pistolí), ve třetí se ocitnul proto, že jeho natáčení bylo přerušeno skoro na půl roku díky úrazu Lewise Collinse.(25.1.2020)