Reklama

Reklama

Profesionálové - Série 5 (1982) (série)


Případ Ojuka (S05E09)

(epizoda)

Obsahy(1)

V Británii pobývá plukovník Ojuka, bývalý prezident jisté africké země, který se zde má zúčastnit důležité konference. Pro Západ je politicky žádoucí vrátit Ojuku k moci a je proto nutné zajistit jeho bezpečnost. Po nezdařeném pokusu o atentát přebírá nevděčný úkol od armády CI5. Bodie s Doylem zmaří další dva vražedné útoky, Ojuka ale upřímně nemá tušení, kdo by za nimi mohl stát. Je však zjevné, že útočníci vždy zcela přesně vědí, kde udeřit. Někdo tedy musí vynášet citlivé informace. Cowley podezírá jistého vysoce postaveného státního úředníka s obchodními zájmy v Africe, tak jednoduché to ale nakonec nebude. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Opičáci“ mají sice dosti odlišné smýšlení, ale i oni dokáží ve svých zemích vládnout tvrdou rukou a ne každému se to líbí. No a v Anglii se začne schylovat k něčemu nehezkému, něčemu co se nelíbí Cowleymu ani vládě a tak boudou mít chlapci z CI5 plné ruce práce a jejich pistole se pořádně rozžhaví…Místy to mělo slušné grády, to se musí nechat, ovšem ani tak to nějak nevybočovalo z obyčejného průměru. Těch pár pokusů o zabití nebo únos Ojuky však stálo za to… ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na profesionální poměry se v tomto dílu hodně střílelo, tak nelze než doufat, že ta imaginární africká země má dost neimaginárních obyvatel, aby tomu plukovníku vůbec zbyl někdo, komu by mohl vládnout. Doufám, že Bodie a Doyl žijou jen přítomným okamžikem, protože jestli se občas zamýšlí nad svými minulými činy, museli zažít parádní morální kocovinku. Evidentně pomáhali zpět k moci pěknýmu padouchovi, naopak ti, co se ho snažili vyřídit, byli kladnými postavami. ()

Reklama

Reklama