Profesionálové - Série 5 (1982) (série)

Muž jménem Quinn (S05E10)

(epizoda)

Bodie a Doyle dostávají od Cowleyho prostý úkol. Najít muže jménem Quinn. Jaksi jim ale opomene sdělit, že se jedná o jeho bývalého kolegu, špičkového agenta, který po jedné nevydařené misi strávil tři roky v péči sovětské KGB. Poté byl vyměněn, vrátil se ovšem jako psychická troska a posledních pět let strávil po různých klinikách. Z té poslední uprchl a zdá se, že jeho od Rusů dokonale vymytý mozek ovládá jediná myšlenka: musím zabít své bývalé velitele. Cowley ovšem také není v metodách psychologického boje žádný amatér a má v záloze plán, jak celou partii zvrátit ve svůj prospěch. (Česká televize)

SOLOM.

Cowley je Morris. Njn zas jeden mešuge coby bývalý špičkový agent, kterému KGB vymyla mozek a dala mu seznam smrti…Jenže tohle už byl tak velký magor, že „co si neuděláš sám…“. Musel jsem se usmát tomu triku se skříní, kdy vyškolil Bodieho a Doyla, stejně jako té finální přestřelce v hangáru, kdy Cowley vypadal už jenom při tom krátkém běhu, že vypustí duši. Jinak ale vcelku slušný díl, kdy se pořád něco dělo a tu a tam se tu vyklubala i nějaká ta slušná hláška… ()

pytlik...

Jako vždy byl v Profesionálech pokus o psychologii na škodu, naštěstí nestačil zkazit dobrý díl. Pořád mě vrtá hlavou, proč onen padouch nezastřelil Kauliho, i když ho měl na mušce? Chybu ve scénáři samozřejmě vylučuju, takže zbývá za a) že vraždil podle abecedy a nechtěl přeskakovat. V tom případě ale musel postupovat podle abecedy odzadu, páč už si to nepamatuju, ale silně pochybuju, že by ti Cowleyho kolegové měli jména jen od A nebo B b) jednoduše Kauliho nepoznal, uvědomil si až potom, na kohože to mířil. A proč ho nepoznal? Já sázím na tu pleš, tu v mládí určitě neměl. Chachá, a pak, že má ztráta vlasů jen nevýhody, přitom nahradí leckteré maskovací plastické operace! ()

Sa.sa

Super epizoda se smutným koncem pro bývalého agenta.... Prostě neměl šanci uspět proti naprogramování které podstoupil :( Mimochodem pěkně jim dal s tou skříňí :)) ()