Profesionálové (TV seriál)

The Professionals

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977 - 1983, 47 h 30 min (Minutáž: 57x45 min)

Gordon Jackson, Martin Shaw, Lewis Collins, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright, Ray Marioni, Juba Kennerley, Vass Anderson, Milton Johns, Lewis Alexander, Denis Lill, Donald Pickering, David Collings, Arnold Diamond, Douglas Muir, Aileen Lewis, Alan MacNaughtan, Llewellyn Rees, James Simmons, Donald Bisset, Martin Wyldeck, Dave King, Cyril Conway, Edward Dentith, Verne Morgan, John Savident, David Hargreaves, Derek Francis, Rachel Herbert, Walter Henry, Rex Robinson, Barry Stanton, Moray Watson, Rowland Davies, Stacy Davies, Anthony Chinn, Andy Ho, Glynn Edwards, Ronald Hines, Michael Sheard, John Golightly, Sue Nicholls, Michael Denison, Barry Jackson, Andy Bradford, Fredric Abbott, Maxwell Craig, Jim McManus, Patrick Durkin, Hal Galili, Fred Wood, Julian Holloway, Terry Scott, Harry Fielder, Anthony Carrick, Tony Scannell, Lyndon Brook, Brian Haines, Sandor Elès, Milos Kirek, Brian Hawksley, Gareth Armstrong, Barry Justice, Anthony Steel, Walter Gotell, Phil Davis, Jonathan Hyde, Damien Thomas, Olu Jacobs, John Barrad, Raymond Brody, Karin MacCarthy, Kevin Brennan, Geoffrey Palmer, George Murcell, Bruce Boa, Tony Caunter, Richard Huw, Richard Greene, Kathleen Byron, Barry Stokes, Fiona Reid, Roger Lloyd-Pack, Martin Benson, Gerald Sim, Janet Davies, Michael Latimer, James Laureson, Paul Antrim, Ron Tarr, Stephen Bent, Linal Haft, Bernard Gallagher, Trevor Adams, Louis Mahoney, Ron Pember, Alice Krige, Ewan Stewart, Sally Faulkner, Stephen MacKenna, Stephen Greif, Christopher Banks, Robert Flemyng, Steven Berkoff, Peter Woodward, Michael Praed, Bryan Marshall, Lisa Harrow, Ken Campbell, Art Malik, John Nettleton, John Carson, Ann Michelle, Paul Hardwick, Stephen Rea, Robert Lankesheer, Guy Standeven, Maurice Denham, Brian Hall, Robert Urquhart, André Morell, Kevork Malikyan, Bill Treacher, Jacob Witkin, Lise Hilboldt, Ed Devereaux, James Cosmo, Robert Ashby, Michael Byrne, Ray Ashcroft, Philip Anthony, Pik Sen Lim, Ben Cross, Linda Hayden, Yves Beneyton, Jonathon Morris, Stuart Wilson, Lynda Bellingham, Jeremy Young, Sylvestra Le Touzel, Mark Eden, Ian McCulloch, Paul Herzberg, Ray Burdis, Gordon Honeycombe, Arthur Nightingale, Astrid Frank, Gloria Maley, Peter Marinker, Robert Morgan, Richard LeParmentier, William Russell, Shelagh McLeod, Keith Barron, Donald Douglas, Kenneth Watson, John Judd, Basil Hoskins, Helen Cotterill, Andrew Downie, Graham Weston, Geoffrey Hinsliff, John Horsley, Sheila Ruskin, Frank Barrie, Michael Billington, Cyril Luckham, Neil Hallett, Harold Innocent, Carol Royle, Terence Mountain, Yashaw Adem, Frederick Jaeger, Stanley Lebor, Shaun Curry, Will Stampe, John Arnatt, David Beames, Walter Randall, Clifford Earl, Bryan Pringle, Colin Rix, Hugh Morton, Dawn Rodrigues, Stephen Churchett, John Line, Allan Mitchell, Tony Sibbald, Simon Dutton, Marcus D'Amico, David Howey, Peter Woodthorpe

Jeden z nejlepších detektivních seriálů. Prostě klasika. Už jako malá jsem se ráda dívala na tuhle slavnou dvojku a už tenkrát jsem se zamilovala do Bodieho (nebo do Doyla?). Z dětských let si sice na žádný případ nepamatuju, ale na hlavní hrdiny nezapomenu. Děkuji Nově za letošní zopakování, díky kterému jsem opět prožila ty šťastné dětské roky.(7.3.2005)

Jako malej kluk jsem při hře na zahradě vždycky musel bejt správňáckej Doyle, kterej všechno šéfoval a zachraňoval druhý. Zajímavý, že i přes pravidelnej trénink na všech zahradách naší vesnice ze mě nakonec vyrostl průserář Bodie, kterýho postupem času Cowleyové mejch kamarádů na ty zahrady přestali chtít pouštět. A to jsem jejich synům tolikrát zachránil život před jistou smrtí kuličkovkou...(13.11.2015)

• Puss

Omlouvám se, ale já ten seriál nenávidím. Možná to má trochu souvislost s mým pubertálním vzdorem vůči všemu co moji rodiče zbožňují. A i když je to teď už mnohem lepší, ten nervy drásající pocit, který se dostaví s prvním tónem znělky, přetrval. Přirovnala bych to ke koprovce.......... I když Boddieho sem měla celkem ráda, tak proto ta 1*.(8.2.2007)

To je prostě stará klasika, oldschoolové řemeslo akčních/krimi seriálů. Ani po 30 letech to u mě neztratilo nic z krásy. Můžu se na to dívat pořád dokolečka. Boddie a Doyle je jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic vůbec, skvělé hlášky, skvělá akce, každá episoda se zajímavou zápletkou. " Pro Vás Pan Cowley "(23.7.2006)

Mám radši Dempseyho a Makepeacovou, tahle parta vyznává jiný styl práce, ačkoli charakterově by si mohli tykat. Vybourání klišé nastává s příchodem těžce charismatických hlavních hrdinů a jejich ještě více nabušenho šéfa. U zápletek je řešení logiky a pravděpodobnosti velkou chybou, což nevadí v konkurenci se současnou vyšetřovací bandou, tihle klasici by je mohli školit.(13.12.2005)

• - V osemdesiatych rokoch pre Československú televíziu Bodieho (Lewis Collins) daboval Petr Oliva, Cowleyho (Gordon Jackson) Jiří Adamíra a Doyla (Martin Shaw) Martin Štěpánek, ktorý tesne potom emigroval a nahradil ho Alois Švehlík. (Raccoon.city)

• - V epizodě „Válka agentů“ je při přestřelce na řece vidět, že Bodie (Lewis Collins) drží v ruce svůj Smith & Wesson Model 19. Ale když říká, že mu došly náboje, má v ruce Walthera P38. (BLANIK.)

• - Bodie je agent 3.7. a Doyle 4.5. (Stocki)