Profesionálové (TV seriál)

The Professionals

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977 - 1983, 47 h 30 min (Minutáž: 57x45 min)

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright, Ray Marioni, Juba Kennerley, Vass Anderson, Milton Johns, Lewis Alexander, Denis Lill, Donald Pickering, David Collings, Arnold Diamond, Douglas Muir, Aileen Lewis, Alan MacNaughtan, Llewellyn Rees, James Simmons, Donald Bisset, Martin Wyldeck, Dave King, Cyril Conway, Edward Dentith, Verne Morgan, John Savident, David Hargreaves, Derek Francis, Rachel Herbert, Walter Henry, Rex Robinson, Barry Stanton, Moray Watson, Rowland Davies, Stacy Davies, Anthony Chinn, Andy Ho, Glynn Edwards, Ronald Hines, Michael Sheard, John Golightly, Sue Nicholls, Michael Denison, Barry Jackson, Andy Bradford, Fredric Abbott, Maxwell Craig, Jim McManus, Patrick Durkin, Hal Galili, Fred Wood, Julian Holloway, Terry Scott, Harry Fielder, Anthony Carrick, Tony Scannell, Lyndon Brook, Brian Haines, Sandor Elès, Milos Kirek, Brian Hawksley, Gareth Armstrong, Barry Justice, Anthony Steel, Walter Gotell, Phil Davis, Jonathan Hyde, Damien Thomas, Olu Jacobs, John Barrad, Raymond Brody, Karin Maccarthy, Kevin Brennan, Geoffrey Palmer, George Murcell, Bruce Boa, Tony Caunter, Richard Huw, Richard Greene, Kathleen Byron, Barry Stokes, Fiona Reid, Roger Lloyd-Pack, Martin Benson, Gerald Sim, Janet Davies, Michael Latimer, James Laureson, Paul Antrim, Ron Tarr, Stephen Bent, Linal Haft, Bernard Gallagher, Trevor Adams, Louis Mahoney, Ron Pember, Alice Krige, Ewan Stewart, Sally Faulkner, Stephen MacKenna, Stephen Greif, Christopher Banks, Robert Flemyng, Steven Berkoff, Peter Woodward, Michael Praed, Bryan Marshall, Lisa Harrow, Ken Campbell, Art Malik, John Nettleton, John Carson, Ann Michelle, Paul Hardwick, Stephen Rea, Robert Lankesheer, Guy Standeven, Maurice Denham, Brian Hall, Robert Urquhart, André Morell, Kevork Malikyan, Bill Treacher, Jacob Witkin, Lise Hilboldt, Ed Devereaux, James Cosmo, Robert Ashby, Michael Byrne, Ray Ashcroft, Philip Anthony, Pik Sen Lim, Ben Cross, Linda Hayden, Yves Beneyton, Jonathon Morris, Stuart Wilson, Lynda Bellingham, Jeremy Young, Sylvestra Le Touzel, Mark Eden, Ian McCulloch, Paul Herzberg, Ray Burdis, Gordon Honeycombe, Arthur Nightingale, Astrid Frank, Gloria Maley, Peter Marinker, Robert Morgan

Raymond Menmuir

Alan Killick

Podle mého názoru určitě nejlepší krimi-seriál jaký kdy byl natočen a žádná z amerických sérií mu nesahá ani po kotníky. Tak skvělé zkombinování akce,napětí i suchého humoru se dneska už jen tak nevidí. Uznávám, že to mělo i slabší díly, ale i tak je to klasika a nevadí mi ani jeho každoroční reprízy, a vždycky se rád na Profíky podívám:-)(22.9.2005)

Za komančů ten nejlepší kriminální seriál, který nám byli soudruzi ochotni odvysílat (samozřejmě jen těch několik politicky nezávadných dílů). Navíc jsme to u nás doma měly hezky rozdělené - mně se líbil Bodie, ségře Doyle a mamka ujížděla na ušatém staříkovi Cowleym:-). Při porovnání s dnešními nesympatickými a jasnovidnými CSI týmy z různých měst... "Profesionálové" stále patří ke špičce, přestože můj pohled už není tak nekriticky nadšený jako kdysi. Stará dobrá klasika - 90%. EDIT: Ups, hodnocení snižuju po absolvování dvou dílů při repríze 2009/2010. Je to chvílema dost nudné a hloupé... Přestřelky, kdy 5 minut sviští kulky, všichni stojí či zmateně pobíhají a nikdo nic netrefí, mě jednoduše se*ou:-). 71%(31.3.2009)

Nostalgicky vzpomínám, jak jsem se těšil na to, až 3-7 alias Bodie bude volat 4-5 alias Doyla a mé hodnocení tomu odpovídá. S velkou nechutí přitom musím přiznat, že zdaleka všechny díly nejsou výstavními klenoty žánru, ale pro mne budou tito testosteronoví frajeři vždy zdrojem dobré zábavy a jejich taťka Cowley vzorem dokonalého šéfa - takticky vyspělý, informovaný, přísný a s privilegiem rozšlapat jim chlapácká ega na atomy různých tvarů. Takže hoši, pokud budete mít trable, tak mé dveře jsou pro vás otevřené a pokud si přivedete slečny v nesnázích, tak vám rád rozestelu.(3.4.2014)

Můj oblíbený uživatel flanker.27 tento populární seriál nelítostně sepsul a má ve svém radikálním odsudku v podstatě pravdu - scénáře jednotlivých epizod opisují stále několik neměnných schémat, a tudíž se často opakují, zápletky jsou naivní, mělké, vyšetřování bývá odbyté a řada situací se vyřeší prostě jenom akčním vpádem obou hrdinů na scénu. Protihráči profesionálů jsou nýmandi a celkově jde o průměrný konzumní produkt své doby. Na druhou stranu ale nemám nejmenší důvod dát méně než tři hvězdičky, protože pořád tady ještě jsou nanejvýš sympatické postavy dvou tvrdých detektivů a jejich otcovského šéfa. I po těch letech se jedná o slušnou žánrovou zábavu, která sice není tak dobrá, jak by člověk očekával z nostalgií ovlivněného hodnocení na CSFD, ale na to, aby se čas od času k některé epizodě člověk vrátil, to bohatě postačí ke spokojenosti. Původně jsem měl i já vyšší hodnocení, ale současný seriál MI5, který sleduji, mě donutil popřemýšlet nad kvalitou obou kousků a ten novější je daleko propracovanější, uvěřitelnější a přináší komplexní pohled na práci tajných služeb. Celkový dojem: 60 %.(5.7.2012)

Jistěže nejsou pokaždé pětihvězdičkoví ... ráda bych viděla seriál, který čítá 57 k dokonalosti vyvedených epizod. Taky si nejsem až tak jistá, jak by to s nimi (a se mnou) bylo, kdybych je poznala až dnes ... v záplavě krimi a jiných seriálů, které sleduju převážně jen příležitostně - tudíž se k nim (až na výjimky) nevyjadřuju. Jenomže se objevili ve správný čas (ostatně - to je pro ně typické) ... BODIE a DOYLE - s majorem Cowleym v pozadí, pochopitelně ... aby se stali nedílnou součástí mého mládí (a mých snů) - neohrožení chlapci z CI5, kteří vždycky bojují za ty nejryzejší britské hodnoty a přitom nikdy neztrácejí nadhled a šarm. Zkrátka praví PROFESIONÁLOVÉ. Prostřednictvím několika dílů jsem si osvěžila paměť - a ověřila jsem si, že neúprosný soudce zvaný čas v jejich případě nemá nárok ... že se jen tak nenechají připravit o výsadu věčného mládí. Nemůžu jinak - jsou jednou z mých dávných lásek ... z těch, kterým už dopředu odpouštím veškeré přešlapy i poklesky - a každou nekorektnost ... takže zvedám hodnocení - jiný nežli plný počet hvězd prostě nepřipadá v úvahu.(4.11.2014)

• - Seriál dotovala automobilka Ford. (jenik71)

• - Bodie je agent 3.7. a Doyle 4.5. (Stocki)

• - Profesionálové byl jedním z mála západních seriálů, jehož část v osmdesátých letech odvysílala československá televize, konkrétně se jednalo o 21 z 57 epizod. Pochopitelně to nebyly díly, v nichž se CI5 střetává s KGB. (Hans.)