Profesionálové (TV seriál)

The Professionals

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977–1983, 47 h 30 min (Minutáž: 50 min)

Gordon Jackson, Martin Shaw, Lewis Collins, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright, Ray Marioni, Juba Kennerley, Vass Anderson, Milton Johns, Lewis Alexander, Denis Lill, Donald Pickering, David Collings, Arnold Diamond, Douglas Muir, Aileen Lewis, Alan MacNaughtan, Llewellyn Rees, James Simmons, Donald Bisset, Martin Wyldeck, Dave King, Cyril Conway, Edward Dentith, Verne Morgan, John Savident, David Hargreaves, Derek Francis, Rachel Herbert, Walter Henry, Rex Robinson, Barry Stanton, Moray Watson, Rowland Davies, Stacy Davies, Anthony Chinn, Andy Ho, Glynn Edwards, Ronald Hines, Michael Sheard, John Golightly, Sue Nicholls, Michael Denison, Barry Jackson, Andy Bradford, Fredric Abbott, Maxwell Craig, Jim McManus, Patrick Durkin, Hal Galili, Fred Wood, Julian Holloway, Terry Scott, Harry Fielder, Anthony Carrick, Tony Scannell, Lyndon Brook, Brian Haines, Sandor Elès, Milos Kirek, Brian Hawksley, Gareth Armstrong, Barry Justice, Anthony Steel, Walter Gotell, Phil Davis, Jonathan Hyde, Damien Thomas, Olu Jacobs, John Barrad, Raymond Brody, Karin MacCarthy, Kevin Brennan, Geoffrey Palmer, George Murcell, Bruce Boa, Tony Caunter, Richard Huw, Richard Greene, Kathleen Byron, Barry Stokes, Fiona Reid, Roger Lloyd-Pack, Martin Benson, Gerald Sim, Janet Davies, Michael Latimer, James Laurenson, Paul Antrim, Ron Tarr, Stephen Bent, Linal Haft, Bernard Gallagher, Trevor Adams, Louis Mahoney, Ron Pember, Alice Krige, Ewan Stewart, Sally Faulkner, Stephen MacKenna, Stephen Greif, Christopher Banks, Robert Flemyng, Steven Berkoff, Peter Woodward, Michael Praed, Bryan Marshall, Lisa Harrow, Ken Campbell, Art Malik, John Nettleton, John Carson, Ann Michelle, Paul Hardwick, Stephen Rea, Robert Lankesheer, Guy Standeven, Maurice Denham, Brian Hall, Robert Urquhart, André Morell, Kevork Malikyan, Bill Treacher, Jacob Witkin, Lise Hilboldt, Ed Devereaux, James Cosmo, Robert Ashby, Michael Byrne, Ray Ashcroft, Philip Anthony, Pik Sen Lim, Ben Cross, Linda Hayden, Yves Beneyton, Jonathon Morris, Stuart Wilson, Lynda Bellingham, Jeremy Young, Sylvestra Le Touzel, Mark Eden, Ian McCulloch, Paul Herzberg, Ray Burdis, Gordon Honeycombe, Arthur Nightingale, Astrid Frank, Gloria Maley, Peter Marinker, Robert Morgan, Richard LeParmentier, William Russell, Shelagh McLeod, Keith Barron, Donald Douglas, Kenneth Watson, John Judd, Basil Hoskins, Helen Cotterill, Andrew Downie, Graham Weston, Geoffrey Hinsliff, John Horsley, Sheila Ruskin, Frank Barrie, Michael Billington, Cyril Luckham, Neil Hallett, Harold Innocent, Carol Royle, Terence Mountain, Yashaw Adem, Frederick Jaeger, Stanley Lebor, Shaun Curry, Will Stampe, John Arnatt, David Beames, Walter Randall, Clifford Earl, Bryan Pringle, Colin Rix, Hugh Morton, Dawn Rodrigues, Stephen Churchett, John Line, Allan Mitchell, Tony Sibbald, Simon Dutton, Marcus D'Amico, David Howey, Peter Woodthorpe, Michael Petrovitch, John Hamill, Marc Boyle, Keith Buckley, Melissa Wilkes, Ben Roberts, David Joss Buckley

Raymond Menmuir

Scénografie:

Tony Curtis

Jejich jména zná snad každý, titulní skladba je dnes už klasická a Ford Capri je nádhernou zhmotnělou vzpomínkou na dobu, kdy ještě amíci dělali alespoň hezká auta - přesně v duchu seriálu - ve své době špička a dnes zlatá klasika. A narozdíl od jiných mě Profesionálové neomrzí ani při desáté repríze, spíš bych řekl že čím jsem starší, tím je mám raději. 90%(8.4.2003)

Úchvatné dílo, které jsem sledoval snad již v plenkách. Bodie a Doyle, nejcharismatičtější dvojice detektivů všech dob, mne dokážou i po všech těch letech neustále překvapovat. Jeden ze seriálů, jnž předběhl svou dobu o několik let. Kam se hrabe na něj hrabe Kobra 11 a všechny Kriminálky. Profesionálové je všechny bez problémů zadupou do země. Drsné příběhy o drsných chlapech s kvalitní dávkou humoru, to je tento klenot televizní tvorby!(17.10.2009)

Profesionálové jsou jediný kriminální seriál, na který se kdykoli s chutí podívám. Bodie a Doyle jsou machové přesně na hraně, na které je lze ještě obdivovat a nestávají se protivnými. Jsou neodolatelní - ty jejich mrkváče, to brždění smykem v každé situaci, i když nejsou v žádné akci... Jediný, kdo to trochu kazí je jejich nadřízený Koule, který se sice snaží tvářit tvrdě, ale vzhledem ke své vizáži usedlého účetního vyšších středních let působí poněkud srandovně.(12.8.2012)

Přes svůj věk 37 let stále aktuální a působivý. Lewis Collins a Gordon Jackson jsou už nahoře. Martin Shaw už taky stárne a mě 72 letému dědkovi stále dělají radost všichni tři profici děkuji deda :-) na shlédnutí potřebujete 57 týdnů tj rok u televize mě stačí jen 57 hodin je to paráda nenechte si to ujít deda :-) Napokon, viac-menej pre ich vzájomné napätie a narastajúcu neznášanlivosť sa začiatkom 80. rokov existencia seriálu uzavrela.29.12.18:-)(7.4.2014)

Profíky jsem žral hlavně v mládí, ale určitě nelituji toho, že jsem se k nim po letech z nostalgie vrátil. Doyle a Bodie vždy patřili k mým oblíbeným postavám a já s i s nimi v rámci možností užíval každý jejich případ. Bručoun leč starý lišák Cowley taky nebyl špatný a dával jim pořádně zabrat. Byla jen velká škoda, že jsem teď ve většině dílů viděl jen obyčejný průměr. Přesto se tam však našli i takové případy, které mi udělali velkou radost a šlo o nadprůměrné záležitosti. Jako celek vidím Profesionály na tehdejší dobu za velmi zdařilý „projekt“, na který se rozhodně dá dívat i po tolika letech o jejich natočení…Dávám palec nahoru a krásných 69 %...(10.11.2019)

• - V díle "Operace Susie" a "Nedotknutelní" se objevila Škoda 110 R. V epizodě "Únos" se pak ukáže Škoda 120 LS. (BLANIK.)

• - Ve 40. epizodě s názvem "Tajné fondy" je při havárii vozu Jaguar při pádu ze srázu zřetelně vidět, že v autě jsou umístěny figuríny. (Redyx1)

• - I role dvou agentů CI5 měly původně jiné obsazení. Doyla měl hrát herec Jon Finch a roli také přijal, později si to ale rozmyslel. Bodieho mohl ztvárnit Gareth Hunt ale ten byl tehdy pracovně vytížený, napodruhé byl pro roli Bodieho vybrán Anthony Andrews, který byl se Shawem velký kamarád a to se mu také nakonec stalo osudným, protože se to Clemensovi nehodilo do jeho záměru. Napotřetí byl tedy obsazen Lewis Collins. (Stocki)