Profesionálové (TV seriál)

The Professionals

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977 - 1983, 47 h 30 min (Minutáž: 57x45 min)

Lewis Collins, Martin Shaw, Gordon Jackson, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright, Ray Marioni, Juba Kennerley, Vass Anderson, Milton Johns, Lewis Alexander, Denis Lill, Donald Pickering, David Collings, Arnold Diamond, Douglas Muir, Aileen Lewis, Alan MacNaughtan, Llewellyn Rees, James Simmons, Donald Bisset, Martin Wyldeck, Dave King, Cyril Conway, Edward Dentith, Verne Morgan, John Savident, David Hargreaves, Derek Francis, Rachel Herbert, Walter Henry, Rex Robinson, Barry Stanton, Moray Watson, Rowland Davies, Stacy Davies, Anthony Chinn, Andy Ho, Glynn Edwards, Ronald Hines, Michael Sheard, John Golightly, Sue Nicholls, Michael Denison, Barry Jackson, Andy Bradford, Fredric Abbott, Maxwell Craig, Jim McManus, Patrick Durkin, Hal Galili, Fred Wood, Julian Holloway, Terry Scott, Harry Fielder, Anthony Carrick, Tony Scannell, Lyndon Brook, Brian Haines, Sandor Elès, Milos Kirek, Brian Hawksley, Gareth Armstrong, Barry Justice, Anthony Steel, Walter Gotell, Phil Davis, Jonathan Hyde, Damien Thomas, Olu Jacobs, John Barrad, Raymond Brody, Karin Maccarthy, Kevin Brennan, Geoffrey Palmer, George Murcell, Bruce Boa, Tony Caunter, Richard Huw, Richard Greene, Kathleen Byron, Barry Stokes, Fiona Reid, Roger Lloyd-Pack, Martin Benson, Gerald Sim, Janet Davies, Michael Latimer, James Laureson, Paul Antrim, Ron Tarr, Stephen Bent, Linal Haft, Bernard Gallagher, Trevor Adams, Louis Mahoney, Ron Pember, Alice Krige, Ewan Stewart, Sally Faulkner, Stephen MacKenna, Stephen Greif, Christopher Banks, Robert Flemyng, Steven Berkoff, Peter Woodward, Michael Praed, Bryan Marshall, Lisa Harrow, Ken Campbell, Art Malik, John Nettleton, John Carson, Ann Michelle, Paul Hardwick, Stephen Rea, Robert Lankesheer, Guy Standeven, Maurice Denham, Brian Hall, Robert Urquhart, André Morell, Kevork Malikyan, Bill Treacher, Jacob Witkin, Lise Hilboldt, Ed Devereaux, James Cosmo, Robert Ashby, Michael Byrne, Ray Ashcroft, Philip Anthony, Pik Sen Lim, Ben Cross, Linda Hayden, Yves Beneyton, Jonathon Morris, Stuart Wilson, Lynda Bellingham, Jeremy Young, Sylvestra Le Touzel, Mark Eden, Ian McCulloch, Paul Herzberg, Ray Burdis, Gordon Honeycombe, Arthur Nightingale, Astrid Frank, Gloria Maley, Peter Marinker, Robert Morgan

Raymond Menmuir

Alan Killick

Ano přesně tak jeden z dalších legendárních seriálů tzv.nikdy neokoukatelných sice často reprísovaných ale na své kráse nikdy nic ani za tu dlouhou dobu neztratil.Seriál tehdy určitě obsahově splňoval po všech stránkách takřka vše co by měl opravdu mimořádný kriminální seriál v sobě obsahovat.Za prvé tedy určitě napínavý a zajímavý děj, srdcervoucí honičky ve starém, pošmourném a špinavém Londýně byli taky vždy good.Dále všechny ty honičky v lehce odřených ale jinak v moc krásných starých auťácích, skvělou zápletku a výkony všech tří hlavních herců byli určitě vždy na vysoké úrovni.A proč tedy čtyři hvězdy?Tak určitě jedna pro Bodieho druhá pro Doyla (který mi byl vždycky o něco málo sympatičtější), třetí za vždy skvělou a kolektivní práci celé CI5 a tu poslední za suchý ale dobrý anglický humor navíc protřený skvělými dialogy.Tento seriál prostě už asi nikdy neztratí nic ze svého půvabu, tenkrát v době svého uvedení musel způsobit ve VB určitě mírný poprask, dnes by to bylo přeci jenom už úsměvné, ale stále mu některé kriminální seriály především z německé produkce a z komerčních televizí nesahají ani po kotníky.Legendární a úvodní znělka seriálu byla také super a kterou poznám vždy i kdyby jste mě budily ve dvě ráno tak vám řeknu z jakého seriálu je.Tady je:download.(16.10.2006)

Seriál jenž i v dobách totality běžel na našich obrazovkách. I když pravda, jen některé díly, většinou ty, ve kterých vystupovala KGB. Tenkrát způsobil poprask, těch několik odcenzurovaných dílů bylo velice populárních. Já sám jsem seriál viděl v době kdy jeho vysílání bylo neomezené. Od té doby si nenechám ujít žádnou jeho reprízu. Pravděpodobně nepřekonatelný britský detektivní seriál. Nechybí dostatek akce, střelby, rvačky, honičky ani zajímavý děj plný zvratů, politiky, terorismu. Bodie, Doyle a Cowley jsou černou můrou všech britských kriminálníků.(19.2.2007)

Pro mě je na tomhle seriálu nejcenější, že ukazuje rozvrstvení britské společnosti a skupinky různých organizací a padouchů té doby. I když padocuhů, je to složitější, neb někteří prostě hájí ty či ony zájmy a názory... Taky to ukazuje británii sedmdesátých let. A není naškodu, že dva hlavní představitelé - a většina divaček jim to promine - jsou pěkní děvkaři, ale co mají dělat, když po nich v seriálu ženy tak jdou a při své náročné práci potřebují rychlý relax, aby se pak připravili na další těžkou práci.(21.6.2010)

Bodie, Doyle a Cowley. Jména která vešla do dějin seriálů. "Profesionálové" se staly krátce po uvedení kultem, a to zcela po právu. Každý díl má totiž akční, konverzační a oddechové scény tak sehrané, že žádná složka není krátka, nebo naopak dlouhá. Akční scény jsou skutečně akční a oddechové vtipné. Klasika, na kterou nedám dopustit.(28.8.2006)

• duklak2

Jsem jeden z mála, komu Profesionálové nic neříkají. Měl jsem plno spolužáků, kteří je doslova hltali a na každý díl se těšili. Nechápal jsem je a oni zase nechápali mě. Mě tento seriál přišel nudný. Divím se, že baví i po tolika letech. Je to doslova zázrak. Najde si příznivce i mezi mladšími, což mě přijde neuvěřitelné.(20.6.2010)

• - Bodie je agent 3.7. a Doyle 4.5. (Stocki)

• - Doyl (Martin Shaw) nosí hodinky značky Orfina Porsche Design Chronograph, Body (Lewis Collins) Heuer Chronosplit Manhattan a Cowley (Gordon Jackson) IWC Porsche Design. (dyfur)

• - V Německu se některé díly vysílaly až po zcenzurování a určité scény byly vystřiženy. (Stocki)