Profesionálové (TV seriál)

The Professionals

Profesionáli

Akční / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie, 1977 - 1983, 47 h 30 min (Minutáž: 57x45 min)

Gordon Jackson, Martin Shaw, Lewis Collins, Ian McDiarmid, Pierce Brosnan, Steve Alder, Jiří Pravda, David Suchet, Peter Cellier, Patrick Malahide, Patricia Quinn, Vicki Michelle, Nick Brimble, David Bradley, James Faulkner, Sarah Douglas, Michael Gothard, Barbara Kellerman, Philip Latham, Michael Kitchen, Clarke Peters, Michael Coles, Johnny Shannon, Neil McCarthy, Tony Osoba, Billy Murray, Nadim Sawalha, George Harris, Patricia Hodge, P. H. Moriarty, Mark Wingett, Dick Sullivan, Michael Elphick, Peter Polycarpou, Sean Chapman, John Castle, Charles Dance, Pamela Stephenson, Tom Georgeson, Nickolas Grace, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Geoffrey Freshwater, Jeremy Bulloch, Tim Meats, Marsha Fitzalan, David Mallinson, William Morgan Sheppard, Frances Low, Jon Cartwright, George Little, Martyn Whitby, Diane Keen, Godfrey James, Lloyd McGuire, Richard Murdoch, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Barrie Cookson, Geoffrey Bateman, Al Matthews, Robert Putt, Charles Pemberton, Edward Judd, Vic Tablian, Jill Baker, Ed Bishop, Alan Tilvern, Mark Colleano, Robert Dorning, Susan Wooldridge, Stanley Meadows, Anthony Morton, Charles Cork, Keith Marsh, Robert James, Forbes Collins, Sylvia Kay, Norman Gregory, Derrick O'Connor, Liz Fraser, Kenneth Nelson, Nicholas Amer, Larry Lamb, John H. Francis, Michael Craig, Stephan Chase, Roy Boyd, Emma Relph, David Swift, Stephen Yardley, Jon Rumney, Mario Renzullo, Pat Gorman, Hildegard Neil, Joseph Marcell, Tony Jay, Paul Daneman, Harry Fowler, Thomas Baptiste, Norman Eshley, Christopher Fairbank, Del Henney, Phil Brown, Simon Templeman, John Hallam, Ian Gelder, Kenneth Hadley, Graham Crowden, Bernard Kay, Timothy Carlton, Robert Rietty, Sarah Lawson, Sylvester Morand, Jurij Borienko, Victoria Burgoyne, Lalla Ward, Harry Towb, Nayef Rashed, Benjamin Feitelson, John Stratton, Rufus Collins, Christopher Ellison, Anthony Booth, Ralph Michael, Ruby Wax, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Brian Gwaspari, Bryan Coleman, Christopher Guard, Duncan Preston, Gary Waldhorn, James Smith, Nick Stringer, Peter Armitage, Bruce Alexander, Brian Croucher, William Moore, Steve Plytas, Sharon Duce, Richard Moore, Brian Miller, Gertan Klauber, Pamela Salem, Derek Waring, David Calder, Tony Church, Morris Perry, Ronald Leigh-Hunt, Ann Lynn, Cheryl Kennedy, Derek Martin, Prunella Gee, Charles Keating, G.B. Zoot Money, Prentis Hancock, Peter Craze, Clifton Jones, Sean Caffrey, Gabrielle Drake, Diana Weston, Glyn Owen, Karl Howman, Penny Irving, Briony McRoberts, Barbara Keogh, Charmian May, Felicity Dean, Luan Peters, Suzanne Danielle, Bernard Archard, Michael Culver, Rona Anderson, David de Keyser, David Yip, Derek Godfrey, Helen Cherry, John Forgeham, Norman Jones, Aimée Delamain, Tony Steedman, Maggie Wright, Ray Marioni, Juba Kennerley, Vass Anderson, Milton Johns, Lewis Alexander, Denis Lill, Donald Pickering, David Collings, Arnold Diamond, Douglas Muir, Aileen Lewis, Alan MacNaughtan, Llewellyn Rees, James Simmons, Donald Bisset, Martin Wyldeck, Dave King, Cyril Conway, Edward Dentith, Verne Morgan, John Savident, David Hargreaves, Derek Francis, Rachel Herbert, Walter Henry, Rex Robinson, Barry Stanton, Moray Watson, Rowland Davies, Stacy Davies, Anthony Chinn, Andy Ho, Glynn Edwards, Ronald Hines, Michael Sheard, John Golightly, Sue Nicholls, Michael Denison, Barry Jackson, Andy Bradford, Fredric Abbott, Maxwell Craig, Jim McManus, Patrick Durkin, Hal Galili, Fred Wood, Julian Holloway, Terry Scott, Harry Fielder, Anthony Carrick, Tony Scannell, Lyndon Brook, Brian Haines, Sandor Elès, Milos Kirek, Brian Hawksley, Gareth Armstrong, Barry Justice, Anthony Steel, Walter Gotell, Phil Davis, Jonathan Hyde, Damien Thomas, Olu Jacobs, John Barrad, Raymond Brody, Karin Maccarthy, Kevin Brennan, Geoffrey Palmer, George Murcell, Bruce Boa, Tony Caunter, Richard Huw, Richard Greene, Kathleen Byron, Barry Stokes, Fiona Reid, Roger Lloyd-Pack, Martin Benson, Gerald Sim, Janet Davies, Michael Latimer, James Laureson, Paul Antrim, Ron Tarr, Stephen Bent, Linal Haft, Bernard Gallagher, Trevor Adams, Louis Mahoney, Ron Pember, Alice Krige, Ewan Stewart, Sally Faulkner, Stephen MacKenna, Stephen Greif, Christopher Banks, Robert Flemyng, Steven Berkoff, Peter Woodward, Michael Praed, Bryan Marshall, Lisa Harrow, Ken Campbell, Art Malik, John Nettleton, John Carson, Ann Michelle, Paul Hardwick, Stephen Rea, Robert Lankesheer, Guy Standeven, Maurice Denham, Brian Hall, Robert Urquhart, André Morell, Kevork Malikyan, Bill Treacher, Jacob Witkin, Lise Hilboldt, Ed Devereaux, James Cosmo, Robert Ashby, Michael Byrne, Ray Ashcroft, Philip Anthony, Pik Sen Lim, Ben Cross, Linda Hayden, Yves Beneyton, Jonathon Morris, Stuart Wilson, Lynda Bellingham, Jeremy Young, Sylvestra Le Touzel, Mark Eden, Ian McCulloch, Paul Herzberg, Ray Burdis, Gordon Honeycombe, Arthur Nightingale, Astrid Frank, Gloria Maley, Peter Marinker, Robert Morgan, Richard LeParmentier, William Russell, Shelagh McLeod, Keith Barron, Donald Douglas, Kenneth Watson, John Judd, Basil Hoskins, Helen Cotterill, Andrew Downie, Graham Weston, Geoffrey Hinsliff, John Horsley, Sheila Ruskin, Frank Barrie, Michael Billington, Cyril Luckham, Neil Hallett, Harold Innocent, Carol Royle, Terence Mountain, Yashaw Adem, Frederick Jaeger, Stanley Lebor, Shaun Curry, Will Stampe

Bodie, Doyle a Cowley. Jména která vešla do dějin seriálů. "Profesionálové" se staly krátce po uvedení kultem, a to zcela po právu. Každý díl má totiž akční, konverzační a oddechové scény tak sehrané, že žádná složka není krátka, nebo naopak dlouhá. Akční scény jsou skutečně akční a oddechové vtipné. Klasika, na kterou nedám dopustit.(28.8.2006)

Na Profesionálov som pri zostavovaní prehľadu mojich desiatich najobľúbenejších seriálov zabudol, aj keď Bodie s Doylom a Cowleym sú nezabudnuteľní. Je to seriál, ktorý v tej normalizačnej televíznej nude čnel ako maják. A tiež seriál, ktorého si uvedomujem, že každou reprízou sa seriál nižšie a nižšie. Preto ho už nenájdete medzi desiatkou mojich najobľúbenejších, ale medzi stovkami priemerných. Stal sa vyprázdnenou ikonou doby minulej.(22.9.2009)

Tyhle ty dva frajery prostě "miluju". Koho by kdy napadlo, že britský seriál lze sledovat opakovaně xx let s takovým zájmem. Skromný kudrnáč a neskromný kotletář v triu se stále distingovaným blondýnem jednou nohou v důchodu, se výborně doplňují. Vtip, akce a geniální ústřední melodie, která se zapsala do filmové historie.(1.11.2010)

Můj oblíbený uživatel flanker.27 tento populární seriál nelítostně sepsul a má ve svém radikálním odsudku v podstatě pravdu - scénáře jednotlivých epizod opisují stále několik neměnných schémat, a tudíž se často opakují, zápletky jsou naivní, mělké, vyšetřování bývá odbyté a řada situací se vyřeší prostě jenom akčním vpádem obou hrdinů na scénu. Protihráči profesionálů jsou nýmandi a celkově jde o průměrný konzumní produkt své doby. Na druhou stranu ale nemám nejmenší důvod dát méně než tři hvězdičky, protože pořád tady ještě jsou nanejvýš sympatické postavy dvou tvrdých detektivů a jejich otcovského šéfa. I po těch letech se jedná o slušnou žánrovou zábavu, která sice není tak dobrá, jak by člověk očekával z nostalgií ovlivněného hodnocení na CSFD, ale na to, aby se čas od času k některé epizodě člověk vrátil, to bohatě postačí ke spokojenosti. Původně jsem měl i já vyšší hodnocení, ale současný seriál MI5, který sleduji, mě donutil popřemýšlet nad kvalitou obou kousků a ten novější je daleko propracovanější, uvěřitelnější a přináší komplexní pohled na práci tajných služeb. Celkový dojem: 60 %.(5.7.2012)

Podle mého názoru určitě nejlepší krimi-seriál jaký kdy byl natočen a žádná z amerických sérií mu nesahá ani po kotníky. Tak skvělé zkombinování akce,napětí i suchého humoru se dneska už jen tak nevidí. Uznávám, že to mělo i slabší díly, ale i tak je to klasika a nevadí mi ani jeho každoroční reprízy, a vždycky se rád na Profíky podívám:-)(22.9.2005)

• - V osemdesiatych rokoch pre Československú televíziu Bodieho (Lewis Collins) daboval Petr Oliva, Cowleyho (Gordon Jackson) Jiří Adamíra a Doyla (Martin Shaw) Martin Štěpánek, ktorý tesne potom emigroval a nahradil ho Alois Švehlík. (Raccoon.city)

• - Autor námětu Brian Clemens chtěl začít s natáčením seriálu v roce 1976 - mělo v něm být méně vtipu a více akce. (Stocki)

• - Původní návrh názvu seriálu "The A Squad" byl velmi rychle změněn na "The Professionals". (Stocki)