Reklama

Reklama

Kriminálka Las Vegas

(seriál)
  • USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl (více)

Hrají:

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox (více)
(další profese)

Série(16) / Epizody(337)

Obsahy(1)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

Videa (142)

Trailer 1

Recenze (447)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Stačilo pár dílů, abych pochopil proč že se kolem CSI nešetří výrazivem typu "nejúspěšnější krimi seriál posledních let" - zajímavé případy, "Fincherovské" kamerové vychytávky ve spojení se slušným scénářem a typově výbornými herci, to ukazuje když už na nic jiného, tak aspoň na hodně dobrou všednovečerní zábavu. Bohužel, už tak v polovině série se vám zazdá, že scénáristi se střídají jako ponožky a stejně tak kolísá i kvalita jednotlivých epizod. Ze začátku leccos překousnete, ale netrvá dlouho než vás totální nereálnost obzvláště kouzel s počítačovým modelováním a zaostřováním fotografií začne pěkně točit. Několik skutečně povedených dílů, kde se dostanete pod kůži největšímu místnímu charizmáčovi Williamu L. Petersenovi a několik hezky temných kousků je rozhodně na čtyři hvězdy a celkově je to v televizní zábavě rozhodně nadprůměr, ale počáteční nadšení rychle opadne a výsledek je tak 70%. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Seriál, který nechce omračovat televizní akcí nebo dojímat nekonečným rozpitváváním soukromých trablů hlavních hrdinů. V CSI jde primárně o práci, kterou de facto netvoří nic jiného než pečlivá rekonstrukce fabule - pokládání i zamítání hypotéz, vyplňování mezer a vědecký přístup na základě daných indicií. Ve svém okouzlení naratologií jsem nemohl najít dokonalejšího spojence a do CSI se bezhlavě zamiloval. Ostatně některé z důvodů, proč tento seriál považuji za výjimečný, jsem sepsal v "cinepuřím" článku Od makra k mikru: kvazivědecká tendence a koncept novosti v seriálu Kriminálka Las Vegas. ()

Reklama

larelay 

všechny recenze uživatele

Nick spaval s prostitutkou, Gil je ultra-tutti-popici-mega-einstein na desiatu, Catherine ma (mala) za tatka mafiana, Warrick (cest jeho pamiatke) mal problemy s gamblovanim, Kapitana Jima Brassa postrelili, Saru skoro zabila hnusna, odporna, vacicoidna vrahyna a modelarka, Greg dostal po gebuli od miestnych gangsta- nigga-teenagerov a Dr. patolog Al kriva na jednu nohu... No uf uf. A zevraj to nie je realita. Blaznite? Skoda, ze Sara a Gil po 2 sezonach utajovaneho vztahu isli lovit lucne koniky do Kostariky ci kam do pekla... Ano, ponala som to celkom sarkasticky, ale chcem tym len povedat, ze aj napriek tomu, ze je to nerealne a ma to telenovelovsky zaklad, serial je to fantasticky a kazdu jednu cast hltam ako o dusu... Pardon, az na tu cast, kde zavrazdili producenta Astro Questu. Ale vidiet Wendy takmer celu cast v obtiahnutych AstroQuestackych Bruno Borat obleckoch stalo za to, ked tak nad tym uvazujem... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Pro miliony amerických diváků po dlouhých patnáct let moderní kult, pro mě nepochopitelná nuda. CSI si hraje na chytrý seriál, přesto stabilně setrvává směšným pokusem o realistickou krimi. Paradoxem zůstává, že proti bratříčkovi z Miami je Las Vegas stále ještě sledovatelné, u mě ale Kriminálka Bruckheimer nikdy pochopení nenašla. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John M. Keane : 1. Who Are You - The Who [3:27] 2. Everybody Out of the Water (New Frontier) - Wallflowers [3:41] 3. Crystal - New Order [4:20] 4. Come into Our Room - Clinic [3:44] 5. Give It Away - Zero 7 [5:17] 6. Day by Day - Badmarsh & Shri [4:36] 7. Inhaler - Hooverphonic [5:12] 8. We Luv U - Grand Theft Audio [3:23] 9. Hell Above Water - Curve [4:04] 10 . To Get Down - Timo Maas [6:17] 11. Time Has Come Today - Chambers Brothers [4:52] 12. Little Gem - Euphoria [4:31] 13. Song for Olabi - Bliss [6:24] 14. Unbound - Robbie Robertson [4:35] 15. Investigation Suite - John M. Keane [6:03] 16. Grissom's Overture - John M. Keane [5:08] ()

Galerie (2 254)

Zajímavosti (81)

  • V 10. díle 2. série se v čase 00:01:05 v miniroli zaměstnance kasína objeví tvůrce seriálu Anthony E. Zuiker. (Pumpenzen)
  • Všechna zařízení v laboratoři jsou plně funkční. Buď byly zakoupeny, darovány nebo půjčeny. (PROCESOR)

Související novinky

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star…

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí…

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového…

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď…

Reklama

Reklama