Reklama

Reklama

Kriminálka Las Vegas

(TV seriál)
  • USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman, (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, (více)

Hrají:

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, (více)
(další profese)

Série(16) / Epizody(337)

Obsahy(1)

CSI Crime Scene Investigation to je názov jednotky vyšetrovateľov z kriminalistickej divízie policie v Las Vegas, ktorá rieši vraždy predovšetkým na základe perfektného vyšetrenia miesta zločinu a náročnej vedeckej analýzy nájdených dôkazov. Hlavnou hviezdou seriálu je William L. Petersen, predstaviteľ ústrednej postavy vyšetrovateľa a šéfa jednotky CSI Gila Grissoma. Petersen sa preslávil thrillerom režiséra Williama Friedkina Žiť A Zomrieť V Los Angeles z roku 1985. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (142)

Trailer 1

Recenze (446)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John M. Keane : 1. Who Are You - The Who [3:27] 2. Everybody Out of the Water (New Frontier) - Wallflowers [3:41] 3. Crystal - New Order [4:20] 4. Come into Our Room - Clinic [3:44] 5. Give It Away - Zero 7 [5:17] 6. Day by Day - Badmarsh & Shri [4:36] 7. Inhaler - Hooverphonic [5:12] 8. We Luv U - Grand Theft Audio [3:23] 9. Hell Above Water - Curve [4:04] 10 . To Get Down - Timo Maas [6:17] 11. Time Has Come Today - Chambers Brothers [4:52] 12. Little Gem - Euphoria [4:31] 13. Song for Olabi - Bliss [6:24] 14. Unbound - Robbie Robertson [4:35] 15. Investigation Suite - John M. Keane [6:03] 16. Grissom's Overture - John M. Keane [5:08] ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Nick spaval s prostitutkou, Gil je ultra-tutti-popici-mega-einstein na desiatu, Catherine ma (mala) za tatka mafiana, Warrick (cest jeho pamiatke) mal problemy s gamblovanim, Kapitana Jima Brassa postrelili, Saru skoro zabila hnusna, odporna, vacicoidna vrahyna a modelarka, Greg dostal po gebuli od miestnych gangsta- nigga-teenagerov a Dr. patolog Al kriva na jednu nohu... No uf uf. A zevraj to nie je realita. Blaznite? Skoda, ze Sara a Gil po 2 sezonach utajovaneho vztahu isli lovit lucne koniky do Kostariky ci kam do pekla... Ano, ponala som to celkom sarkasticky, ale chcem tym len povedat, ze aj napriek tomu, ze je to nerealne a ma to telenovelovsky zaklad, serial je to fantasticky a kazdu jednu cast hltam ako o dusu... Pardon, az na tu cast, kde zavrazdili producenta Astro Questu. Ale vidiet Wendy takmer celu cast v obtiahnutych AstroQuestackych Bruno Borat obleckoch stalo za to, ked tak nad tym uvazujem... ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Seriál, který nechce omračovat televizní akcí nebo dojímat nekonečným rozpitváváním soukromých trablů hlavních hrdinů. V CSI jde primárně o práci, kterou de facto netvoří nic jiného než pečlivá rekonstrukce fabule - pokládání i zamítání hypotéz, vyplňování mezer a vědecký přístup na základě daných indicií. Ve svém okouzlení naratologií jsem nemohl najít dokonalejšího spojence a do CSI se bezhlavě zamiloval. Ostatně některé z důvodů, proč tento seriál považuji za výjimečný, jsem sepsal v "cinepuřím" článku Od makra k mikru: kvazivědecká tendence a koncept novosti v seriálu Kriminálka Las Vegas. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Stačilo pár dílů, abych pochopil proč že se kolem CSI nešetří výrazivem typu "nejúspěšnější krimi seriál posledních let" - zajímavé případy, "Fincherovské" kamerové vychytávky ve spojení se slušným scénářem a typově výbornými herci, to ukazuje když už na nic jiného, tak aspoň na hodně dobrou všednovečerní zábavu. Bohužel, už tak v polovině série se vám zazdá, že scénáristi se střídají jako ponožky a stejně tak kolísá i kvalita jednotlivých epizod. Ze začátku leccos překousnete, ale netrvá dlouho než vás totální nereálnost obzvláště kouzel s počítačovým modelováním a zaostřováním fotografií začne pěkně točit. Několik skutečně povedených dílů, kde se dostanete pod kůži největšímu místnímu charizmáčovi Williamu L. Petersenovi a několik hezky temných kousků je rozhodně na čtyři hvězdy a celkově je to v televizní zábavě rozhodně nadprůměr, ale počáteční nadšení rychle opadne a výsledek je tak 70%. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Řešení netradičních případů, ale nikoli "akční" cestou známou z jiných seriálů, ale s důrazem na moderní metody, postupy a "vědeckou stránku". Celé je to atraktivně zabalené do libivého kabátu, jak by také ne, když za tím stojí Jerry Bruckheimer. Je zde do pozadí potlačen osobní život a vývoj postav, stíhání zločinců apod. V tom je jak kouzlo, tak největší zápor seriálu, jelikož jednotlivé díly jsou dle naprosto stejného mustru a pouze ve výjimečných případech dojde ke změně. ()

Galerie (2 254)

Zajímavosti (73)

  • Aktuálna úvodná pieseň sa volá "Who Are You". Napísal ju Pete Townshend a naspieval Roger Daltrey zo skupiny The Who. Ide o titulnú pieseň z ich albumu z roku 1978. V CSI: Kriminálka Miami a CSI: Kriminálka New York tiež znejú skladby skupiny The Who. V prvom je to "Won´t Get Fooled Again" a v druhom zase "Baba O´Riley". Obe sú z albumu Who´s Next (1971). (pravo)
  • Zaujímavosť platí pre 22. časť 5. série: Pôvodne scenáristi plánovali, že všetky obete budú vyzerať ako Catherine Willowsová. Keďže podobný princíp sa v CSI už objavil, scenár pozmenili. Napriek tomu sú všetky obete plavovlásky a navštívili rovnaký nočný klub ako Catherine. (ash99)
  • Epizodu 8x16 - Two and Half Deaths (Dvě a půl smrti) napsali autoři seriálu Two and Half Men Chuck Lorre a Lee Aronsohn na základě dohody, kdy jejich protějšky z CSI napsali scénář k epizodě Two and Half Men 5x17 - Fish in a Drawer (Ryba v šuplíku). (Sony1994)

Reklama

Reklama