Kriminálka Las Vegas

(seriál)
  • USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

Trailer 2

Gemini

Stačilo pár dílů, abych pochopil proč že se kolem CSI nešetří výrazivem typu "nejúspěšnější krimi seriál posledních let" - zajímavé případy, "Fincherovské" kamerové vychytávky ve spojení se slušným scénářem a typově výbornými herci, to ukazuje když už na nic jiného, tak aspoň na hodně dobrou všednovečerní zábavu. Bohužel, už tak v polovině série se vám zazdá, že scénáristi se střídají jako ponožky a stejně tak kolísá i kvalita jednotlivých epizod. Ze začátku leccos překousnete, ale netrvá dlouho než vás totální nereálnost obzvláště kouzel s počítačovým modelováním a zaostřováním fotografií začne pěkně točit. Několik skutečně povedených dílů, kde se dostanete pod kůži největšímu místnímu charizmáčovi Williamu L. Petersenovi a několik hezky temných kousků je rozhodně na čtyři hvězdy a celkově je to v televizní zábavě rozhodně nadprůměr, ale počáteční nadšení rychle opadne a výsledek je tak 70%. ()

lakikaki

CSI:LV je výborným seriálom, ktorý prišiel s mnohými inováciami, čo sa týka kriminálnych seriálov. Postavy sú sympatické a narozdiel od CSI:M a CSI:NY, sa seriál trochu zaoberá aj ich súkromnými životmi. Zaujímavé však je najmä to, že ani v piatej sérii (ktorú som ja videl ako poslednú) CSI:LV nenudí aj napriek značnej jednotvárnosti. ()

InJo

Dokonale profesionální, dokonale schématické. Hloupé to není ani omylem, ale postavy jsou nezajímavé (pro mě jsou to jen takové humanoidní vyšetřovací stroje a ne skuteční lidé, se kterými by mohl divák nějak výrazně sympatizovat) a ty hi-tech serepetičky a vůbec veškeré (ze začátku jistě atraktivní) způsoby kriminalistického pátrání se celkem brzy omrzí (vzhledem k tomu, kolik už to má sérií a spin-offů). 60 - 70 % ()

CheGuevara

První a zároveň nejlepší. Je už tomu pár let, co přišel Grisom (tehdy ještě bez úlisné bradky) se svým týmem superpolicajtských vědců, kteří přišli téměr na vše skoro z ničeho. Je to vlastně taková detektivní obdoba McGyvera, která má svůj šmrnc a tempo i v dalších sériích. Ale co hlavně, tenhle seriál je skutečně napínavý, což se o takovém komisaři Rexovi nedá říct. Avšak každý nápad se časem ošoupe, ušpiní a omele, a tak další klony již nepůsobí tak dobře jako právě chlapci z Las Vegas. PS: Titulková písnička od The Who tomu náramně sedne. ()

akisha

Ani v nejmenším netrpím iluzí, že tady jsme svědky běžně praktikovanejch postupů. CSI ale přišlo s něčím novým a nutno říct, že to činí velice zábavnou formou a hlavně má postavy, o který se divák upřímně zajímá. Velkou pozornost na sebe strhává samozřejmě W. L. Peterson, ale i další jeho herečtí kolegové odvádějí skvělý výkon. Je dobře, že i přes to, že CSI se značně opírá o potenciál moderních metod vyšetřování a velkou část z vysílací doby jednoho dílu zabírá právě ukázka všech možných i nemožných vyšetřovacích metod, na příběh a psychologii postav se nezapomnělo a během seriálu se dočkáme nejednoho překvapení ze strany vývoje postav. Jediným mínusem tak zůstává stereotyp, do kterého se CSI někdy podaří sklouznout. A vyjadřuju se jen k sériím, kde je vedoucím Grissom, protože po jeho odchodu pro mě ten seriál přestal existovat. ()

Galerie (2 257)

• Komunity gayov, lesbičiek a bisexuálov atakujú televíziu CBS sťažnosťami, že seriál vytvára negatívny obraz o sexuálnych menšinách, lebo takéto postavy zobrazuje vždy ako záporné alebo ako obete zločinu. (krasomama)
  • Není náhoda, že se seriál odehrává v Las Vegas. Zdejší kriminálka je totiž druhá nejlepší v USA. Před ní je jen ta z Quantica ve Virginii. (willy1)
  • 30 sérií by musela mít Kriminálka Las Vegas, něž by podle ní mohl vzniknout celovečerní film. Tvrdí to její duchovní otec Athony E.Zuiker. (Pumiiix)

Související novinky

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)