Tančící figurky (S01E02) (epizoda)

The Dancing Men

Tvůrci:

John Hawkesworth

John Bruce

Předloha:

Arthur Conan Doyle (povídka)

Ray Goode

Chris Gill

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Burke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 1. a 2.série - 100%(12.1.2015)

V úvodní scéně zazní pro mě nejkrásnější melodie ze soundtracku Patricka Gowerse: http://www.youtube.com/watch?v=w_Oe3B42o08(6.10.2010)

Výborný případ, tajemný, napínavý a snad by se dalo říct i akční. Něco mi říká, že se brzy zařadím k lidem, kteří na Brettova Sherlocka nedají dopustit. Watson toho sice opět moc nedokázal, ale i tak bylo vidět, že je pro Holmese při přemýšlení i při našeptávání rad během výslechu svědkyň velmi důležitý.(26.12.2016)

(1500. hodnocený film) Vynikající povídka, takže převedení na plátno je logicky trochu slabší, ale zase ne o moc :-)(16.12.2010)

Výborná Sherlockovanost s Jeremy Brettem, jenže.... Já si stejně budu pamatovat jen ty šílené falešné kníry, bohové sedmera, obávám se, že mě budou ze sna budit ještě několik cyklů, neboť jejich nositelé mají dost neklidnou auroelu podivných zmutovanců Sumců čínských. Dobrý doslovný převod povídky, s vynikajícím Holmesem s démonickým pohledem a s lepším výsledným dojmem, než u Skandálu v Čechách (což srovnávám z důvodu toho, že spolu tyhle dva tv filmy sdílí jedno dvd u nás vydané, se skvělým polským mono-daingem, kcha!). A teď doufám, že si nikdo přes ty blbosti nevšimne, že jsem o filmu jako takovém nenapsal skoro nic, bojím, bojím, třesu se děsem(1.9.2014)

• - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Tančící figurky" se v tomto seznamu nachází na 3. místě. (PhillM.)