Osamělá cyklistka (S01E04) (epizoda)

The Solitary Cyclist

Tvůrci:

John Hawkesworth

Paul Annett

Předloha:

Arthur Conan Doyle (povídka)

Ken Morgan

Tak tenhle dil moc jako detektivka nefunguje. Vetsina veci je vicemene hned jasna a dve tretiny dilu se v podstate nic nedeje a neni moc co vysetrovat. Navic, jak tak koukam, tu nakej idiot do obsahu vse vykecal.(23.3.2008)

Nj, typická detektívka to nie je, ale Jeremy tu herecky znova exceluje. A vidieť Shelocka Holmesa biť sa, stojí za to.(13.2.2009)

Opět jeden z nezapomenutelných Jeremyho hereckých koncertů. Milé, příjemně se sledující dílko, které vás přímo nabije pozitivní energií. Pokud ovšem nechcete slyšet, jak že ta chemická reakce osvětluje záhadu dopadení Johna Vincenta Hardena jako já!!!(13.8.2008)

Tyhle případy, v nichž tak docela nejde o pátrání po zákeřném vrahovi, z mého pohledu dělají Holmese Holmesem. Ukazují ho jako schopného vyšetřovatele, který se dokáže obdivuhodně zarputile hnát za něčím, co ho zaujalo, a zároveň tím pomáhá člověku v nouzi. Film to všechno skvěle vystihl.(28.12.2016)

Jedna z nejlepších epizod. Předlohu jsem četl poměrně nedávno. Jednalo se o velmi věrné zpracování, ale navíc tam bylo plno úžasných momentů, které v Doylově povídce buď vůbec nebyly anebo byly pouze zmíněny. Uchvátil mě třeba Holmesův boxerský duel, vzájemné špičkování mezi Watsonem a Holmesem (to s tou hospodou :-)), no a samozřejmě chemický pokus na konci taky neměl chybu.(22.12.2010)

• - Ve chvíli, kdy dá pan Woodley (Michael Siberry) Sherlockovi (Jeremy Brett) facku, je nešťastně vidět, že mu žádnou facku nedal. Jeho ruka proletěla těsně kolem Holmesovy tváře. (Maja238)