Poslední případ (S02E06) (epizoda)

The Adventures of Sherlock Holmes: The Final Problem

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1985, 52 min

Alan Grint

Ken Morgan

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Burke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 1. a 2.série - 100%(12.1.2015)

(SPOILER) Vynikající zpracování jedné z nejlepších povídek, kterou Doyle o Holmesovi napsal. I když jsem věděl, jak to dopadne a že to není zase až tolik "final", tak to stejně bylo napínavé a smutné :-) Bejt malý dítě, tak to vobrečím stejně jako Poslední výstřel :-)(3.9.2010)

Eric Porter je v roli "Napoleona zločinu" naprosto perfektní.(25.9.2010)

Natočit jeden z nejvousatějších Holmesových příběhů tak, aby byl zajímavý, ačkoliv divák ví, co se (ne)stane, to je asi docela nevědčný úkol. No ale povedlo se, ba co víc, dopadlo do výborně. Uštvaný Jeremy Brett je v úvodních minutách skvělého finále druhé řady výborný, stejně skvěle ovšem hraje v posledním dějství, kdy už Holmes zkrátka a dobře ví, co přijde, a jen čeká, kdy to přijde. David Burke nezůstává svému kolegovi nic dlužen a Moriarty působí opravdu ďábelsky.(20.2.2017)

Tuhle povídku nemám rád, protože působí hrozně prvoplánově, Doyle se prostě chtěl Holmese zbavit, aby mohl psát něco jiného. Navíc protože vím, jak to všechno nakonec dopadlo, tak se to u mě míjí kýženým efektem. Ale když budu epizodu hodnotit objektivně, budu posuzovat herecké výkony Bretta a Portera a alpské exteriéry, tak musím za 4.(30.3.2014)

• - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Na povídku „Poslední případ" v tomto seznamu zbyla bramborová medaile, skončila na 4. místě. (PhillM.)